Denník N

Kandelábre nebudeme používať iba na osvetlenie ulíc

Zatiaľ čo Marián Kotleba a jeho zelenootričkované stádočko sa kravate vyhýbajú ako čert krížu, pričom samotný vodca ju nemal ani na vlastnej svadbe a jeho paladíni ani na pohrebe spolustraníka, kde účinkovali ako bizarný komparz v oblekoch a so straníckymi fangličkami, predseda Slovenského hnutia obrody, Róbert Švec, sa na verejnosti objavuje zásadne iba s kravatou. Nenechajte sa však pomýliť, jeho slová použité v nadpise svedčia o tom, že hoci obal je rôzny, obsah je prakticky totožný.

Nahliadnime preto spoločne na stránku pána predsedu, kde tiež vejú fangličky a kde národ s očakávaním vzhliada k ďalšiemu nádejnému vodcovi a začítajme sa do posolstiev, ktorými ho oslovuje. Hĺbka a údernosť jeho myšlienok ako aj mohutné vetry jeho odkazov určite obohatia vnútro každého roduverného Slováka.

tittulka

Slovenské hnutie obrody ide do volieb

Začnime 1. júna, na Medzinárodný deň detí, ktorý niektoré detské duše potešil aj inak. Pán predseda totiž urbi et orbi oznámil, že delegáti slávneho snemu Slovenského hnutia obrody súhlasia s registráciou spolku ako politického hnutia, ktoré sa bude vo voľbách uchádzať o hlasy a dôveru voličov. Určite tým potešil najmä voličov Kotlebovej ĽSNS, veď práve v tomto rybníčku má najväčšiu nádej uloviť nejakú tú rybičku.

1-6-16

Čo na to konkurencia?

Obava, že Róbert Švec na svoju udičku naozaj chytí nejakú tú rybičku v Kotlebovom rybníčku a ohrozí tým teplé miestečká vodcu a jeho verných v parlamente, vyvolala okamžitú reakciu, lebo Švec už na druhý deň voči nej protestoval a označil ju za „politický a ľudský primitivizmus.“

2-6-p

Klepneme im po prstoch!

O pár dní si už ale vzal na paškál bývalého disidenta Martina Šimečku a jemu a ďalším sľúbil „Už čoskoro im klepneme po prstoch. Hrdo, dôstojne a v tomto prípade aj dôsledne!“

8-6-p

Bratislavský „majdan“ a „Nazi raus!“

25. júna si s chuťou zarečnil v Bratislave na námestí Slobody na nie veľmi úspešnom mecheche extrémistov nazvanom „Protest proti diktátu Bruselu,“ ktorého sa zo strachu pred zrušením svojej rodnej strany oficiálne nezúčasnili Kotlebovci. Okrem iného tu povedal: „Po brexite nastáva obroda európskych národov a európskej civilizácie. Brexit je len začiatok. Blíži sa deň, ked si našu vlasť vezmeme späť do našich rúk. To bude deň, kedy Slováci zodvihnú hlavy a povedia jasne do celého sveta: Toto je náš národ, toto je náš štát, toto je naša Európa a budeme sa o ňu biť až do konca. Deň kedy vezmeme moc v našom štáte do našich rúk bude novým dňom slovenskej nezávislosti.“ Cestou na „majdan“ však spolu s Mariánom Magátom a Lukášom Kopáčom museli statočne prekonať aj nepríjemnú prekážku v podobe aktuálneho nápisu. Z výrazu ich tvárí a z toho ako opatrne našľapujú, je možné usudzovať, že nápis v nich očividne nevzbudil príliš veľké nadšenie.

26-6-16
Súdy za vlastizradu

V posledný júnový deň sľúbil ministerke spravodlivosti Lucii Žitňanskej „tie inštitúcie, ktoré dnes vytvoríte budú vás a vašich komplicov v budúcnosti súdiť za zločiny proti národu, štátu a za vlastizradu.“

30-6-p

Pod Švecovým statusom nechýba ani takýto milý komentár. Pán v kravate nám však určite rád vysvetlí, že on určite nie je žiadny antisemita. Pánboh uchovaj.

n30-6-16
Nasucho v ten istý deň neobišiel ani Daniel Milo, ktorý donedávna pôsobil ako odborník na extrémizmus na Ministerstve vnútra SR. Švec národu sľúbil, že „V budúcnosti sa Daniel Milo spolu so svojimi kumpánmi nevyhne spravodlivému súdnemu procesu.“ Možno by nám pán predseda mohol aspoň naznačiť kto bude týchto „škodcov národa“ v tom spravodlivom procese súdiť. Žeby obdivovateľ Hitlera Marián Magát, vo svojom komickom prestrojení z bratislavskej tribúny?

30-6-a-p

Obľúbený album SHO

V júli pán predseda oprášil album „Konšpirátori, ktorí šíria propagandu Bruselu“ zo stránky Slovenského hnutia obrody zo slovami „Slováci majú právo vedieť kto škodí národným a štátnym záujmom Slovenskej republiky.“ Ešteže to má kto národu takto polopate vysvetliť. Aleluja!
7-7-p

Židia nemôžu chýbať

Pod Švecovým statusom s albumom opäť nechýba zopár nepekných poznámok „na židovskú nôtu.“ A dôjde aj na vešanie. Konečne v tomto albume nejde o žiadnu novinku, venoval som sa mu už v minulosti.

poa-alb-u-rspod-alb-u-sveca

Nuž a začiatkom augusta nám na tú nôtu zahúdol aj sám pán preceda.

2-8-16

Optimalizácia

Štvrtého augusta sa pán predseda konečne trochu osmelil a reči o „spravodlivých súdoch“ so škodcami nášho národa, ktoré uchu jeho nádejných voličov znejú ako babské okolkovanie, nahradil ráznejšou „radikálnou optimalizáciou.“ Čo sa skrýva za touto formuláciou by malo zaujímať nielen mňa a prípadných čitateľov blogu, ale aj orgány a inštitúcie ktoré na určité veci platíme zo svojich daní. Inak, tentoraz Róber Švec sľúbil, že „Po páde súčasného dekadentného režimu prebehne radikálna optimalizácia v mediálnej oblasti…“

4-8-p

Keď už sme pri médiách, zaujímavý je aj Švecov odkaz z apríla novinárke Mirke Kernovej.

12-4-16

Po médiách prišiel na rad tretí sektor. „V budúcnosti prebehne rozsiahla optimalizácia aj v treťom sektore!“

14-8-p

A po médiách a treťom sektore došlo na optimalizáciu počtu ľudí. Teda tých, ktorí, ktorí našej vlasti podľa Šveca škodia. Predseda Slovenského hnutia obrody tu opäť očividne pritvrdil: „Viem, že naša vlasť je odsúdená na úspech, iba musíme optimalizovať počet ľudí, ktorí jej škodia. To je a bude jedna zo základných úloh nášho hnutia po prevzatí moci v našom štáte. Žiadne kompromisy… Nikdy a s nikým. Žiadne miesto pre slabosť…“

22-8-p

Kandelábre

Začiatkom septembra v súvislosti s výpoveďou neoľudáckeho propagandistu Martina Lacka z ÚPN sa vykľulo šidlo z vreca a pán predseda to povedal, ako sa hovorí, na plnú hubu. Spoza „klepnutia po prstoch“ či „spravodlivých súdov“ a „optimalizácie,“ vykukli staré, dobré kandelábre.„Chcem ubezpečiť súčasných režimistov, ale aj normálnych statočných vlastnecov, že my takú chybu ako naši rodičia nespravíme a kandelábre nebudeme používať iba na osvetlenie ulíc.“

2-9-16-a-p

Komentár pod status následne pridal aj bývalý mečiarovec a neskôr kandidát za SNS, Pavel „Fašírka“ Kapusta. Keďže sa to akémusi „Košičanovi“ nezdalo dosť adresné, obvinenie konkretizoval.

3-9-16

Švec v Slobodnom vysielači

Ešte v ten istý deň oznámil aj svoje vystúpenie v internetovom rádiu s ukradnutým názvom. Apropo, nepripadá aj vám bizarné ak slovenskí obdivovatelia Tisa a vojnového Slovenského štátu s takou obľubou vystupujú v médiu, ktoré nesie meno vysielača z obdobia Slovenského národného povstania, ktoré oni označujú za židoboľševický a čechoslovakistický puč namierený proti vlastnému štátu?

2-9-16

Opäť optimalizácia

11. septembra sa spolu s priam tarzanovským bitím sa do pŕs vrátil k starej dobrej optimalizácii. „Optimalizácia počtu kolaborantov je v záujme prežitia Slovákov a celého európskeho spoločenstva. Aj túto úlohu zvládneme.“

11-9-16-p

V podobnom duchu sa nesie aj Švecova chlapácko – prognostická reakcia na komentár na jeho stránke, keď na tvrdenie , že „Tento režim sa nám začína vymykať z rúk.“ reaguje takto „Nám nie, im. A doplatia na to.

                                                                                                                                                           k-lackovi-z-upn

Po Židoch Cigáni

O pár dní sa Švec pustil do obhajoby praktík firmy, ktorá odmieta zamestnávať Rómov. Samozrjeme aj tu prišla na rad optimalizácia.„Ak nestojím o návševu Cigánov, jasne to poviem. Preto palec hore pre zamestnávateľa, ktorý jasne formuloval svoje požiadavky pre uchádzačov o zamestnanie. V budúcnosti prebehne optimalizácia aj v tejto oblasti.“

16-9-p

Konečne, na Rómov si pán Švec nespomenul prvýkrát.

sho

Pracovné tábory pre Židov

Ďalší Švecov status, ktorý s nadšením zdieľal aj Marián Magát neunikol ani pozornosti polície. Právom. Slušný pán s kravatou pochválil židovské pracovné tábory z obdobia Slovenského štátu a sľúbil „Na to čo sa osvedčilo v minulosti, nadviažeme aj v budúcnosti.“

20-9-1621-9-16-sp

Ako a akým spôsobom bolo o Židov v skutočnosti v pracovných táboroch postarané hovorí historik Ivan Kamenec v článku Tomáša Kysela z Aktualít.

postarane

Typicky zbabelá reakcia

Po medializácii Švec reagoval podobne zbabelo a „zaprel nos medzi očami“ako pred časom jeho podpredseda Pavel Privalinec, ktorý sa na stránke SHO v súvislosti s prijatím eura vyjadril, že Elena Kohútiková, vtedajšia viceguvernérka NBS, „sa bude hompáľať na strome za to čo spravila.“ Po medializácii svoj komentár vymazal a pri konfrontácii s jeho archivovanou pôvodnou podobou sa vyjadril, že mal na mysli hojdačku. Takéto žalostné je to s ochotou a schopnosťou týchto „hrdinov“ stáť si chlapsky za svojim slovom či názorom.

21-9-16

Štastnú cestu do zabudnutia

Zostáva veriť, že statusy Róberta Šveca o optimalizácii počtu „kolaborantov“ a kandelábroch nezostanú bez odozvy. Zatiaľ nech si pán Švec chodí k svojim do Slobodného vysielača, číta tak ako v r. 2014 Rostásov Zem & Vek, reční na mítingoch s neoboľševikmi zo VZDOR – strana práce a potom sa môže, ako je jeho zvykom, ísť pokloniť Tisovi do Bytče či Čakajoviec. A ak úspešne odoberie pár percent Kotlebovi, obidvaja zostanú s dlhým nosom pred bránami parlamentu a odoberú sa do zabudnutia, povieme dobrá práca, pán Róbert.

sp

Fotografie: YouTube a Facebook

Teraz najčítanejšie

Ján Benčík

Nakoľko mi nie sú ľahostajné pomery na Slovensku, píšem na webe Denníka N blogy o tom, čo považujem za nebezpečné. Píšem o konšpirátoroch, kremeľských trolloch, pravicových aj ľavicových antiliberálnych extrémistoch. Niektorí ľudia ma za to majú úprimne radi, iní ma rovnako úprimne nenávidia. A niektorí sa mi dokonca vyhrážajú. Beriem to ako niečo, čo súvisí s tým, čo robím.