Denník N

Zanechajme po sebe Slovensko lepšie, ako sme ho našli…

Celá história ľudstva nám jasne priatelia dokazuje, že kde vládli múdri a morálni ľudia, tam krajiny prosperovali, a kde vládli nemorálni a nemúdri ľudia, tak tam krajiny zákonite krachovali a upadali.

Bez nových investícií, do nových inovatívnych vízií a projektov nebudú ani lepšie platy, ani lepšie dôchodky, a ani viac práce na Slovensku. Nech nás varujú aj slová T. G. Masaryka, ktorý o nezávislosti štátu (dnes to platí aj o Slovensku) povedal toto: „Čo je platná politická nezávislosť, keď národ je závislý hospodársky. Niektoré štáty balkánske sú nezávislé len podľa mena. V skutočnosti rozhodujú o nich veľké štáty susedné alebo je nejaká veľká banka. Dnes sa podmaňuje nielen mečom, ale i tovarom, a tovarom ešte viac.“

Keď chceme v globálnom svete prosperovať, tak Slovensko musí svetu ponúknuť hlavne to, čo má Slovensko svetové! Liečebné kúpele sme mali kedysi svetové, tak oprášme históriu Slovenských pokladov, ktoré dnes pre biednu politiku stále chátrajú. Budovať štát dnes predsa znamená hlavne budovať vlastnú ekonomiku štátu. Potrebujeme preto vytvoriť čo najskôr „Baťovský štát“ s „Baťovskými podnikateľmi“.

Povedzme si priatelia krutú pravdu. Nespoliehajme sa len na cudzích, nebuďme naivní, tí tu predsa neprišli preto, že milujú Slovensko, ale preto, že milujú hlavne svoje zisky. Keby však Slovensko malo svoju vlastnú silnú ekonomiku, tak by na tých cudzích dnes tak neviselo. Nechcem kritizovať dnešný stav len ja, a preto viete čo povedal na dnešnú situáciu T. Němeček?: „Ešte nikto, kto vládol s takou veľkou mocou a tak dlho, nezlepšil Slovensko tak málo.“ Veľa eurofondov sa tu v špinavých kauzách asi len rozkradlo, a pritom už dávno mohlo byť Slovensko Krajinou Kúpeľov, a namiesto toho dnes po týchto kauzách Slovensko vyzerá tak, akoby bolo len krajinou zlodejov.

Liečivá termálna voda a múdra politika obce Podhájska zlikvidovala nezamestnanosť v obci až na 5 %!  Teraz si predstavte, že podobne sa využijú aj ostatné pramene po celom Slovenku viď. www.bindas.eu

Sociálne je len to, čo vytvára prácu

Garantujem vám, že po systematických, múdrych a morálnych zmenách Slovensko nebude potrebovať celé desaťročia na to, aby malo silnú ekonomiku, a stalo sa sociálnym štátom preš všetkých. Stačí pár rokov múdrej a morálnej politiky, s múdrymi a morálnymi ľuďmi, a každý z vás obyčajných občanov musí pocítiť obrat k lepšiemu. Myslíme už dnes aj na naše deti a naše vnúčatá.

Rob to, čo robí majster sveta, i ty budeš raz majster sveta

Prečo je snom každého nášho hokejistu hrať v NHL? Prečo snom každého nášho basketbalistu je hrať v NBA? Lebo každý z nich vie, že najlepšie sa v tomto svojom športe zdokonalí len medzi tými najlepšími. Každý z nich predsa vie, že keď budú trénovať, ako majstri sveta, tak až vtedy raz môžu aj oni hrať ako majstri sveta.

Čo platí v športe, to platí aj v ekonomike. Preto aj my si potrebujeme z tohto svetového zdravotného turizmu, a kúpeľnej starostlivosti priniesť skúsenosti, aby sme popri našich zložením svetových prameňov mohli poskytovať aj svetové služby, a vtedy sa na Slovensko budú klienti len tak hrnúť.

Viem, že je jednoduchšie zakrývať oči občanom omrvinkami, ako im pomáhať systematicky a systémom. Občanom však treba dávať udice na ryby, teda prácu, a nie ryby. Ryba nás nasýti na jeden deň, ale skvelý ekonomický systém, a skvelé ekonomické vízie nás budú sýtiť celý náš život.

Priatelia slobody a demokracie, tak, ako neexistuje odpad, ale  existuje len naša neschopnosť, ako aj z odpadu urobiť nový produkt. Tak, neexistujú len pramene, ale aj naša  politická neschopnosť, ako z nich postaviť na  Slovensku novú ekonomiku Slovenska.

P.S. Veľa ľudí vidia veci, tak akými sú a pýtajú sa prečo? Ja  snívam o veciach, ktoré nikdy  neboli, a pýtam sa – prečo nie? R. F. Kennedy

Preto zvážte priatelia, či aspoň 1 hlas z vašej rodiny by nemal podporiť novú ekonomiku Slovenska. Zdieľajte tento blog aj na svojom Facebooku, aby o tejto ponuke vedeli aj ostatní, lebo ja nemám za sebou sponzorov, nevisím na ich niti, a preto nemám politickú reklamu ani na internete, ani na bilbordoch, teda nikde.

Teraz najčítanejšie

Bindas Tibor

SaS 109 Bindas. Slovensku na www.BINDAS.eu ponúkam viac ako Pellegrini, Fico, Danko a Kotleba dokopy. "3M" Moc Morálnym Múdrym a Slovensko bude silné a spravodlivé pre všetkých. Moje blogy sú moje podozrenia, hodnotové súdy, fikcie na veci verejne. Sú písané vo verejnom záujme. Milujem Slovensko. Slovensko má na viac.