Denník N

Vláda nám chce iba zagarantovat čisté, vzdušné a nepreplnené väznice

Len by som chcel navrhnúť, aby opoziční politici začínali každú debatu informáciou, aký príliv kriminálnych živlov nám vláda garantuje navyše, lebo si dala za cieľ prevzdušniť väznice.

Vláda sa aktuálne snaží radikálne skrátiť premlčacie doby za rôzne typy zločinov. Cieľom je zagarantovať nepreplnené a dôstojné väznice na úrovni. Je iste možné spraviť štatistiku, ktorú by som si predstavoval nejako takto:

Na tento rok nám vláda garantuje navyše oproti všetkým predcházajúcim vládam prepustenie 1630 zlodejov a podvodníkov, 463 mafiánov, 213 sadistov, asociálov a vrahov, z toho 1856 recidivistov.

Každý rok nám dalej garantuje navyše trvalý prísun 835zlodejov, 216 mafiánov, 77 sadistov, asociálov a vrahov, z toho 753 recidivistov.

Vďaka tomu samozrejme garantuje aj solidný nárast trestných činnov. Všetci prepustení kriminálníci akosi nepochopia výchovnú lekciu vo forme odpustenia ich zločinu. A tu by som spravil odhadovanú štatistiku, napríklad takto:

Každý tretí zlodej nepochopí, že keď niečo ukradol pred tromi rokmi a nič sa mu za to nestane, že by s tým mal prestať.

U vrahov, asociálov a sadistov, povedzme každý desiaty sadista nepochopí, že to, že sme mu po desiatich rokoch odpustili neznamená, že može svojmu susedovi odrezať nos.

Naštastie majú kroky vlády aj pozitívny vplyv a to na čistotu, vzdušnosť a pohodlie slovenských kriminálov. Osadenstvo väzníc iste s vďakou prijme uvoľnenie priestorov. Väznice sa premenia na príjemné relaxačné centrá, kde sa bude dať konečne príjemne žiť a tráviť volný čas.

Teraz najčítanejšie

Hynek Prochazka

Inženýr VUT Fakulty elektrotechniky a informatiky v Brně obor Kybernetika, automatizace a Měření. PhD mám z Ecole Nationale Polytechnique de Grenoble, Francie, obor teorie řízení Dva roky jsem pracoval jako vědecký pracovník na Université Louvain la Neuve , Belgie Měsíc jsem hostoval na Australian National University, Canberra, Australie Svoje zkušenosti z oblasti řízení systémů jsem zhodnotil založením firmy na Slovensku, která se zabývá vývojem, návrhem, optimalizací a realizací řídících systémů. Vyvíjíme a aplikujeme vlastní open-sourcový řídící systém integrující poznatky z oblasti teorie řízení a moderní IT technologie.