Denník N

Ázijská kuchyňa – jedlá, ktoré by ste určite (ne)ochutnali

Chutný obed - vyprážaná tarantula, 2 žabky a kôpka ryže
Chutný obed – vyprážaná tarantula, 2 žabky a kôpka ryže

Asi bude so mnou väčšina ľudí súhlasiť, keď napíšem, že ázijská kuchyňa je veľmi zdravá a hlavne chutná. Hlavne tá v juhovýchodnej Ázii. Veľké množstvo zeleniny na všetky možné spôsoby spolu s kôpkou ryže alebo rezancov – jednoduché a hlavne lacné!

Dostupnosť ingrediencií znamená to, že si tieto jedlá môžete pripraviť i tu doma na Slovensku.

My sa však počas našich ciest špecializujeme na degustovanie tradičných aj menej tradičných jedál ázijskej kuchyne, ktoré by ste len veľmi ťažko ochutnali tu na rodnej hrude. Ba čo viac, nejednému čitateľovi sa môže prevracať žalúdok pri čítaní nasledujúcej časti blogu – takže upozorňujem – pokračujte len na vlastné riziko.

Pripravili sme zoznam 5 možno menej tradičných jedál z ázijskej kuchyne (presnejšie z juhovýchodnej Ázie), ktoré by ste určite (ne)ochutnali:

5. Durian

Durian je neuveriteľne zapáchajúce ovocie, ktoré je ale napriek tomu veľmi chutné. Takže odporúčam ho konzumovať hlavne v čase kedy máte nádchu. Sú dokonca miesta, kde je zakázaný vstup s týmto ovocím (napr. singapurské metro).

4. Obrovské kobylky

Áno, pochybujem, že by vás tu na Slovensku napadlo na lúke jesť kobylky, avšak v Ázii vám to určite vôbec nepríde divné. Naviac tie kobylky sú oproti našim obrovské, takže sa z nich dá aj celkom slušne najesť.

bangkok-dsc_0538

3. Larvy priadky morušovej

Trošku pritvrdíme, kobylku by zjedol kde-kto. Larvy už sú trošku iná trieda. Tu sa však niet čoho báť, sú upražené a sú výborné k pivu (osobná skúsenosť). Navyše sú plné bielkovín. Nebojte sa, nehýbu sa :)

silkworm

2. Vyprážané tarantuly

Toto jedlo sme objavili v zastrčenom mestečku Skuon v centrálnej Kambodži. Veľa z vás asi bude ohŕňať nosom a možno ani nemáte arachnofóbiu. Veľký pavúk bol “deep fried”, pikantný a chutil podobne ako naše zemiakové čipsy. Určite odporúčam, ak nie jesť, minimálne sa s tarantulou odfotiť. Ja som si ju vychutnal s dvomi žabkami a kôpkou ryže.

Chutný obed - vyprážaná tarantula, 2 žabky a kôpka ryže
Chutný obed – vyprážaná tarantula, 2 žabky a kôpka ryže

Na našom cestovateľskom blogu máme v článku o Kambodži i video – http://cestujsdetmi.sk/kambodza-s-detmi/

1. Balut

Filipínska špecialita. Toto jedlo je trošku záhadné pre viacerých Slovákov, ale aj keď vyzerá asi najotrasnejšie z vyššie spomenutých, asi chutí najlepšie. Jedná sa o kačacie embryo v škrupine. Pripravované na pare a podáva sa s troškou soli a kvapkou octu.

Po otvorení vám odkväcne hlavička, ktorú môžete bez problémov odhryznúť. Na krídlach už dokážete rozoznať malinké perie.

A ako to chutí? Niečo medzi vajíčkom natvrdo a hydinovým mäsom, chvíľku som cítil i hydinovú pečienku. Odporúčam jesť v prítomnosti domácich Filipíncov, ktorí vám ochotne ukážu ako na to.

11c

Všetky tieto jedlá sme ochutnali úplne bez predsudkov a problémov. Ochutnali ich dokonca aj naše deti (Michael 7 r., Matej 5 r.).

Ak ešte nemáte dosť a už ste po obede, môžete pokračovať a prečítať si viac v našom článku na cestovateľskom blogu – Ázijské jedlá. Pridali sme tam aj zopár bonusov. Z jedného z nich sa mi doteraz prevracia žalúdok a pritom vy by ste to možno ochutnali úplne bez problémov :) Filipínske prasacie krekry.

Tak čo, ktoré z vyššie uvedených jedál ste už ochutnali a ako vám chutili? Budem rád, keď sa podelíte o vaše skúsenosti v komentároch.

Viac o našom cestovaní s deťmi okolo sveta sa môžete dočítať na našom blogu – http://cestujsdetmi.sk
Môžete nás sledovať i na našej FB stránke:
www.facebook.com/cestujsdetmi.sk

QUOTE: „a journey of a thousand miles begins with a single step”

© 2016 cestujsdetmi.sk


Misko

Matej

Teraz najčítanejšie