Denník N

Nová stavebná legislatíva a zákon EIA – skutočne realizuje súčasná vláda program SaS z roku 2020_?

Lepšie raz videné ako 1000x počuté. Vláda minulý týždeň ohlásila legislatívnu smršť; keďže si netrúfla na RTVS, trúfla si na medvede a aktivistov. No je to naozaj hanba tejto vlády alebo má maslo na hlave niekto iný? Prečítajme si volebný program strany SaS z roku 2020, spomeňme si ako to dopadlo, keď tu vládol Sulík s Matovičov a keď sa Sulík hádal s Občanom S… Môžem byť trošku zaujatý, ale aj tak mi to pripadá, že táto vláda v oblasti stavebníctva realizuje volebný program SaS, hoci po svojom. Neštíti sa však niektorých Sulíkovských metód.

Zdroj: https://www.sas.sk/detail/5496/nr-sr-2020/subory

Celý program strany SaS z roku 2020 na stiahnutie: https://www.sas.sk/detail/5496/nr-sr-2020/subory; uvedená časť je od str.237…

 

 

Marcel Slávik, Občan S

Teraz najčítanejšie

Marcel Slávik

Občiansky aktivista, predseda Združenia domových samospráv a dlhoročný bojovník za lepší život v mestách aj na vidieku, ochranca prírody. Marcel Slávik sa narodil na Myjave, žije v Bratislave, v Senici a v Sobotišti, ktoré mu prirástli k srdcu a je tu doma. Má tu rodinu, priateľov a rád tu trávi svoj čas športom ale aj kultúrou. Študoval na Fakulte matematiky fyziky a informatiky Univerzity Komenského, fakulte podnikového manažmentu Ekonomickej univerzity, Stredoeurópskej vysokej škole v Skalici v odbore ochrane životného prostredia a tvorbe krajiny. Teraz študuje právo na Univerzite Komenského. V profesionálnom živote bol manažérom slovenských firiem, úspešne riadil viacero zaujímavých projektov z oblasti infraštruktúry, informačných technológií, dopravy a energetiky. V roku 2006 spoluzakladal Združenie domových samospráv, ktorého je dlhoročným predsedom. Z tejto pozície sa dlhodobo zasadzuje o transparentnosť a zákonnosť rozhodovacích procesov a realizuje mnohé zaujímavé projekty a nápady skavlitňujúce život v meste. Bojuje za práva verejnosti vo verejnom priestore.