Denník N

Zúfalstvo neporazí fakty

Európsky Parlament opäť exceluje, aby znovu a znovu doplatil na svoje zúfalstvo. Jeho dnešné rozhodnutie je toho potvrdením. Tentokrát sa môže pýšiť ďalším zo svojich ťažkopádnych a neuvážených krokov do osieho hniezda, aby bolestivým spôsobom pochopil svoje opakované politické zlyhania v budúcnosti.

Dnes EP zbavil imunity francúzsku prezidentskú kandidátku Národného Frontu – Marine Le Pen na základe jej konania ešte v roku 2015. Marie Le Pen vtedy na svojom osobnom Twitter profile zverejnila fakty, ktorými boli pohoršujúce fotografie popravy cudzincov bojovníkmi Islamského Štátu (IS), medzi ktorými bol aj americký novinár James Foley. Tomu bola brutálnym, priam až mäsiarskym spôsobom odstránená hlava.

Môžeme polemizovať o tom, či to bol správny krok, alebo nie a či sa takýmto nechutnostiam ako prezidentská kandidátka mala vyhnúť. Nemôžme však polemizovať a spochybňovať fakty, ktorými sú reálne skutky vykonané Islamským Štátom, ktorého divočenie už Európa zažila a to priamo na svojom území vo vnútri Schengenského priestoru. Každá takáto fotografia je faktom, potvrdzujúcim ten fakt, že to čo vidíte je 100% fakt a tieto fakty žiadne zúfalstvo na politickú objednávku v EP nemá šancu nič poraziť. Ba čo viac, akékoľvek ďalšie konanie, nebodaj aj obvinenie v prípade Marine Le Pen postavenej aj na daných fotografiách ju spraví ešte silnejšou. EP sa opäť zahráva s ohňom, ktorý už nebude vedieť uhasiť.

Teraz najčítanejšie