Denník N

Aj vaše deti si Filipíny zamilujú

Boli sme s deťmi na Filipínach a celý trip nás vyšiel lacnejšie ako 10 dní s all inclusive na tureckej riviére. Ak máte záujem, dám Vám jednoduchý návod na to, ako sa tam dostať a čo vidieť – a ešte k tomu za minimálnu cenu.
BTW: slávnu reality show v komerčnej televízii nesledujeme!

Spolu s rodinou (manželka Marika a deti Michael a Matej) sme si zamilovali Áziu a cestujeme tam vždy keď sa dá. Niekedy v máji 2015 letecká spoločnosť Cebu Pacific ponúkla akciu na letenky z Dubaja (DXB) do Manily za cenu cca 66,00 € na osobu (spiatočná letenka). V tejto cene síce nemáte takmer nič (okrem sedadla a 1 ks príručnej batožiny), nám to však stačilo.

Rovnaká akcia na letenky sa opakovala i tento rok (2016), takže predpokladám, že sa opakuje pravidelne a môžete ju využiť aj vy (stačí sledovať webstránku Cebu Pacific a ich Facebook).

y10_white

Do Dubaja sa dostanete za veľmi nízku cenu z Budapešti – WizzAir má často zľavu a občas sa dajú spiatočné letenky získať za naozaj minimálnu cenu (100 – 150 € / osoba). Problémom nebude ani transfer medzi letiskami v Dubaji (WizzAir lieta na letisko DWC a Cebu Pacific lieta z letiska DXB).

Rád by som ešte “boostol” váš záujem o túto ostrovnú krajinu v juhovýchodnej Ázii a stručne vám ukážem čo sme videli a zažili. Ak máte záujem o podrobnejší výklad, rovno si kliknite na článok na našom bloguFilipíny s deťmi bez cestovky.

Manila

Ak poletíte na Filipíny, s najväčšou pravdepodobnosťou bude vaším vstupným bodom hlavné mesto Manila. Nás táto metropola nejako veľmi neoslovila, takže sme sa ihneď po prílete letecky presunuli na bájny ostrov Boracay.

Boracay

Ak vyhľadávate pláže a biely piesok, toto je to pravé miesto pre vás. Mnohí ľudia tvrdia, že White Beach Boracay je najkrajšou plážou na svete. Neviem. Pláž je to naozaj pekná, ale na môj vkus príliš preplnená. Našli sme aj krajšie miesta na ostrove Boracay. Bola ním napríklad pláž Puka Beach. Vo vlnách sa naše deti naozaj vybláznili.

13

 

Filipíny pozostávajú z cca 7000 ostrovov a prejsť ich počas 2-3 týždňov je nemožné. Vôbec však nie je problém vybrať 3-4 pekné ostrovy a precestovať ich krížom-krážom. Našou ďalšou zástavkou bol ostrov Panglao.

Panglao

Na tomto ostrove musíte jednoznačne navštíviť pláž Alona Beach. V noci to tu žije bujarým životom. Cez deň odporúčame trip na blízke ostrovy – Balicasag a Virgin Island. Pri ostrove Balicasag sa nachádza známe miesto obľúbené hlavne pre milovníkov šnorchlovania. Podmorský svet tu hýri farbami a pod hladinou môžete vidieť i obrovské korytnačky. A pozor na nohy, hemží sa to tu tisíckami hviezdic!

19 20b DCIM101GOPROG0844822.

Bohol

To najlepšie ako vždy nakoniec. Na ostrove Bohol sme našli takmer zabudnutú pláž Anda White Beach. S ťažkosťami tu stretnete živú dušu, na pláži sa v žiadnom prípade nepotknete o ďalších ľudí. Toto bola jedna z najkrajších pláží, aké sme kedy videli.

y15_anda y14_anda

 30

Balut – filipínska gastronómia

Na našich cestách vyhľadávame aj miestne gurmánske špeciality. Tak ako sme v Kambodži ochutnali vyprážané tarantule, na Filipíny sme išli s cieľom ochutnať ich pochúťku – balut. Je to kačacie embryo na pare vo vajíčku. Konzumuje sa to so štipkou soli a kvapkou octu a je to naozaj vynikajúce, aj keď to nevyzerá veľmi príťažlivo, veď posúďte sami.

Chuťovo je to niekde na polceste medzi vajíčkom natvrdo a hydinovým mäsom. Kosti jednoducho pochrúmete a určite vám nebudú vadiť ani malinké pierka. Ak sa niekedy dostanete na Filipíny, toto jednoducho nemôžete vynechať!

11c

Záver

Musím priznať, že sme si Filipíny jednoducho zamilovali a určite sa sem opäť vrátime, aby sme preskúmali ďalšie ostrovy a pláže. Láka nás precestovať ostrov Palawan a časť El Nido ako aj mnohé ďalšie miesta tejto krajiny.

TAK ČO! IDETE NABUDÚCE S NAMI? Pripravujeme trip na Srí Lanku (november/december 2016) a trip na Zanzibar (február/marec 2017).

Viac info o našej ceste po Filipínach sa dočítate tu:
http://cestujsdetmi.sk/filipiny-s-detmi-bez-cestovky/

Môžete nás sledovať i na našej FB stránke:
www.facebook.com/cestujsdetmi.sk

QUOTE: „a journey of a thousand miles begins with a single step”

© 2016 cestujsdetmi.sk

Teraz najčítanejšie