Denník N

Budú si z nás robiť srandu, kým ich nevysmejeme?

Matematika pre voliča #matematikaprevolica
Matematika pre voliča #matematikaprevolica

Aparátčik a jeho poskok dva mesiace zavádzali s grafom celé Slovensko, kým sa im Sulík nevysmial v priamom prenose. Roky nás klamú o potrebe nepriamej dotácie baní sumou 1900€ na jedno pracovné miesto, pričom priemerný plat je 600€. Musí ich znova niekto vysmiať v priamom prenose, kým s tým neprestanú?

Komunistický aparátčik tvrdí, že s pomocou 96 mil. € ročne z Vašej drahšej elektriny podporuje zamestnanosť 4200 ľudí, ktorých to živí, ktorí by si inú prácu nenašli a ktorým by nevedel inú prácu nájsť. Mesačne to je 96 000 000/4200 ľudí/12 = ~1900€! Plat je tam priemerny 600€, s nákladmi na odvody 500€. Ak by sme tým ľuďom dali hocijakú aj neziskovú prácu, ušetríme na tom 800€ na osobu * 4200 ľudí * 12 mesiacov = 40,32 mil. € ročne! Bez znečisteného vzduchu, bez minutých emisných povoleniek, bez rizika banského nešťastia, bez zbytočne kratšieho veku dožitia baníkov, ktorí sa často ani dôchodku nedožijú.

Za posledné roky na Slovensku zomrel zbytočne každý rok priemerne minimálne jeden baník(viď ďalší odstavec). To nebráni Ficovi tvrdiť, že ochraňuje baníkov, keď podporuje ťažbu uhlia namiesto nákupu elektriny zo zahraničia do doby, než bude postavený ďalší blok Mochoviec. Napríklad tretí blok je dokončený na 94%. Tvrdiť, že ťažiť uhlie, ktoré je o 96 mil. € ročne drahšie oproti nákupu elektriny zo zahraničia je strategický záujem štátu je ako tvrdiť, že záložné dieselové generátory  v nemocniciach musia bežať na plný výkon 365 dní v roku. Veríte tomu?

Aby bolo jasné, že nešťastie skôr, či neskôr príde, tak odkaz na banské nešťastia na Slovensku a vo svete v súčasnosti: vyše 200 mrtvych pri jedinom nešťastí v 1962 v Nemecku, 11 mŕtvych od roku 1997 do roku 2009 na Slovenskuv tom roku ďalších 20!
Že to bolo dávno? Minulý rok v Čechách traja mrtvi a na Ukrajine 33 mrtvych. Tento rok? V Poľsku 4 mrtvi minulý mesiac55 mrtvych tento mesiac v Číne.

Pri takejto morálnej, zdravotnej, finančnej a ekologickej perspektíve sa aparátčik dušuje, že SaS je proti hladovej doline, keď bojuje proti „skúšobnej“ prevádzke ďalšieho spusteného bloku tepelnej elektrárne, kde sa toto uhlie spaľuje. Každého Slováka toto stojí ročne priemerne 17,77€ na zvýšenej cene elektriny, ale málokomu to vadí, pretože každoročné divadelné predstavenie aparátčika v baníckom sviatočnom oblečení a niekdy aj v montérkach s príhovorom, ako podporuje baníkov je také zábavné, ako keď Bruce Willis zachraňuje zem pred Asteroidom. Ak by tých ľudí skutočne podporoval, pomôže vybudovať priemyselnú a dopravnú infraštruktúru. To by bola skutočná podpora ľudí v regióne. Podpora súčasných baníkov a ich rodín a nielen komunisticko-baníckeho status-quo. Ale pravdepodobne tak, ako v okresoch s vysokou nezamestnanosťou nedokáže aparátčik riešiť nezamestnanosť stoviek ľudí v mestách, tak nedokáže vyriešiť ani potenciál 4200 potencionálnych zamestnancov pri subdodávkach pre 80km vzdialený Jaguár-Land Rover v Nitre, ktorý bude potrebovať vyše 10 tisíc zamestnancov v dodávateľských firmách.

Na záver okrem dôkazu videom, že aparátčik dovtedy zavádzal verejnosť aj so svojím poskokom s falošným grafom to zhrniem:
V prípade „podpory“ baníkov do hrobu komunistický aparátčik nedokáže hospodárne, bezpečne, zdravo a ekologicky riadiť krajinu. Dokáže iba zavádzať verejnosť, hrať divadlo v dobrých kostýmoch a v dobrých exterieroch a interieroch(pošta, pole, …). Dokáže cez dane a poplatky cucať peniaze všetkých hlavne pre zisk spriatelenej firmy, ale nie pre životy a zdravie riskujúcich baníkov. Dokáže dotovať rizikovú ťažbu hnedého uhlia a splodiny horenia tohoto nekvalitného uhlia vypúšťať do ovzdušia a demagogicky tvrdiť, že to je strategický záujem štátu a ľudí na Hornej Nitre.

Video, na ktoré by sme nemali zabúdať, pretože v ňom vidieť, ako nás „uznávaní experti“ na riadenie štátu zo strany SMER, ktorí podľa ich vlastných slov a slov platených diskotérov na internete tvrdia, že nemajú alternatívu na riadenie štátu  5x v priebehu 2 mesiacov zavádzali falošným grafom.

 

Teraz najčítanejšie

Roman Hanajík


V súčasnoti považujem za najväčšiu hrozbu života na Slovensku bagatelizovanie smrtnosti Covid-19 počítaním "od buka do buka" a vyberaním si informačných čerešničiek zo všetkých zverejňovaných informácií o Covid-19. Sem tam sa venujem menej známemu riziku práce v kancelárii, kde banálne príznaky a mierna bolesť chrbta môže pri "správnej" kombinácii chýb v zdravotníctve skončíť trvalým a vážnym poškodením zdravia. Nie je problém sedávať celý život 8 hodín denne, ale po skúsenostiach aj iných ľudí viem, že riziko môže prísť aj za 10 rokov intenzívnejšieho sedenia. Vďaka SMERáckemu riadeniu zdravotníctva a tvrdeniu: "Zdravotná starostlivosť nie je ohrozená" som sa takto stal invalidný dôchodca. Venoval som sa aj klamstvám a falošnosti strán SMER-SD a bývalého "nepolitika" Kollára. Viac: https://www.facebook.com/roman.hanajik Alebo email: roman.hanajik treska gmail bodka com