Denník N

Mali to naši rodičia ľahšie?

Doma, vonku, stále sme jedno…

Vau, kde to žijeme? Akurát sedím na letisku v Zaragoze a čakám na let do Bruselu aby som mohol prísť domov na Veľkonočné sviatky, s celou rodinou si uvedomiť čo Ježiš Kristus spravil pre nás za tri dni.

Môj počiatočný plán padol veľmi rýchlo. Napísať môj prvý blog cestou domov.  Chcel som zdielať moje vedomosti, informácie a skúsenosti ohľadom novej nemocnice v Bratislave, ktorej realizácia sa stráca v hmle, ak už aj v nej nie je, so všetkým rešpektom. Tak len v krátkosti, dokumentácia ktorá je dostupná na internete má 11 strán, pojem argumentácia stráca na význame … Počkať. Let nam posunuli o 4 hodiny ale kvôli technickému problému. Odporučili mi ísť na ryanair „pobočku“ a snažiť sa vyriešiť moju situáciu, keďže nemám šancu chytiť let do Budepašti z Bruselu. Keď sa jeden asi 40-tnik rozčuloval predo mnou jemu svojským španielskym spôsobom a šiel som na rad ja. Hlásili pani oproti mne vo vysielačke, že lietadlo je pripravené k odletu. Tak naspäť cez kontrolu, ešte som stihol ísť do blízkej reštaurácie a oznámiť to mojim letiskovým priateľom z Anglicka.

Som teraz v lietadle, mám mať strach? Mám myšlienky, obavy … to je to čo chcú tí ľudia z IS, ja neviem vôbec. Rád by som sa aspoň s  jedným porozprával. Čo chcete ? Šírete islam cez vojnu ? To je čo za bo.a, keď chce aby ste s ním žili večne skrze zabíjanie nevinných ľudí. Naozaj pochybujem, že niekto môže byť tak sfanatizovaný niečím čo šíri zlo. Pýtate sa a čo Boh kresťanov? Izraeliti útočili kvôli vlastnému bezpečiu, chceli sa brániť útokom, ktoré sústavne trvajú až do dnes ale vieru nešíria ani teraz a tobôž skrze smrť. Sú tu aj mesiánski židia, tí uverili v Ježiša a On nikdy nikoho nenútil aby v Neho verili, keď kráčal po zemi.

Čo k našej situácií na Slovensku? Viem, že čitatelia tohto denníka nemajú strach voči migrantom žeby náhodou mohli prísť „vrahovia“ do našej krajiny lebo  poznajú dôvody migrácie ľudí z ich domovov a uvedmujú si, že títo vrahovia si nájdu cestu ako tomu bolo aj doteraz keď chcú. Týmito udalosťami My budeme lepšie a lepšie pripravení. V dobrom umýsle by som Vás len chcel povzbudiť aby ste zdielali prosím vás vaše poznatky, vedomosti, skúsenosti, myšlienky …  s ľuďmi okolo vás aby naša krajina mohla pevne stáť na nohách a postaviť sa čelu nie len vrahom ale v prvom rade tým ktorí spravujú majetok, starajú sa o chod republiky a prerozdeľujú peniaze všetkých nás.

Teraz najčítanejšie

David Balla

David je analytik v zdravotníctve, ktorý sa vrátil zo zahraničia aby zlepšoval prostredie v ktorom vyrastal. Má skúsenosti z ministerstva zdravotníctva, kde mal na starosti napr. obstarávanie lôžok, porovnávanie efektivity poskytovateľov zdr. starostlivosti. Rozbiehal analýzy v onkológií, na krátky čas pracoval pre Eset a dnes opäť pracuje na ministerstve. Inak sa venuje dobrovoľníctvu a okrem iného založil 2 weby, GetOutside podporujúci mladých k štúdiu v zahraničí a Horami dolami, kde sa prezentujú tie najlepšie lokality na Slovensku.