Denník N

Voľby 2023

Smer
22,94 %
PS
17,96 %
Hlas
14,70 %
OĽaNO, ZĽ, KÚ
8,89 %
KDH
6,82 %
SaS
6,32 %
SNS
5,62 %
Republika
4,75 %
Aliancia
4,38 %
Demokrati
2,93 %
Sme rodina
2,21 %
ĽSNS
0,84 %
KSS
0,33 %
Piráti
0,31 %
Modrí
0,26 %
Maďarské fórum
0,11 %
My Slovensko
0,09 %
SOS
0,08 %
Karma
0,08 %
Srdce
0,07 %
Princíp
0,06 %
Vlastenecký blok
0,04 %
Spravodlivosť
0,04 %
SHO
0,04 %
SDKÚ
0,02 %
Aktualizované 8:50
99,98 % spočítaných okrskov
Prejsť na výsledky

Mazurek – Kotlebov danajský dar výboru pre ľudské práva

Poslanec Milan Mazurek pri pochode proti moslimom kričal na moslimskú rodinu: „J…m vášho Alaha!“ Reprofoto – YouTube
Poslanec Milan Mazurek pri pochode proti moslimom kričal na moslimskú rodinu: „J…m vášho Alaha!“ Reprofoto – YouTube

Najvýraznejším členom ľudsko-právneho výboru by mal byť zároveň i najmladší poslanec Milan Mazurek z Ľudovej strany Naše Slovensko. Jeho statusy na sociálnej sieti o tom, že holokaust počas II. svetovej vojny bol iba rozprávkou, preveruje polícia. Aktuality.sk

Na kandidátnej listine, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko, bol 22 ročný Milan Mazurek zo Spišskej Belej predstavený ako manažér e-shopu.

kand

Nevieme s istotou ktorého, ale jeho otec Milan Mazurek starší, donedávna prevádzkoval v Spišskej Belej e-shop, popri činnosti predajne ELEKTRO-CENTRUM. Pred časom jeho činnosť ukončil. Dôvody si môžeme domyslieť z rozhodnutia Slovenskej obchodnej inšpekcie, ktorá mu 26.9.2013 udelila podľa § 24 ods. 1 zákona, pokutu vo výške 150,00 € pre nedodržanie podmienok reklamácie, ale najmä z komentárov či recenzií na portáli Heureka. Konečne, posúďte sami.

el 2 p el 3 p

Aký otec – taký syn?

Či odpovede zákazníkom písal výhradne pán majiteľ, Milan Mazurek starší, alebo aj jeho syn, ani nie je podstatné. Podstatné je to, že aroganciu, hulvátske správanie a urážanie zákazníkov tu opakovane konštatovali samotní zákazníci. Ak by sme teoreticky aj pripustili, že nie vždy musel byť každý zákazník naozaj v práve, reakcie manažéra e-shopu, ktorý na reklamácie odpovedal, sú nielen neakceptovateľné, ale priam nevídané. Známe „Náš zákazník – náš pán,“ pánovi majiteľovi očividne nič nehovorí. Konečne, potvrdil to aj reakciou na zverejnenie recenzií zákazníkov jeho e-shopu na stránke „Prečo ľuďom hrabe“, keď správcom stránky vulgárne nadával do „idiotov a buzerantov,“ ako aj reakciou na  súčasné problémy svojho syna. Z toho všetkého je dostatočne jasné, že v tomto prípade jablko nepadlo ďaleko od stromu.

m-st11-3-16 Maz st 16.3 p

Ako dildo v refektári

Venujme sa však radšej hrdinovi nášho príbehu, Milanovi Mazurekovi mladšiemu, predsedovi Prešovského krajského klubu ĽSNS, novopečenému pánovi poslancovi, členovi výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre ľudské práva a národostné menšiny, pre ktorý je vzhľadom na jeho verejne prezentované názory a správanie, vhodný asi ako dildo v refektári klarisiek.

Hulvát a obdivovateľ Hitlera namiesto bitkára

Nebude na škodu pripomenúť, že Milan Mazurek pôvodne nemal byť poslancom NR, lebo hoci bol na 14. mieste, prekrúžkoval ho Martin Kotleba. Mazurek nahradil predsedu Žilinského krajského klubu ĽSNS, Andreja Medveckého, ktorý mal podmienečný trest za vedenie motorového vozidla pod vplyvom návykovej látky a naviac je súdený za rasovo motivovanú bitku, pri ktorej mal spolu s Jozefom Medveckým spôsobiť občanovi Dominikánskej republiky, Lennymu Cruzovi, zranenia, z ktorých  sa liečil 30 dní.

Maz ľp

Ľudské práva – poľná tráva

Myslím, že tento poriadne fúzatý slogan dokonale vystihuje tragickosť nominácie, ako aj zaradenie Mazureka do tohoto parlamentného výboru. Myslím, že Mazurekova prezentácia po smutne známej manifestácii extrémistov pred železničnou stanicou, keď trikrát zareval „J…m vášho Alaha!“ (čo je nielen poľutovaniahodná vulgárnosť, ale aj urážka iného náboženstva, tu od 13:40) a pridal sa k „hrdinským“ atakom na ustrašené ženy s malými deťmi, je dostatočne signifikantná. V diskusii na Facebooku svoje správanie neskôr obhajoval tým že vraj iba „asertívne obhajoval svoj názor“ a Braňovi, ktorý mu jeho konanie vytýkal naznačil, že po voľbách mu to pripomenie a ten „trpko zaplače.“

jbm opr p

Špinaví paraziti, zmlátil by som ich všetkých do modra!

Svoju násilnícku povahu prejavil aj reakciou na správu, že utečenci pri chorvátskych hraniciach prespali na cintoríne. Reagoval na stránkou „Zpravodajství 24“ (zmes soft porna a hoaxov) zdieľanú správu z konšpiračného webu, ktorý reálnu udalosť skreslil. K udalosti došlo pri hraniciach Srbska a Chorvátska, keď Maďarsko náhle uzavrelo hranice a tým došlo k odkloneniu dovtedajšej balkánskej utečeneckej trasy. Po tom ako im chorvátska polícia zamedzila vstup zo Srbska, skončili utečenci medzi obcami Tovarnik a srbskou oblasťou Šid na cintoríne, kam ich podľa srbských médií nahnali práve chorvátski policajti, lebo išlo o srbský pravoslávny cintorín. Na každý pád tam nešli úmyselne. Samozrejme nikto neschvaľuje ak sa z cintorína stane kemp a vedľa hrobov sa povaľujú smeti a nikto rozumný nezľahčuje hrozbu, ktorou môžu reálne byť nebezpeční islamisti, zamiešaní medzi tými, ktorí utekajú pred násilím, vojnou a smrťou, ak sa dostanú do Európy. No Mazurekova násilnícka reakcia iba potvrdzuje, akým žalostným omylom je jeho pôsobenie vo výbore pre ľudské práva. A treba si všimnúť aj to, že medzi tými, pre ktorých má Mazurek recept ako s nimi naložiť, sú aj ženy, deti a starci.

imigr

Milí špinaví paraziti, po voľbách s vami narobíme poriadky!

Takto sa Mazurek vyjadril na adresu Rómov. Myslím, že každý občan Slovenska si uvedomuje, že rómsky problém, ktorý je najvypuklejší v prípade segregovaných osád, tu reálne existuje, aj to, že jeho riešenie zo strany vlády a iných inštitúcií je dlhodobo zanedbávané. Trpia ľudia žijúci v ich blízkosti, či susedia neprispôsobivých občanov, napríklad v Malackách. Je však to čo ponúka Mazurek ako riešenie, akceptovateľné v 21. storočí v demokratickom štáte? Mazurekove vyjadrenie smrdí na sto honov rasizmom a inklináciou k nedemokratickým režimom, ktoré sa smutne zapísali do histórie. A rasizmom rovnako zaváňa aj jeho o niečo starší komentár.

Mazurek 17.1.16M 18.10 p

Zatuchnutý pach rasizmu

Ten zreteľne cítiť aj z Mazurekom zdieľaného obrázku s rasistickým podtónom zo 4. augusta 2015, kde sú porovnávané dva druhy psovitých šeliem, ktoré boli donedávna považované za jeden druh (šakal zlatý) a vďaka vedeckému pokroku v oblasti štúdia mitochondriálnej DNA bolo zistené, že ide o dva rôzne druhy s podobným vonkajším výzorom, s beloškou a černoškou, ktoré síce vyzerajú navonok odlišne, ale jednoznačne patria k rovnakému druhu človek rozumný – homo sapiens. Práve toto však Mazurek, rovnako ako tvorca obrázku a autor textu pod obrázom, v komentári spochybňuje a naznačuje, že ľudské rasy nepatria k jednému druhu, čo je samozrejme nezmysel.

Maz rasista

Óda na Hitlera a holokaust je rozprávka

Absolútnu neznalosť histórie a vieru v neonacistickú dezinterpretáciu Hitlerovho pôsobenia predviedol Mazurek 29. decembra 2015. Bájky o zlatej ére Nemecka za Hitlera doplnil tvrdením, že „o tretej risi vieme iba lzi a rozpravky o 6 milionoch a mydlach z zidov. O Hitlerovi sa ucia same klamstva“. Niet divu, že týmto jeho vyjadrením sa zaoberá aj prokuratúra.

M H p

Milan Mazurek si síce svoj Facebookový účet zmazal, na konkrétne otázky novinárov odpovedá, že nevie kto to napísal a zbabelo zatĺka. Nie je konečne v Kotlebovej partičke sám. Rovnako sa okrem iných zachoval aj Peter Krupa, ktorý sa podobne ako on, náhle nehlási ku svojim výrokom a názorom prezentovaným v minulosti na Facebookovom profile. Až sa zdá, že práve na týchto nevinných dobrákov sa sústredil akýsi zlomyseľník, založil na ich mená na Facebooku profily s ich menami a roky tam zverejňoval názory, s ktorými oni nesúhlasia. Človeku, ich chudákov až príde ľúto. Veď je ťažké predstaviť si, že takí fyzicky silní a nebojácni junáci by, zrazu zbabelo klamali.

Doplnené 3.4.2016
Hoci si Milan Mazurek svoj profil zmazal a po zverejnení tohoto blogu tak urobil aj jeho otec, neznamená to, že všetko čo niekedy zverejnili je stratené. Tak, ako sa po potopení lode na hladine objavujú jej trosky a more ich postupne vyplavuje na breh, tak sa aj z kyberpriestoru vynárajú stopy, ktoré v ňom zanechali. Tu sú dve z nich. Čo poviete, nezaváňa tá prvá tak trochu antisemitizmom?

Mazurek 15.3.16 19-11-15-c

Doplnené 24.5.2016
Podobne ako v prípade Milana Mazureka, je tomu aj v prípade jeho otca. Milan Mazurek starší, zdieľal v marci status, ktorý sa venuje výroku jeho syna. Ten jeho autorstvo spočiatku popieral. Stanislav Pisarčík ho za ten status chváli a dáva mu za pravdu. Doslovne píše: „A čo sa Hitlera týka, to čo napísal nie je pravda?…Keď kričal „Ja ti je.em na tvojho Alaha“ tak bol vulgarny ale to neznamená že nemal pravdu. Plne sa s nim stotožňujem a nie 100 ale 1000 krát sa práve pod tento výrok podpíšem…“

Maz st 12.3 p

Doplnené 22.10.2016

Mazurek je rád „že vznikajú takéto videá.“

19-7-15

Zdá sa, že Mazurek nemá rád USA. „Satanská ríša zla sa chystá prejsť oslavne so svojim kordónom vrahov cez Bratislavu.“

7-8-15

Mazurekovi sa páči vojna v španielskych uliciach. Vraj „Policajti dostávajú pekne na prdel. Takto má vyzerať protest a boj za vlastnú krajinu!“ Čo hovorí na takéto vyhlásenia naša polícia?

7-11-15-p

Opäť starý známy Mazurek. Imigranti sú „kopa opíc a zvieratá“ a „vlastizradcovia z našich vlastných radov sú horší ako hmyz.“

12-1-16-p

A tu opäť „nejaký černoško, negramotný čierny debil a takéto poloopice.“

22-2-16-p

Teraz najčítanejšie

Ján Benčík

Nakoľko mi nie sú ľahostajné pomery na Slovensku, píšem na webe Denníka N blogy o tom, čo považujem za nebezpečné. Píšem o konšpirátoroch, kremeľských trolloch, pravicových aj ľavicových antiliberálnych extrémistoch. Niektorí ľudia ma za to majú úprimne radi, iní ma rovnako úprimne nenávidia. A niektorí sa mi dokonca vyhrážajú. Beriem to ako niečo, čo súvisí s tým, čo robím.