Denník N

Ďakujeme Fico, že pre nás ovplyvňuješ ceny elektriny na burzách a v krajinách V4

Fico nám od Roku 2012 zlacňuje elektrinu vo všetkých krajinách V4. Zdroj Eurostat(Nie Kažimír, nie Richter, nie Fico)
Fico nám od Roku 2012 zlacňuje elektrinu vo všetkých krajinách V4. Zdroj Eurostat(Nie Kažimír, nie Richter, nie Fico)

Ficová „veľmi tvrdá regulačná politika“ zachránila krajiny V4 a energetické burzy v celej EU pred vysokými cenami elektriny. Alebo sa komunista Fico ZNOVA chváli vývojom v okolitých krajinách ako jeho vlastnou zásluhou?

Aparátčik Fico sa znova chváli cudzím perím. Tentokrát nie poklesom nezamestnanosti(Pričom v susedných krajinách V4 klesá rýchlejšie a klesá aj pod 5%, pričom Fico tvrdí, že bude problém ísť pod 8% aj napriek Richterovým super opatreniam.), ale poklesom cien elektriny pre domácnosti po jeho zhodení Radičovej vlády.

A s týmto obrázkom by sa určite chodil chvastať do diskusií okrem Fica aj minister hospodárstva. Až do volieb. Veď Fico ten graf tak víťazoslávne predviedol včera na tlačovke.  Rovnako, ako sa spolu 5x za 2 mesiace pochvastali s Kažimírom falošným 9-násobným poklesom cien plynu „veľmi tvrdou regulačnou politikou“. Až kým ich Sulík nezotrel.
Ficov zavádzajúci graf veľmi tvrdej regulačnej politiky

Ale všetka sranda raz musí skončiť a preto aj komunistove zásluhy! Veď kto by veril tomu, že Príchod Fica na 5 miliónové Slovensko ovplyvnilo ceny elektriny v 500 miliónovej EU? A kto by veril, že Fico dokázal znížiť cenu elektriny pre domácnosti v Maďarsku o vyše 20% pod cenu na Slovensku? Nikto. Preto ja verím tomu, že to bolo naopak a že Ficov príchol môže iba za to, že máme stabilne najvyššie ceny elektriny pre domácnosti z krajín V4.

Porovnával som iba stredne veľké domácnosti, ale keďže vieme, že komunista rád zavádza v štatistikách a aj veľkobchodná cena sa pohybuje v takých hraniciach, tak verím tomu, že Fico sa nás tu zas snažil klamať svojimi Komunistickými úspechmi dosiahnutymi na porade zlepenca oligarchov.

Ceny elektriny na Európskych burzách
Ceny elektriny na Európskych burzách

Graf vývoja cien pochádza z článku o vývoji cenách elektriny na Európskych burzách.

Fico rád vytvára dojem, že by sme mu mali byť vďační. Tak to urobil aj s nezamestnanosťou. Aj keď sme na tom horšie, ako ostatné krajiny V4, aj tak sa tým Fico s Richterom pochvália. Rovnaká drzosť, ako sa chváliť príchodom  Jaguára – Land Rover. Až keď pochopíme, že sa vždy chváli cudzím perím, až potom skončí zbytočná vďaka k tomuto aparátčikovi. Nič pre nás neurobil okrem divadla v TV.

Teraz najčítanejšie

Roman Hanajík


V súčasnoti považujem za najväčšiu hrozbu života na Slovensku bagatelizovanie smrtnosti Covid-19 počítaním "od buka do buka" a vyberaním si informačných čerešničiek zo všetkých zverejňovaných informácií o Covid-19. Sem tam sa venujem menej známemu riziku práce v kancelárii, kde banálne príznaky a mierna bolesť chrbta môže pri "správnej" kombinácii chýb v zdravotníctve skončíť trvalým a vážnym poškodením zdravia. Nie je problém sedávať celý život 8 hodín denne, ale po skúsenostiach aj iných ľudí viem, že riziko môže prísť aj za 10 rokov intenzívnejšieho sedenia. Vďaka SMERáckemu riadeniu zdravotníctva a tvrdeniu: "Zdravotná starostlivosť nie je ohrozená" som sa takto stal invalidný dôchodca. Venoval som sa aj klamstvám a falošnosti strán SMER-SD a bývalého "nepolitika" Kollára. Viac: https://www.facebook.com/roman.hanajik Alebo email: roman.hanajik treska gmail bodka com