Denník N

Bugárova zrada

Nie v mojom mene.

Volič vie, volič nezabudne. Voliča nemožno urážať. Volič je múdry. Hlavne ten pravicový. Sám som pravicový volič, niečo o tom viem. Volič vie vyhľadať emotikony na každú príležitosť. Bugár je zradca. V tomto prípade je to úplne zjavné. Vidia to všetci v priamom prenose. Ako pád dvojičiek. Aha, pardon, tam by ste niektorí nesúhlasili. Tak inak.

Čo iné sa dalo od Bugára čakať ? Od Maďara. A s oligarchom v pozadí. A  akým škaredým ! Mimochodom, nie je žid ?  Nič proti židom ale vyzerá tak. Hej, takto by to mohlo byť, tu sa zhodneme. Ešteže máme tie usvedčujúce fotky od opozície. Teda od koalície. Či ako… Je úplne jasné, že sa stretli na tribúne a nie na Kube. To preukazuje všetko, to rozhodlo. Dvaja Maďari na ruskej KHL. Aha pardon, to nevadí, Rusi sú v pohode. Tak inak.

Volil som MOST. Preferoval som Šebeja, Žitňanskú, Dubéciho. Viete prečo ? Dubéciho neprezradím, to by sme sa nezhodli. Nie, že by som čitateľa podceňoval…  Volil som ich, lebo po desiatkach rokov v politike zachovali integritu svojej osobnosti. Nie dnes, ale už včera a predvčerom. To je v našich pomeroch nezvyčajné. Už v ODU. Že si pravicový volič nespomína ? Možno vtedy volil Mečiara. Toto boli tí druhí.

Personálna integrita sa najlepšie prejavuje pri slobodnej voľbe. Autor slobodnú voľbu v niektorých situáciách svojim zástupcom ponecháva. Veľa sa pritom naučí. Autor je konzistentný v názoroch, je takým aj čitateľ ? Skôr než pridáte svoj komentár, zamyslite sa nad tým, koho ste volili v 92, 94, 98, 2002, 2006, 2010, 2012 … Nie náhodou SNS, HZDS, ANO, SDL, SOP, SMER … ja len, aby sme si rozumeli. Či náhodou nie ste strojcom sveta, ktorý dnes, skrytí za väčšinu, odsudzujete.

Na ktorej strane ste boli pri rozpade VPN, podporovali ste lustračný zákon, čo bombardovanie Juhoslávie, čo EU, Grécko a utečenci … Bohužiaľ, hodnoty sa neprejavujú väčšinou.  Nie tu, nie teraz. Po týchto voľbách už možno nikdy. Prekáža mi hysterická reakcia, namiesto dôvery. Neúcta k jediným osobnostiam s minulosťou. Už na základe oznámenia o rokovaní. Namiesto tlaku na verejné určenie červenej čiary, namiesto definovania hodnôt, ktoré nemožno zradiť. Napríklad.

Nedôverujete MOSTU, že obstojí v rokovaní, vo vláde, v rozhodovaní. Lebo oligarchovia. Vy ste ale týchto ľudí nikdy nevolili. Alebo áno ? Potom ich musíte poznať. Odsúdenie je možné až na základe rozhodnutia, obsahu dohody, až pri zmene ich personálnej integrity. A áno, zrejme robia chybu. Najskôr áno. Mimochodom tiež som za predčasné voľby a zároveň budem rád keď nebudú. Ponechávam na svojich zástupcoch.

Viete, že svojou hysterickou reakciou denne pestovanou na Facebooku s absenciou „dislajku“ ste ohrozili predčasné voľby s dobrým koncom ? Rovnako hlúpo, ako Vaši predstavitelia zostavovali (prepytujem) pravicovú vládu. Vy viete presne kedy má kto a čo povedať, ako má kto a kedy reagovať. Inak zrada.

Nechcete náhodou populistu? On Vám to splní na požiadanie. A ozaj – v tých predčasných voľbách nezabudnite ! Nie insitného Kotlebu, ale insitného Sulíka a Matoviča ste chceli voliť.  Z úcty k tam združeným kandidátom a väčšine ich voličov, píšem len mená týchto osôb.  Alebo ste chceli voliť Kollára ? Ponechávam na osobnú integritu pravicového voliča. Ja len, aby niektorí z Vás nezabudli.

Svet okolo nie je čierny a nie je ani biely, dokonca ani čiernobiely. Svet je farebný. Ako emotikon.

Teraz najčítanejšie