Denník N

Každý môže byť minister..

Kde okrem Facebooku sa ešte ľudia môžu spolupodielať na politickom dianí a formovaní tejto krajiny?

Kde okrem Facebooku sa ešte ľudia môžu spolupodielať na politickom dianí a formovaní tejto krajiny?

Napríklad v potravinách. Zamyslíte sa ned tým, čo kupujete, odkiaľ potraviny pochádzajú, ako sú balené, čo obsahujú. Každý deň ste ministrom financií aj hospodárstva, keď rozhodujete o prerozdelení kapitálu v tejto krajine.

Každý deň ste ministrom dopravy, keď ráno plánujete svoj denný program a rozhodujete sa, ako sa medzi jednotlivými miestami prepravíte.

Každý z vás je ministrom kultúry, keď sa večer rozhodujete, čo si prečítate alebo na aký film zájdete do kina a tým podporíte filmový priemysel.

Každý z vás je ministrom zdravotníctva, keď dodržiavate správnu životosprávu, športujete a chodíte do prírody.

Každý ste ministrom spravodlivosti, keď nekradnete, neklamete a nepodvádzate.

Každý jeden z vás je ministrom životného prostredia, keď triedite odpad a správate sa šetrne k stromom, tráve aj kvetinám.

Vy ste vládou v tejto krajine. Každý jeden z vás.

 
Adam Berka
Bratislava Budúcnosti

‪#‎kazdyjeden‬ ‪#‎bratislavabuducnosti‬

Teraz najčítanejšie

Adam Berka

Architekt, vydavateľ a mestský poslanec. V roku 2012 rozbehol 82 Bøok & Design Shõp, kníhkupectvo zamerané na architektúru, dizajn, umenie a ilustráciu (www.82.sk). Architektúru vyštudoval v Bratislave a Ahmedabáde. Dlhoročný a komplikovaný vzťah k Bratislave, ho stojí veľa úsilia, no podľa jeho vlastných slov, nemenil by. Založil projekty Miesta Mesta alebo Bratislava Budúcnosti. Je autorom ilustrovanej knihy o živote M. R. Štefánika: Štefánik - Muž činu.