Denník N

Novodobé Fico znárodňovanie

Zmluvy treba dodržiavať, o tom niet pochýb, ale to platí pre obidve strany. Ak premiér, právnik Róbert Fico tvrdí, že na základe pochybného rozhodnutia súdu môže dosiahnuť to, čo komunisti volali znárodnenie, jasne poukazuje na to, čo si myslí o našom právnom systéme.

Ako keby okolo Vodného diela Gabčíkovo nebolo dosť starostí. Zatváranie očí nad ekologickými dopadmi vodného diela, nekonečný súdny spor s Maďarmi, ututlávanie problémov so zanášaním koryta Dunaja z rozobratých brehov v Rakúsku. Naviac sa budeme sporiť aj s Talianmi. Fico si to predstavuje jednoducho, zamestnanci si prezlečú o polnoci uniformy Slovenských elektrárni za montérky Vodohospodárskej výstavby a možno sa ani nenazdáme a na hrádzi namiesto strážnej služby sa stretneme s hliadkami Ľudových milícií. My vieme, že takto veci už nefungujú, a vyjadrenia Fica o tom, aký on je chytrý nakoniec všetci v tichosti zaplatíme po tom, čo nás k tomu odsúdi medzinárodná arbitráž.

Konanie premiéra Fica a ministra životného prostredia SR je do okamihu ukončenia právneho sporu jednoducho krádežou prostriedkov, ktoré budeme musieť všetci zaplatiť ako náhradu zahraničnému investorovi! Putin tvrdí, že Krym nepatrí Ukrajine a Fico, že Vodné dielo Gabčíkovo nepatrí Slovenským elektrárňam. Ako dobrý žiak, prišiel a zabral si ho!

Teraz najčítanejšie

Anna Zemanová

Zelená čistej a zdravej krajine aj pre naše deti Poslankyňa NR SR, členka Výboru pre pôdohospodárstvo a životné prostredie; tímlíderka pre životné prostredie strany SaS