Denník N

Štát (tri bodky)!

Slovíčko (tri bodky) si môžete nahradiť slovom podľa vlastného uváženia

Doteraz ste si to niektorí mysleli, niektorí ste to možno už dlhšie tušili, a niektorí z nás to už dlhšie vedia. Ale dnes je to už aj na papieri, či lepšie povedané, máme to vyryté na svojich tvárach, na tvárach našich rodičov, našich detí, našich známych aj neznámych. Slovensko je štát (tri bodky)! A je mi jedno, či to niekoho uráža, alebo nie. Jednoducho je to tak. A tie (tri bodky) sme my, obyvatelia tejto „demokratickej“ republiky!

 

Ale aby nedošlo k omylu. Toto nehlásam ja. Toto hlásajú naši volení politici, naši volení páni zástupcovia. Tí, ktorí by nám mali slúžiť. Doba, keď si to o nás dovolili, pri všetkej snahe, iba myslieť, je dávno preč. Dne už je realita taká, že nám to rovno aj povedia. A ešte sa pri tom cítia ako majstri, politický géniovia. Dokonca to dajú do svojho oficiálneho vyhlásenia! Však čo by sa im mohlo stať? Sme predsa všetci (tri bodky)! Páky, ktorými by sme na nich ešte dosiahli a máličko orezali ich obrovité čierne krídla, sme dávno hodne hlboko zakopali. A pre istotu sme zabudli aj to, kam.

Iba v tomto štáte sa môže stať, že jedna z tých „štandardných“ politických strán, ktorá je súčasťou vládnej koalície, dá do svojho oficiálneho vyhlásenia, a dokonca ho aj zverejní, že oni si svojho ministra neodvolajú. Pretože je ich! Ale, aby som bol presný, dám sem presný citát z ich vyjadrenia:

Odvolávanie ministrov sa v parlamente dialo veľakrát, keď sme boli my v koalícii, boli odvolávaní naši ministri, keď sme boli v opozícii, dávali sme návrhy na odvolanie zase my. Ale ešte sa nestalo, aby za odvolanie vlastného ministra hlasovali aj poslanci vládnej koalície. Taká je jednoducho politická logika a nedá sa očakávať, že v prípade Kaliňáka by to malo byť inak. Koalícia má iné možnosti, ako odvolať svojho ministra, keď preukázateľne zlyhá, než hlasovať o jeho odvolaní v parlamente spolu s opozíciou.

Toto je oficiálne vyjadrenie vládnej „štandardnej“ strany MOST-HÍD, k odvolávaniu ministra vnútra. Toto vyjadrenie sa netýka len ministra vnútra, ale týka sa všetkých ministrov a všetkých káuz, ktoré boli, sú a budú! To znamená, ak to preložíme do reči nás (tri bodky), práve nám povedali nasledovné:

Je nám jedno či náš minister podvádza, kradne, alebo bije svoju manželku. Je nám jedno, ak zvysoka serie na svojich voličov a nevoličov. Je nám jedno, či nad ním visia megamraky podozrení. Nám je toto všetko úplne jedno! My ho neodvoláme! My ho neodvoláme, pretože by to dalo za pravdu opozícii! My ho neodvoláme, pretože je náš!

Pretože politická logika, je viac ako slušný štát, slušná vláda a slušný život!“

 

Tak sa hlboko nadýchnime, a buďme ďalej poslušní!

 

P.S.: Slovíčko (tri bodky) si môžete nahradiť slovom podľa vlastného uváženia. Ja som ho nahradil slovom „sračky„, pretože pekné a nevulgárne slovo, ktoré by vyjadrovalo dnešnú politickú situáciu neexistuje! Dnes jednoducho žijeme v Štáte sračiek!

Do komentárov môžete napísať svoje návrhy.

Teraz najčítanejšie