BLOG
Ján Benčík
Ján Benčík
36 932

Kotlebov obecný poslanec v putách

V noci zo 14. na 15 januára vystrájal v jednom z nočných podnikov na Dolnej ulici v Banskej Bystrici mladý muž. Rozbíjal poháre a ohrozoval personál podniku. Vieme, že takéto veci sa nevybúreným mladým mužom potúženým alkoholom u nás, bohužiaľ, stávajú častejšie ako je zdravé. Tento sa však od bežných opilcov líšil jednou vecou – mal pri sebe pištoľ. Privolaná policajná hliadka ho rýchlo spacifikovala a výtržník skončil v putách

Bystricoviny v článku Opitého a ozbrojeného obecného poslanca ĽSNS v bystrickom bare spacifikovala až polícia, okrem iného píšu: „výtržnosť v banskobystrickom nočnom podniku spôsobil F. M., ktorý je poslancom obecného zastupiteľstva v Trnavej Hore za ĽSNS. Pištoľ síce má v legálnej držbe a nepoužil ju, ibaže v zmysle zákona pri nosení zbrane nesmie byť jej držiteľ pod vplyvom alkoholu.“

m-sp

Na stránke obce Trnavá Hora je okrem iných vecí aj zoznam poslancov miestneho obecného zastupiteľstva. Iniciály F.M má iba jeden z nich, Filip Minka, ktorý, ako nás stránka informuje je poslancom za Kotlebovu Ľudovú stranu Naše Slovensko.

trnava-horaposlanci-ozminka-posl

Kotlebov pán poslanec, ktorý je na profilovke v tričku s nápisom A.C.A.B. (All Cops Are Bastards – všetci policajti sú bastardi), čo je jeden z obľúbených sloganov pravicových aj ľavicových extrémistov, vrátane neonacistov, má na Facebooku stránku Filip Minka (Filip Weiss Minka)

titulka

Posledný viditeľný príspevok na stránke je síce 21. júla 2011, ale napriek Minkovej súčasnej obozretnosti nám mnoho napovie o pánovi poslancovi. Ako vidieť, náklonnosť k extrémistickým zoskupeniam nie je u Minku ničím novým a je staršieho dáta. Už vo februári 2011 si môžeme vychutnať akcie Slovenskej pospolitosti aj pochod jej členov 14. marca.

13-2-1119-2-11-sp-14-3
V máji 2011 má sólo Marián Kotleba v Žiline.

19-5-11

Rovnako staršieho dáta sú aj Filipove názory týkajúce sa rovnosti ľudí. V júni 2010 ho zaujala „Baterka na cikány a muslimy,“ ktorá Minku priviedla k nadšenému komentáru „toto je uz aka supa.“

14-6-10

November 2010 priniesol zvolanie: „TII CIERNI PARAZITI SUUU NAJHORSIII

22-11-10

V marci 2011 si Minka povzdychol: „Som hrdy na to ze som biely za chvilumi zostane len to…

23-3-11

Minkova stránka nám umožňuje urobiť si obraz nielen o jeho politickom, ale aj o jeho hudobnom vkuse. Určite nás príliš neprekvapí, že jeho politické preferencie sú v súlade s jeho hudobným vkusom. V decembri 2010 začneme, ako inak, peckou. Je ňou nazi legenda, Ian Stuart Donaldson, frontman skupiny Skrewdriver, zakladateľ medzinárodnej teroristickej neonacistickej organizácie Blood and Honour.

12-12-10stuart-sp

Video slovenskej neonacistickej kapely Ancestors považuje YouTube za nevhodné a pri kliknutí na odkaz varuje pred jeho prehratím.

17-10-10

Nasleduje česká a slovenská neonacistická klasika – Ortel, Biely odpor, Orlík, Conflict 88.

22-1-1128-1-1129-1-118-4-11

Čo je však vo vzťahu k v úvode zmienenej udalosti – výtržnosti pod vplyvom alkoholu v kombinácii s tým, že Minka bol ozbrojený pištoľou najzávažnejšie, je Minkov trvale kladný vzťah k alkoholu, ktorý sa odráža aj v jeho starších statusoch a komentároch. Až sa človeku tlačí na jazyk otázka, ako prišiel Minka k zbrojnému preukazu? Kto a ako robil jeho psychologický posudok? A kto mu zbrojný preukaz vydal?

26-12-10 28-12-1020-3-1127-3-118-4-11-opi

Nemáte aj vy dojem, že by bolo prospešné prospešné opätovne preskúmať Minkovu spôsobilosť používať a nosiť zbraň? A vŕta aj vám v hlave to čo mne? Odkiaľ sa berie očividná náklonnosť Kotlebovcov k noseniu zbraní a aký má ich vyzbrojovanie vlastne cieľ? Najmä ak zbrane nosia ľudia s takýmito hodnotovými preferenciami a evidentným sklonom k násiliu. A to strana Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko, nie tak dávno predložila do parlamentu návrh zákona, podľa ktorého by občania mali právo používať na „ochranu svojho života, zdravia a majetku,“ nielen krátke, ale aj dlhé guľové zbrane…

19-4-11

Text je súčasťou blogov Denníka N, nie je redakčným obsahom.
Administrátorov blogov môžete kontaktovať na adrese blog@dennikn.sk.

Aj priestor pre blogerov Denníka N vznikol vďaka vám. Predplaťte si nás a podporte našu snahu o kvalitnú žurnalistiku.

Sme závislí len od vás! Predplaťte si nás

Dnes na DenníkN.sk

Nakoľko mi nie sú ľahostajné pomery na Slovensku, píšem na webe Denníka N blogy o tom, čo považujem za nebezpečné. Píšem o konšpirátoroch, kremeľských trolloch, pravicových aj ľavicových antiliberálnych extrémistoch. Niektorí ľudia ma za to majú úprimne radi, iní ma rovnako úprimne nenávidia. A niektorí sa mi dokonca vyhrážajú. Beriem to ako niečo, čo súvisí s tým, čo robím .

Blogy

|