Denník N

Smer brzdí výsledky

Permamentné prisvojovanie si výsledkov pokrízového hospodárskeho rastu EU na Slovensku stranou SMER a bagatelizovanie až ignorovanie týchto zavádzaní zo strany médii a opozície viedlo k stavu, že SMER sa pre voliča javí ako najdôležitejší hospodársky subjekt s tým, že neinformovaný volič SMER ochraňuje a želá si jeho návrat do vlády aj po ďalších voľbách tak, ako si Natascha Kampusch síce želala, aby sa skončilo jej utrpenie v pivnici, ale aj aby každý deň prišiel Wolfgang Priklopil a dal jej najesť.

Wolfgang Priklopil zivil Nataschu Kampusch 8 rokov az do dospelosti.
Sama si z pivnice nebola schopna zabezpecit potravu a Wolfgang Priklopil jej ju zabezpecil. Mozno aj preto niekde v podvedomi nemala vylucne negativny vztah k svojmu tryznitelovi: „nepoprela ani tvrdenie, že si už za ten čas na svojho únoscu ako tak zvykla, našla si k nemu dokonca i pozitívny vzťah“. To je mozno aj povodcom Štokholmskeho syndrómu, ked 27% rukojemnikov sympatizuje so svojim tyranom. Nie je toto cislo blizke sucasnym preferenciam vladnej strany, ktore sa udavaju cislom 23,3%, ale s 5% statistickou odchylkou pri pocte respondentov 1008 moze byt v rozsahu 20,2% az 26,3%? (Zdroj: http://www.focus-research.sk/?section=show&id=10)

Ked som videl dnesne predstavenie zajazdneho divadla SMER – SD, napadol ma na rozdiel od propagovaneho sloganu „SMER VEDIE K VYSLEDKOM“ vystiznejsi slogan: SMER BRZDÍ VÝSLEDKY. 27% populacie sa to pacit nebude, ale skutocnost je ina, ako sa nam to predstavitelia SMERu snazia nahovorit.

SMER BRZDÍ VÝSLEDKY:

  • NEZAMESTNANOST JE NAJHORSIA Z KRAJIN V4: Nezamestnanost na vrchole krizy pocas vlady SMERu bola u nas najhorsia z krajin V4. Aj sucasne vysledky su horsie, ako vo zvysnych krajinach V4. Aj pomerne sme na tom v oboch ukazovateloch najhorsie a to sme zacinali na druhej najlepsej pozicii. Cela tabulka informacii na facebooku.
  • ZAMESTNANOST STUPA NAJHORSIE Z KRAJIN V4: V opacnom pohlade – na zamestnanost, je to tiez trosku inac, ako sa nam SMER snazi nahovorit: Richterove falošné štatistiky, alebo EU drží Ficove slovo!
  • VEREJNY DLH NEUSTALE RASTIE. Klesal iba relativne vzhladom na dopyt v EU v pokrizovom obdobi. Ak zarabate mesacne 500EUR a dlhujete 275EUR, tak je Vas dlh 55% z mesacneho prijmu. Ak zarabate 600EUR mesacne a Vas dlh je 300EUR, tak v chvalospevoch Smeru sa Vas dlh znizil z 55% na 50%,a le v absolutnych cislach stupol o vyse 10%. To vsak nebarani Ficovi a Kazimirovi sa chvalit. Konkretne slovami Fica:“Preto sa nehanbime kričať nahlas, že náš hospodársky rast je jeden z najvyšších v Európe, že máme jeden z piatich najlepších rozpočtov,“. Viac o tom pise demagog.sk na blogu PISA test pre politikov- nominálny dlh a hospodársky rast Ale ked sa tito dvaja pani vedeli chvastat 2 mesiace s falosnym grafom, tak sa mozu chvastat aj rastucim dlhom v obdobi hospodarskeho rastu a velkeho cerpania Eurofondov.
  • VZDELANOST MLADEZE KLESA Nekvalifikovani ludia nebudu mat dobre platenu pracu a budueme nadalej montaznou dielnou Europy. Dalsie problemy popisuje clanok Čo sa môžeme naučiť z výsledkov PISA.

To su vysledky oficialnych statistik a nie je za tym ziadna snaha EU institucii poskodzovat nase predsednictvo, alebo ziadna snaha EU institucii napomahat vladnej opozicii, alebo snaha davat do ruk novinarov falosne karty voci nasej vlade.

Az ked novinari a opozicia dosiahnu vzdelanost naroda a poznanie stavu susednych krajin, ktore boli na tom horsie, ako my, az vtedy volici pochopia, ze ich Fico nezivi a az vtedy zaroven zacnu hladat utek z tejto virtualnej „pivnice“ strany SMER. Prestanu verit reciam:„Smer konsolidoval verejné financie, znížil nezamestnanosť a Slovensko necháva v lepšom stave, než v akom ho prebral v roku 2012“. Kym vsak bude v tom, ze Fico je jediny, ktory sa o nich vie postarat a ktory ich zivi a vyviedol ich z krizy, dovtedy mu budu tolerovat krytie kauz ospravedlnenim „Priznávam, urobili sme aj chyby,“. Prestanu si mysliet, ze sa tu nic dosiahnut neda, ze vzdy budu hore zli ludia.

Preto teraz uz podla mna nema velky vyznam hovorit o malych kauzach, ako 300 tis. EUR na predvolebnu oslavu Smeru z verejnych financii spojenu s prezentaciou loga Slovenska pri predsednictve pojazdnej konferencie EU, ani o kauze Basternak v hodnote 16 mil. EUR. Zatial co sa kauzam venuje opozicia a novinari, tak 23% volicov Ficovi pre vyssie uvedene dovody doveruje a bude doverovat a nebudu verit nikomu, kto ho bude chciet odstranit z vedenia statu. A ked tomu aj uveria, budu v tom, ze vysledky Smeru maju vyssiu hodnotu, ako tunelovanie, ktore nemozu ovplyvnit, pretoze vzdy tam bude niekto kradnut, tak preco tam nenechat tych, co vedia dobre riadit krajinu?
Budu verit novemu mottu Smeru: „SMER vedie k vysledkom“. Ano, vedie k vysledkom…, ale opacnym ako sa prezentuje a ako by si volici zelali. Tuto falosnu predstavu vytvorenu divadelnym zdruzenim „SMER – Socialne Dristy“ treba vo volicoch Smeru rozbit. Nenasilne. Prezentovanim stavu v inych krajinach. Kedze je to pravda, naklady budu podla mna nizsie, ako naklady, ktore investoval Smer do budovania dojmu, ze pre ludi nieco robi. Aj ked Smer ako vladna strana vyuzil casto verejne financie a napomahali mu aj komercne media napr. zaznamami predstaveni typu:“Fico Vam poslal sek na 10EUR z predrazenej ceny plynu. Inak sa to nedalo, pretoze inak by ste sa nedozvedeli ze Vam to Fico dal a mohli by ste si mysliet, ze je to poklesom cien ropy a plynu na svetonych trhoch.“

Informujte volicov, ze stabilne ceny energii su v reale jedny z najdrahsich v EU, ze nezamestnanost klesa pomalsie, ako v blizkych krajinach, ze nas verejny dlh absolutne rastie, ze zdravotnych sestier mame o 14 000 menej na pocet obyvatelov ako v susednej CR a ze aj to je dovod, preco su v nemocniciach nervozne a ze rocne u nas zomiera 3000 ludi nasledkom zanedbanej zdravotnej starostlivosti, ze 1/3 mladych ludi uteka do zahranicia a ze skutocne nie je dovod dalej verit falosnym statistikam, hodnoteniam a grafom z dielne Smeru:
kazimirov-graf

Teraz najčítanejšie

Roman Hanajík

V súčasnoti považujem za najväčšiu hrozbu života na Slovensku bagatelizovanie smrtnosti Covid-19 počítaním "od buka do buka" a vyberaním si informačných čerešničiek zo všetkých zverejňovaných informácií o Covid-19. Sem tam sa venujem menej známemu riziku práce v kancelárii, kde banálne príznaky a mierna bolesť chrbta môže pri "správnej" kombinácii chýb v zdravotníctve skončíť trvalým a vážnym poškodením zdravia. Nie je problém sedávať celý život 8 hodín denne, ale po skúsenostiach aj iných ľudí viem, že riziko môže prísť aj za 10 rokov intenzívnejšieho sedenia. Vďaka SMERáckemu riadeniu zdravotníctva a tvrdeniu: "Zdravotná starostlivosť nie je ohrozená" som sa takto stal invalidný dôchodca. Venoval som sa aj klamstvám a falošnosti strán SMER-SD a bývalého "nepolitika" Kollára. Viac: https://www.facebook.com/roman.hanajik Alebo email: roman.hanajik treska gmail bodka com