Denník N

Ako Béla Bugár nechal ponížiť svojho ministra

Tak a je to tu. Opäť sa môžeme tešiť zo štátnych IC vlakov za ktoré môžeme vďačiť SNS, ktorá tento bod presadila do programového vyhlásenia vlády a splnila tak aj jeden zo svojich predvolebných sľubov.

Napriek tomu, že IC vlaky štátneho prepravcu boli dlhodobo stratové a štát na nich musel len doplácať, dokázal si predseda NR SR – Anton Danko vydupať svoje a v nedeľu 11.12.2016 spolu s ministrom dopravy Arpádom Érsekom za Most – Híd aj úspešne vypraviť. Vlak vypravili smerom na východ krajiny a z ekonomického hľadiska vypravili aj smerom k ďalším stratám, stratám zo štátnych peňazí na ktorých zjavne nezáleží ani ministrovi dopravy.

Je poľutovania hodné, ako sa minister dopravy za Most – Híd nechal pri tomto ceremoniáli ponížiť do úlohy druhoradého muža v tejto šou a zosmiešňujúco sa stal „len“ výpravcom tohto obnoveného IC vlaku z bratislavskej hlavnej stanice. Ide pritom o segment dopravy, ktorý patrí výlučne do gescie ministerstva dopravy a teda z politického hľadiska to malo byť presne naopak. To by však Béla Bugár musel mať viac charakteru a nenechať tak ponížiť ministra za svoju stranu politicky a odborne.

 

Teraz najčítanejšie