Denník N

Prečo povedať nie palmovému oleju

Mám pre vás jednu úlohu. Keď pôjdete zajtra do obchodu urobiť svoj bežný nákup, pozorne si prezrite každý váš obľúbený výrobok a prečítajte si  zloženie. Určite budete veľmi nemilo prekvapený.

04-sj_palm-oil-125-ab1-1024x651
foto: skopírované z https://blogs.ntu.edu.sg/hp331-2015-03/palm-oil-plantations/

Asi  pred približne piatimi mesiacmi som úplne prestala s konzumáciou výrobkov, ktoré obsahujú palmový olej. Prečo?  Dôvodom tohto rozhodnutia bolo pomalé uvedomovanie si toho, aký škodlivý je tento rastlinný tuk nie len pre ľudský organizmus, ale aj pre našu planétu.

Palmový olej sa získava z oplodia palmy,  ktorá sa v súčasnosti pestuje na území dažďových pralesov v Ázii, Afrike a Južnej Amerike. Intenzívne sa pestuje už 30 rokov, pričom v roku 1984 zaberali palmové plantáže približne 1500km2, avšak súčasnosti je ich rozloha 150 tisíc km2 .

Pri väčšej konzumácii predstavuje palmový tuk riziko z dôvodu vysokého obsahu nasýtených kyselín. Podľa štúdií je palmový olej druhým najhorším pre človeka hneď po sójovom oleji. V tomto prípade je potrebné sa zamyslieť nad našou stravou, jej pestrosťou, zložením a výživovou hodnotou.  Palmový olej sa v súčasnosti nachádza v takmer polovici produktov, ktoré nájdeme v našich obchodoch. Nájdeme ho v čokoládach, cukríkoch, pečive, chipsoch, keksoch, margaríne, bujónoch, zmrzline, mrazenom lístkovom ceste a takto by som mohla pokračovať ešte veľmi dlho. Veľa krát nás ani nenapadne, že práve takýto produkt by mohol tento tuk obsahovať a preto treba byť obozretný a dôkladne čítať zloženia.

Palmový olej nepredstavuje riziko len pre zdravie človeka ale aj pre našu planétu. Dažďové pralesy sú vyklčované, aby na ich miestach mohli vznikať palmové plantáže, ktoré korporáciám prinášajú zisk.  Len pre porovnanie, 1 ha dažďového lesa zachytí oproti 1 ha palmovej plantáže 10 krát  viac uhlíka. Taktiež pri vypaľovaní lesov a rašelinísk dochádza k úniku uhlíka a metánu. Avšak dopyt po palmovom oleji neustále stúpa a preto je potreba vytvárania nových plantáží, ktoré je však možné zakladať len v pásme dažďových pralesov. Z tohto dôvodu dochádza masívnemu odlesňovaniu Ázie, Afriky a Južnej Ameriky.

palm-oil-plantation
foto: skopírované z http://bigspoonroasters.com/just-say-no-palm-oil/  
6q3fztmp-1367468951
foto: skopírované z https://mcevansresearch.wordpress.com/2013/05/05/can-we-offset-biodiversity-losses/

Odlesňovanie prináša veľký zásah do ekosystému našej planéty. Dochádza k narúšaniu klimatickej rovnováhy, štruktúry pôdy a zásob podzemnej vody, zabíjaniu vzácnych druhov zvierat a rastlín.  Podľa odhadov kvôli palmovým plantážam zahynie ročne približne 5000 orangutanov. Tie nielen že prichádzajú o svoje domovy, ale často krát bývajú aj prenasledovaní pracovníkmi plantáží a kruto zabíjaní. Medzi ďalšie ohrozené druhy patria napríklad tiger sumatranský, mačka rybárska a plochočelá, leopard obláčkový, nosorožec sumatriansky  či bornejský slon.

orangutan-greenpeace
foto: skopírované z http://www.eatplantsnotanimals.com/animal-related-issues/human-encroachment-and-habitat-destruction/palm-oil/                    
orangutans-fire-main
foto: skopírované z http://www.takepart.com/article/2015/10/22/orangutans-are-dying-indonesia-burns/

Veľa ľudí na moje rozhodnutie ohľadom konzumácie palmového oleja reaguje, že s tým aj tak nič nezmením a nedokážem ustriehnuť všetky produkty ohľadom ich zloženia. S týmto však vôbec nesúhlasím! Áno, samozrejme môže sa stať, že zjem takýto produkt, pri ktorom si síce na obale prečítam, že palmový  tuk neobsahuje ale môže ho obsahovať niektorá z jeho ingrediencií, ale myslím si, že za snahu to stojí. A tiež hneď po mojom rozhodnutí sa ku mne pridal aj môj priateľ takže sa navzájom podporujeme a určite si myslíme, že toto všetko má zmysel. Pretože koniec koncov, výrobcovia potravín vyrobia len to, po čom je dopyt a ak sa postupne začne meniť správanie ľudí voči týmto výrobkom, tak ho určite aj spoločnosti prestanú používať vo svojich produktoch.

ZDROJE:

Vicová K.(2015). Palmový olej- čo je za vlnou odporu? Retrieved from: https://mondieu.sk/palmovy-olej-co-je-za-vlnou-odporu/

Koalice proti palmovemu oleji. Základní informace k problematice palmového oleje. Retrieved from: http://stoppalmovemuoleji.cz/docs/Zakladni_informace.pdf

Mareková M.(2017). Palmový olej – požehnanie, alebo prekliatie našich potravín? Retrieved from: https://monikamarekova.blog.sme.sk/c/443189/palmovy-olej-pozehnanie-alebo-prekliatie-nasich-potravin

Teraz najčítanejšie