Denník N

O mužoch je potrebné povedať aj „B“

Niežeby som nemala čo robiť, ale popri otvorení témy týrania a zneužitia presily muža, cítim rest voči chlapskej väčšine.

Tej, ktorá ani jedno z toho nerobí, ale je našou oporou a radosťou. A tak si dovolím písať znova. Keď som tak včera v blogu o poslancovej manželke písala o chlapoch, ktorí chlapmi vlastne nie sú, načím povedať o pracovných skúsenostiach s tou druhou, oveľa väčšou a prevažnou časťou.

Sedela som totiž včera večer na návšteve. Otec, mama a dcéra. Dievča má rakovinu. A ten otec k dcére krásne, k žene krásne… Žena o mužovi tiež pekne. Muž o žene potom ešte krajšie. Fakt pekné to bolo. Mám pocit, že to dievča sa vyliečiť musí už len preto, že pri nich by aj kameň zakvitol.

No a nedávno, a to bol naozaj gól, ma pristavil v nákupnom centre plastický chirurg. Jasné, nos ako ja nemá hocikto. Ale príčina oslovenia neznámym bola iná: ” ak bude niekto z vašich rodín v Anjelovi potrebovať moju pomoc, rád a zadarmo.”

A v jednej rodine bol donedávna chlap sám so synom, kým mama s tým druhým ležala mesiace v nemocnici. Varil mu, pral, učil sa s ním. Keď prišla manželka domov, po celom byte boli lupene ruží. Až mi oči pri pohľade na facebook oružoveli.

Také pekné veci zažívam niekedy a potom pobúrená násilím a neprávosťou o nich zabúdam hovoriť a ľudia o nich zabúdajú chcieť počuť.

Tento  týždeň mi napísal majiteľ reštaurácie v Trnave, že by rád pravidelne dodával na dennej báze obedy do niekoľkých rodín z Anjela. A to som si spomenula, že už do dvoch našich rodín dva roky dodáva.

A potom je tu taký developerský fešák. Vždy, keď má niekto z okruhu podnikateľov narodeniny, tak zorganizuje, aby sa mu namiesto daru vyskladali na príspevok na charitu. A to sú teda veľké sumy. Neviem, čo na to kamaráti, ale asi nie zle, keďže jeden už aj zo svojich svadobných darov poslal peniaze k nám.

Niekoľko  majiteľov hotelov a penziónov vo Vysokých aj Nízkych Tatrách ma súri, aby som k nim už konečne niekoho zase poslala na pobyt. S wellnes, stravou a programom. Zadarmo. Týmto by som im odkázala, že hneď ako prestanem pitvať mužské ego, to poriešim. Ešte dnes:-)

A vážených bohatých a  úspešných, ktorí sa okrem vlastných rodín rozhodli postarať aj o tie cudzie a investujú do toho bez kamier a svetiel reflektorov nemálo peňazí, poznáme tiež veľmi veľa. Mnohých poznáte aj vy.

Včera večer sa stala ešte taká vec:  napísal mi chlapec, skôr mladý muž, vysokoškolák. Že by chcel pomôcť. Peňazí ešte veľa nemá. Ale vie hento a tamto a citujem:“ ale som pripravený tráviť večery aj pri lôžku a čítať niekomu rozprávky, ak je to treba“.

Gentlemani a skutoční chlapi nevymierajú. To len o Jánošoch je viac počuť, lebo hluk, ktorí spôsobujú, je prisilný. Našťastie, tých druhých je oveľa viac. A je s nimi naozaj dobre.

Teraz najčítanejšie