Denník N

Vlaky a plyn

Zdá sa, že premiér Fico sa napriek všetkým odhadom ocitol zatlačený do kúta. Neprestávajúce otázky, demonštrácie a tlak verejnosti v otázkach okolo financovania zdravotníctva ho nútia robiť nevynútené ťahy. Už to, že kvôli piešťanskému CT-čku padli až tri hlavy ukazuje, ako veľmi mu záleží na zametení tejto kauzy a celého problému okolo financií v zdravotníctve pod koberec. A tak začal, ako obvykle, vypúšťať dymové clony.

Celá „akcia plyn“ je takouto dymovou clonou. Ukazuje sa totiž, že vlaky zadarmo nezafungovali tak dobre, ako si myslel. Vyše 28 tisíc ľudí podpísalo petíciu za ich zrušenie. A tak sa musel obrátiť na jadro svojho voličského kmeňa, na tých, ktorí, či už oprávnene, alebo zo spomienkového optimizmu smútia za minulým režimom, na tých, ktorí prijmú akýkoľvek „dar“ od premiéra a nedôjde im, že to nie je z jeho plného vrecka, ale z ich prázdnych, prípadne prázdnych vrecák ich detí a vnukov. Pretože oni budú splácať nielen vlaky a plyn zadarmo, ale všetky zlodejstvá a nezmysly, ktoré Ficova, ale aj ostatné vlády na Slovensku „dávali“ ľuďom. Práve títo ľudia, sú adresátmi jeho plynovej akcie, má im dostatočne zapchať uši, aby mená ako Paška, Široký, Prefto, či Penta nedorazili až k bubienkom, či nebodaj až do mozgu.

A ako obvykle treba povedať, že problém nie je vo Ficovi a jeho kamarátoch. Problém je najmä v tom, že máme na Slovensku tak širokú skupinu ľudí, ktorí ešte stále veria, že sa štát dokáže o nich najlepšie postarať. No, nedokáže, ale presviedčajte veriaceho, že Boh neexistuje. Je chybou všetkých doterajších vlád, vrátane pravicových, že neukázali ľuďom, že sa dá aj inak, že všetci kradli, aj keď niektorí menej a niektorí dokonca oveľa menej, ako dnes. To je ale pod rozlišovacou schopnosťou človeka, čo sa venuje politike tri minúty denne prostredníctvom TV JOJ.

Vlaky a plyn zadarmo znejú zlovestne každému, kto je citlivý na historické paralely. Tak zlé to zatiaľ s Ficom a spol. nie je a zrejme ani nikdy nebude. Škody, ktoré jeho rozdávanie napáchajú Slovensku sú ale určite menšie, ako tie, ktoré na slovenskom zdravotníctve pácha klika okolo Penty, Širokého a spol.

Takže je určite potrebné povedať, že vlaky a plyn sú blbosť, ale ešte dôležitejšie je neprestať sa pýtať Fica, ako je to so Širokým, Výbohom, Pentou, Preftom, colou na Vazovovej a podobne.

Uvidíme, čo zlacnie nabudúce. Žeby toaleťák?

Teraz najčítanejšie

Juraj Petrovič

Človek, občan, manžel, otec. Pre tých, ktorí to náhodou ešte nevedia a preto, že píšem aj o politike, považujem za potrebné uviesť, že som podpredsedom Občianskej konzervatívnej strany (OKS). Napriek tomu, alebo možno práve preto, názory, ktoré tu píšem, sú len a len moje vlastné, podobnosť s názormi iných ľudí je čisto náhodná, ale potešiteľná.