Denník N

Taška nie sú okuliare

Menšie zlo je stále len zlo

Od rôznych ľudí okolo seba teraz opäť často počúvame, že 6.4.2024 idú v 2. kole prezidentských volieb voliť menšie zlo. Zlo však, či je to menšie alebo väčšie zlo, je stále len zlo. A tí čo chcú a budú voliť zlo, asi nebudú príliš dobrí ľudia, lebo dobrí ľudia zlo nechcú.

Dobrí ľudia totiž chcú dobro a preto vždy budú voliť dobro. Každý človek, aj ten najväčší gauner, má určite aspoň jednu dobrú stránku. Napríklad má rád psov, mačky, umenie, futbal, ženy, mužov alebo podobne. Preto treba hľadať vo všetkých ľuďoch v prvom rade to dobré. Ak sa teraz ideme rozhodovať medzi dvoma kandidátmi na prezidenta, ktorí budú minimálne na 5 rokov reprezentovať našu vlasť, tak sa musíme na nich pozerať tak, aby sme v nich našli čo najviac toho dobra. Ale takého dobra, ktoré bude prospešné pre nás všetkých a nielen pre istú časť spoločnosti.

Dobro, či je to menšie alebo väčšie dobro, bude stále len dobro. Všetci dobrí ľudia chcú dobrého kandidáta, ktorý chce dobro v prvom rade nie pre seba a svojich ľudí, ale všetkých občanov žijúcich v našej krajine.

Nevolíme preto menšie ani väčšie zlo, volíme dobro pre nás všetkých alebo dobro len pre ich ľudí.

P.S.
Ak chceme vidieť svet neskreslene, pozerať televízor a čítať knihy a vzdelávať sa, zvolíme si a budeme používať okuliare.
Ak chceme efektívne prenášať veci rôzneho druhu pre seba aj pre niekoho iného z miesta A na miesto B, zvolíme si a budeme používať tašku. Hrozí však, že bez okuliarov s tou taškou netrafíme na to správne miesto.

Teraz najčítanejšie

Miroslav Benian

Narodil som sa a 18 rokov žil na sídlisku Medvedzie na Orave. Po ukončení vysokoškolského štúdia a krátkom pracovnom pôsobení v Trnave som sa opäť vrátil na Oravu do Lokce. Vyštudoval som jadrovú energetiku, ale už viac ako 17 rokov sa živím ako prekladateľ technických textov. Som spoluzakladateľ a predseda občianskeho združenia Beskydy bez hraníc, o.z., správca neinvestičného fondu ORAVSKÉ SRDCIA n.f., spoluzakladateľ občianskej iniciatívy Lokca budúcnosti a bol som jeden z organizátorov zhromaždení za Slušné Slovensko v Námestove. V rokoch 2018 - 2020 som bol nezávislým poslanom obecného zastupiteľstva v Lokci. Od septembra 2022 som dobrovoľným chatárom v Útulni pod Magurkou.