Denník N

Paranoja

Nevyzerá dobre. Tvár červená, spuchnutá. Akoby mu klopkal infarkt na srdce.

Buldozér

Je ako buldozér. Razí si cestu hlava – nehlava. Musí. Nič iné mu neostáva. Spustil sa totiž domino efekt. Jedna kauza valí ďalšiu a tá ďalšiu, rýchlosť sa zvyšuje.
Len Róbert a jeho družina vedia, že tá posledná dominová kocka im nadobro môže zlomiť väzy. To musí byť taká mega šupa, že si to svinstvo nechcem radšej ani predstaviť.
Nemusím byť psychológ, aby som z jeho správania čítala, že sa u neho rozvinula paranoja. Nikdy to nebol sympatický človek. Vystupovanie mal vždy arogantné a bujačie. Jeho politickým idolom bol zjavne Vladimír Mečiar. Veď aj zdedil značnú voličskú základňu po ňom. Tá v ňom videla mocného slovenského chlapa tak, ako vo Vladovi. Áno. Chlap, ktorý si nenechá brnkať po nose a s každým odkundesom sa dokáže raz, dva, tri porátať.

Money, money, money

Lenže ! Money, money, money. To je politika. Slovenská. Tu sa hockto premiérom stať nemôže. ,,My Ťa drahý vyšupneme do premiérskeho kresla, investujeme do Teba money a Ty nám budeš zobkať z ruky. Kamarátka kamarátky má agentúru, zariadiš, aby vyhrala akože tender a všetci budeme spokojní.,,

Nohy

Samozrejme teraz sú na rade kamaráti z desiatej nohy, lebo tie najbližšie nohy k premiérovi dostali iné hračky a darčeky. Nie takéto šeplete za pár stotisíc €.

Monopoly

Je to veľká nehanebná hra, ktorú hrá pár nenažrancov s našimi peniazmi.
Buldozér si razí cestu v snahe zastaviť valiace sa domino. Vie, že to nedá, lebo je ťažkopádny.
Vie, že je len otázkou času, kedy sa prevalia ďalšie svinstvá. Vie, že sa už nemal hrabať na premiérsku stoličku, ale bolo predsa treba zahladiť a zachrániť čo sa dá. Je pod tlakom, je v strese.

Paranoja

Hlavou sa mu rozlieza paranoja.
Začíname byť protištátne živly. Protislovenké špinavé prostitútky. My sme svoloč, on je premiér.
Každý, kto je iného vierovyznania ako fico – smeráckeho, je nepriateľ.
Urážky, buranstvo, diktatúra.
Len hlupák si spraví z novinárov, nepriateľov. Hlupák, alebo chorý človek. Človek, ktorý stratil pôdu pod nohami, zdravý úsudok, zmysel pre takt a diplomaciu, zdravý rozum.

Čas

FR je načase odísť a prenechať túto zhuntovanú, na franforce rozdriapanú, korupciou rozožratú, na minďár rozkradnutú krajinu, niekomu inému.

Nádej

A my Vážení krajania, môžeme len dúfať, že buldozér vystrieda, kultivátor a revitalizátor.
Luc.

Teraz najčítanejšie

Lucia Slovincová

Učiteľka. Bratislavčanka, ktorej nie je jedno. Štúdium GAMČA, Univerzita Komenského Pedagogická fakulta. Neznášam vtáčie mlieko, pasivitu, štátnu školskú inšpekciu a arogantných, nevychovaných, sprostých ľudí. Milujem hudbu, knihy, svoju prácu, svoju buldočku a rannú sprchu.