Denník N

Svedomie a charakter sa kúpiť nedajú

ÚVOD
Pozrela som si prejav R. Fica i keď som si od neho nič nové nesľubovala a  naozaj som od neho nič neočakávala. A aj to tak bolo. Presne tie isté slová, vety, ktoré som počúvala každoročne na snemoch strany SMER. Pán predseda mal svoje stranícke publikom a žal ovácie členov strany. Od publika, ktoré je kúpené pozíciami a ktorých existencia je závislá od strany SMER.
Pán Fico, ale svedomie a charakter sa kúpiť nedajú.

JADRO
Niekoľko postrehov a faktov k prejavu R. Fica.
Zleniveli sme, spohodlneli sme  – o R. Ficovi si to nemyslím, pretože ten bol a je ťahúňom strany a veľký pracant. Budem sa vyjadrovať k Nitrianskemu kraju, v ktorom som v SMERe roky pôsobila. Veľká škoda, že na to pán Fico prišiel až po 16 rokoch. V Nitrianskom kraji je čelný predstaviteľ kraja „lenivý a pohodlný“ odkedy prišiel do strany. Žiadne výjazdy, žiadna komunikácia s občanmi, iba povinné jazdy za účasti čelných predstaviteľov strany. Kraj mal výsledky, ale nie vďaka vedeniu kraja, ale kvôli niekoľkým pracovitým ľuďom, ktorí to robili nezištne a z presvedčenia.
Útok na média – obohratá platňa.
Vyliatie bahna na RTVS, ktorú pozerám z dôvodu objektívnosti správ. A musím zdôrazniť, že teraz tú objektivitu aj cítim. Spravodajstvo je konečne odstrihnuté od vplyvu politiky.
Naši poslanci nie sú poloblázni, …. nemajú zložky, ktoré by potvrdzovali ich spoluprácu s mafiou – hmm…
Bez dôkazov prídu obvinenia – bolo predložených veľa dôkazov proti predstaviteľom SMERu. Ja osobne som predložila rukolapné dôkazy, ktoré usvedčujú z korupcie. Promptné vyšetrenie NAKA, skutok sa nestal a vyhrážanie sa trestným oznámením.
Obviňovanie opozície z posilnenia rastu radikalizmu a extrémizmu. Nie, pán Fico, to, že tu bujnie extrémizmus, je hlavne dlhoročnou vládou strany SMER. A viem, o čom hovorím, pretože som v denno-dennom kontakte s obyvateľmi. Tí občania, ktorí SMER dlhodobo podporovali, nemajú jedno pekné slovo na stranu. A veľmi tvrdo ich presviedčam, aby nevolili extrémizmus. Ľudia, ktorí podporovali SMER, stratili všetky istoty, ktoré ste im roky sľubovali. Žijete úplne mimo reality. To, že vám ľudia v regióne pripravia výjazd medzi ľudí, ktorí SMER podporujú a hlavne z neho profitujú je celé zle! Už sa prestaňte utvrdzovať v tom, aký je SMER fantastický a ako mu každý, kto má iný názor na SMER, škodí a je jeho triedny nepriateľ. Nerobte z ľudí hlupákov. Ľudia presne vedia, o čo tu ide a čo sa v krajine deje.
Musia nás zaujímať naši ľudia, občania SR. Vedela by som hodiny rozprávať o záujme členov strany z Nitrianskeho kraja o občana. Čo robili členovia strany 16 rokov? O akom záujme to hovoríte? Pripomínam, že hovorím o Nitrianskom kraji, pretože to z prostredia SMERu poznám dôverne. ŽIADNY ZÁUJEM O ČLOVEKA! Veľká sebeckosť a záujem iba o seba a o svoj osobný profit!
Vyrastá ďalšia generácia, ktorá nechce pracovať – vyjadrenie na adresu Rómov. Niekoľkoročné nesystémové riešenia rómskej otázky a môžem si dovoliť povedať, že aj celého sociálneho systému. Ak nemáte vypracovaný systém, tak vám čiastkové riešenia problém nevyriešia. A k systému ste sa za tie roky nedopracovali.

ZÁVER
Rovnaký prejav ako každý rok. Mobilizácia členov, cítiť nervozitu, v povetrí závan rozkolu a strácania stability. Sám nemôžete veriť tomu, čo hovoríte, pán Fico. Hovorili ste zase to, čo chcú ľudia počuť. Prázdne slová, frázy, bez toho, aby občan pocítil pozitívnu zmenu sám na sebe. Občan je len zásterka pre politiku SMERu. Ale už tomu občan rozumie. Vie, že SMER nie je tá správna cesta.
„Dámy, vezmite si vianočné ruže a páni fľašku vína na cestu domov“.

Teraz najčítanejšie