Denník N

Obľúbené talianske dezerty

Päť najobľúbenejších talianskych dezertov očami Taliana.

Vianoce, Veľká noc, narodeniny, naše životy sú vzájomne prepojené a sú vždy plné udalostí, ktoré slávime v spoločnosti a nakoniec vždy vedú k rovnakému záveru: ak sedíte pri stole, tak dobrý zákusok nemôže chýbať. Ach áno, dnes poďme hovoriť o sladkostiach, potešenie pre chuťové bunky, zaútočiť na naše línie.  

Jesť dobrý dezert je určite radosť, že nikto nechce ho odmietnutý. A ak by sme sa pýtali sami seba, aké sú najmilovanejšie talianske dezerty podľa našich krajanov a zvyšok sveta? Tak by sme mohli hovoriť o tom celé hodiny, a určite by sme ucítili hlad a v ústach zalievanie slinami.  Poďme skúsiť napísať aspoň top 5.

Ale najprv by som chcel potvrdiť, ako som písal niekoľkokrát v mojich predchádzajúcich článkoch, Taliansko je známy pre jeho mnoho regionálnych rozdielov. Tieto rozdiely súvisiace s jazykom či skôr dialektov, tradícií, životného štýlu a spôsobu myslenia, a samozrejme jedla. Vždy pre Taliansko si myslím, a môžem povedať aj inde vo svete na prvom mieste nájdeme Tiramisu! Tiramisu je najobľúbenejší taliansky dezert vo svete, keď na to príde, tak to naozaj nie je divu. Skutočná kalorická bomba, to je radosť a naozaj neodolateľná chuť, úžasná dobrota vyrobená z ingrediencií a to: Mascarpone, káva, kakao a sušienky, ktoré si podmanili všetku tvrdú konkurenciu.

Dolce sa narodil vo Veneto a dúfam, že veľké poďakovanie patrí tomuto kuchárovi, ktorý svojím receptom zaujal milióny zákazníkov.

Druhé miesto ku sláve, radosti a jednoduchosti. Myslím, že to je určite dobre známy sladký dezert, a to Pannacotta neuveriteľnej všestrannosť a jednoduchosti. Jemná, krémová, perfektná v kombinácii s čučoriedkovou omáčkou alebo kakaa je Pannacotta naozaj jednoduchý, sladký, ale stále veľmi úspešný dezert. Na konci jedla alebo desiatu, tam je vždy priestor pre veľkorysú lyžicu.

Pohybujúce sa na treťom mieste bude bezpochyby možnosť nájsť maličkosť, čo nie je prekvapujúce, pretože napriek svojmu menu „Zuppa Inglese“, tento dezert je veľmi tradičný a dokonca aj celkom starý. Jeho tradícia siaha do renesancie, a sa rozšíril po celom regióne Emilia a Romagna, a odtiaľ do zvyšku krajiny a samozrejme do zahraničia, kde sa dnes aj ocenil. Jeho jednoduchosť a opäť za tým všetkým, v skutočnosti sa jedná o dezert vyrobený z piškótového cesta „Pan di Spagna“ močeným v likéri „Alkermes“ a obohatené pudingom. Je to naozaj skvelý dezert.

Predtým aby sme sa zmienili o domove, nemôže v našom rebríčku chýbať vianočná torta „Panettone“, ktorá zachová starobylé tradície a to 48 hodín kysnutia cesta, ale stále rozdielne od regiónu k regiónu. To je klasický tradičný recept, ktorý sa zlepšil z roka na rok, čo viedlo k štvrtému miestu. V Panettone sú sladké hrozienka s plnkou a kandizované ovocie.

Piate miesto k uznaniu v medzinárodnom meradle, ale nie pre chuť sú fantastické „Cannoli ala Siciliana“. Chrumkavé kakaové trubičky a „Marsala“, typické sicílske likérové víno zabalené do seba a vyprážané, zvyčajne plnené Ricottou a čokoládou, ale rozhodne nechýbajú aj iné kombinácie chutí, ako je náplň na pistácií alebo kandizované ovocie, ako sú vynikajúce pomaranče zo Sicílie. Nenechajte si ujsť s malý poprašok práškového cukru alebo škorice a Cannoli sú pripravené na degustáciu.

Dobrú chuť Vám prajem.

Teraz najčítanejšie

Luca Nucciarelli

Moja kariéra kuchára sa začala v talianskom Toskánsku, v mestečku Pitigliano, odkiaľ pochádzam. Prvé skúsenosti som naberal ešte ako študent počas letných prázdnin v reštaurácii mojej tety. Láska k vareniu ma dodnes neopustila, na svojich kuchárskych cestách svetom som v Anglicku stretol svoju lásku, ktorá ma priviedla na Slovensko. Dnes pre Vás varím v Martine a spolupracujem ako šéf ambasador v reštaurácie Orchidea vo Veľká Lomnica.