Denník N

Keď sa Fico v poslednej televíznej debate opäť chválil Jaguarom…

Keď sa Fico v poslednej televíznej debate opäť chválil Jaguárom, tak mu treba odkázať slová autora ekonomických reforiem na Novom Zélande pána  Mc Tigue, ktorý jasne povedal toto: „Pre udržateľný ekonomický rast je lepšie, keď 1000 miestnych firiem prijme po 1 zamestnancovi, ako použiť stimul na pritiahnutie 1 podniku, čo zamestná 1000 ľudí.“

Kto má z tých dvoch pánov pravdu jasne ukazuje životná úroveň na Slovensku a životná úroveň na Novom Zélande. Slovensko všetko vsadilo len na automobilový priemysel, a to nie je dobre.  Je to pre Slovensko veľké riziko a možno aj „autopasca“. Žiadny veľký a múdry podnikateľ predsa nepodniká tak, že všetok svoj majetok vsadí len na jeden druh akcie. Keby tak urobil, bol by hazardérom. Ani banky takto nehazardujú a preto svoje akcie dávajú  do rôznych odvetví lebo vedia, že keď príde kríza v jednom odvetví, tak tu krízu zachránia a preklenú iným odvetvím. Prečo to tak nerobí  aj naša ekonomika Slovenska?

Sú to predsa služby, a nie priemysel, čo poskytuje najviac nových pracovných miest. Máme svetové pramene rozmiestnené po celom našom krásnom Slovensku, máme krásnu slovenskú prírodu, a cestovný ruch, ktorý by Slovensku poskytol najviac pracovných miest ten ale hrubo zanedbávame. Pritom každý vie, že zdravý ma 1000 želaní, a chorý len 1.

Pritom cieľom automobiliek predsa nie je zvyšovať počty pracovných miest, ale naopak cieľom automobiliek je znižovať počty pracovných miest. Keby sa to už dnes dalo, tak autá by vyrábali len roboty. Roboty predsa môžu pracovať non-stop.  Roboty nepotrebujú dovolenku. Roboty nepotrebujú plat. Roboty nepotrebujú sociálne výhody. Roboty nebudú štrajkovať. Robotizácia je preto pre majiteľov týchto automobiliek prioritou.

Okrem toho Jaguár nie je vo vlastníctve Slovenska, a preto jeho zisky budú vždy vyššie, ako tie naše Slovenské. Nech vám priatelia pán Fico povie koľko na každom zmontovanom aute zarobí Jaguar, a koľko my. To už budú iné, a naozaj šokujúce čísla. Na strane pána Fica by som sa preto až tak nechválil. Nebuďme hrdí na to, čo nie je naše, a čo nám nepatrí, buďme hrdí nato, čo je naše a čo nám patrí.

Preto aj vás čitateľov tohto blogu môžem teraz len opätovne poprosiť, aby ste zvážili, či nevyjadrite svoju lásku k Slovensku aj tým, že podporíte novú slovenskú  víziu Slovensko Krajina Kúpeľov viď.  www.bindas.eu , ktorá plne rešpektuje ekonomickú reformu z Nového Zélandu.

Naše dane, nech idú na podporu a rozvoj nášho cestovného ruchu. Prvé pilotné projekty by sa mohli spustiť Solivare pri Prešove i v rozpadajúcej sa Korytnici.

Čím nás bude viac, tým sa to skôr uskutoční a preto zdieľajte tento blog aj na  vašom Facebooku s inými, a aspoň 1 hlas z vašej rodiny dajte tejto novej ekonomike.

P.S. Za mnou nie sú žiadni sponzori, žiadne gorily, a preto na rozdiel od iných ja nemám politickú reklamu ani v tlači, ani na bilbordoch, ani na internete, a ani v televízii, teda nikde. Predvolebná súťaž má byť podľa mňa o víziách, a nie o tom, kto má viac peňazí na svoju megakampaň. Viem, že bez reklamy sa o tejto ponuke skoro nikto z tých miliónov voličov naozaj nedozvie, ale nechcel som mať na rozdiel od iných žiadnych sponzorov, aby som po voľbách nevisel ako iní, na ich niti.

Teraz najčítanejšie

Bindas Tibor

www.BINDAS.eu "3M" Moc Morálnym Múdrym a Slovensko bude silné a spravodlivé pre všetkých. Inak bude platiť: Nakoniec vám budú vládnuť tí neschopnejší z vás. To je trestom za neochotu podieľať sa na politike. Platón Moje blogy sú moje podozrenia, hodnotové súdy, fikcie na veci verejne. Sú písané vo verejnom záujme. Milujem Slovensko. Slovensko má na viac.