Denník N

Ekonomická sila = tradičná rodina

Možno budem oponovať niektorým čo sa týka rodiny, ale pre mňa referendum ako také čo bolo teraz, nedávalo zmysel. Veľa veci sa dalo vyriešiť zákonom o rodine…

Skôr by som tu chcel poukázať na to, že ľudia potrebujú silné ekonomické zázemie ak chceme aby spoločnosť a rodina fungovala. Uvediem príklad:

Rodina (otec, matka, dcéra a syn), kde dvaja su práceschopný zarábajú v hrubom spolu okolo 900€, čo je realita vo väčšine rodín na Slovensku. A nastupuje štát:

– zdaní príjem

– platíme vysoké odvody

– a nakoniec ideme do obchodu a platíme DPH

A čo potom, keď treba platiť hypotéku a vecí spojené s bývaním? Oblečenie? Ja mám pocit, že tento štát v momentálnej podobe viac berie ako dáva. Myslím si, že v prvom rade občania SK by sa mali zamyslieť nad tým, že nie referendum dopadlo zle, ale celková životná úroveň rodín a ľudí je slabá. Ja osobne by som bral aj 3-4 detí, ale ak raz financie nepustia, tak to asi nepôjde. Som toho názoru, že kým nebude na Slovensku dobré podnikateľské prostredie, upravený odvodový systém a minimálne korupčné prostredie dovtedy tu nebude „tradičná“ rodina. Treba bojovať za zmenu a nastavenie celého systému ak chceme niečo urobiť pre nás a naše detí. Pre mňa rodina je to najdôležitejšie čo mám, ale ak má rodinná fungovať – musí mať aj ekonomickú silu.

Takže občania, poďme urobiť referendum na tieto témy:

tresnoprávna zodpovednosť politikom, zákaz zdanenia mzdy, transparentné podnikateľské prostredie… a navrhnite čo ešte, rád sa pridám a podporím takúto iniciativu.

Ak dokážeme pritlačiť politikov k zodpovednosti voči občanom, podobné referendum ako bolo nedávno už nebude potrebné. :)

Ďakujem za pozornosť, toto bol môj prvý blog a budem rád ak mi pomôžete rozvíjať aktivitu pre lepšie Slovensko.

 

Richard Dubovický

Teraz najčítanejšie