Denník N

Ďakujeme Fico, že nezamestnanosť v ostatných krajinách V4 je nižšia, ako u nás

Nezamestnanosť v krajinách V4 počas Ficovych vlád
Nezamestnanosť v krajinách V4 počas Ficovych vlád

Počuli ste aj Vy o tom, že Ficova vláda znižuje nezamestnanosť? A že sa nemôžeme porovnávať s ČR, pretože mali iné počiatočné podmienky? A že pod 8% bude ťažko ísť? Všetko sú to zavádzania.

Keď to ide v zvyšných krajinách V4, tak to musí ísť aj u nás. Ale u nás máme aparátčika Fica, čo by rád čo najviac financií presúval od tých, čo hodnoty vytvárajú k tým, čo dotácie poberajú. A to nepomáha zamestnanosti. A že bude ťažké ísť pod 8%? Ak sa budú dotovať neproduktívne činnosti, tak áno. To ale Fico s Richterom ťažko pochopia. Richter sa bude len rozčulovať na poslankyňu Annu Verešovú za OĽaNO, ale problém si neprizná.
richter richter-ja-mam-vysledky richter-nechajte-ma-dohovorit
Oháňať sa rastom v EU vedia, ale priznať si oproti susedom vysokú nezamenstnanosť to nie. Richter sa dokonca chvastal, že sme lepší, ako severské krajiny. Bodaj by nie, keď majú 3x vyššiu mzdu a nikto tam montážne linky nestavia. Prečo sa ale nepochválil tým, že oproti ostatným krajinám V4 sme výrazne horší?

Richterove výsledky v boji proti nezamestnanosti - najhoršia z krajín V4
Richterove výsledky v boji proti nezamestnanosti – najhoršia z krajín V4

Tieto dni sa okrem iného dozvedáme, že Fico drží stabilné ceny energií iba keď mu to niekto pripomenieme. A že ich znižuje iba keď klesajú na burze, ale ešte by bolo dobré, aby sme sa dozvedeli, že k nám nepriviedol zahraničné investície – Jaguár – Land Rover. Až potom skončí zbytočná vďaka k tomuto aparátčikovi. Nič pre nás neurobil okrem divadla v TV.

Teraz najčítanejšie

Roman Hanajík


V súčasnoti považujem za najväčšiu hrozbu života na Slovensku bagatelizovanie smrtnosti Covid-19 počítaním "od buka do buka" a vyberaním si informačných čerešničiek zo všetkých zverejňovaných informácií o Covid-19. Sem tam sa venujem menej známemu riziku práce v kancelárii, kde banálne príznaky a mierna bolesť chrbta môže pri "správnej" kombinácii chýb v zdravotníctve skončíť trvalým a vážnym poškodením zdravia. Nie je problém sedávať celý život 8 hodín denne, ale po skúsenostiach aj iných ľudí viem, že riziko môže prísť aj za 10 rokov intenzívnejšieho sedenia. Vďaka SMERáckemu riadeniu zdravotníctva a tvrdeniu: "Zdravotná starostlivosť nie je ohrozená" som sa takto stal invalidný dôchodca. Venoval som sa aj klamstvám a falošnosti strán SMER-SD a bývalého "nepolitika" Kollára. Viac: https://www.facebook.com/roman.hanajik Alebo email: roman.hanajik treska gmail bodka com