Denník N

Nechajte ich tak

Smer – SD začal tvrdo bojovať s korupciou. Ide tvrdo po nej. Ide sa po nej dokonca tak tvrdo, že sa až sám premiér a predseda strany Smer – SD, nechal znemožniť na globálnom fóre OECD v Paríži, ktoré sa konalo dňa 30 – 31.3.2017.

Táto krajina sa už dlhodobo nevie vysporiadať nielen s korupciou, ale hlavne s neduhom morálneho úpadku svojho obyvateľstva kedy sa cnosti ako pravda, česť a rešpekt pred zákonom berú ako čosi, čo už ako keby ani nebolo z tohto sveta. Tento spoločenský a morálny úpadok obyvateľstva je pritom často spôsobený závažnou ekonomickou trestnou činnosťou, nehoráznym rozkrádaním verejných zdrojov a beztrestným odlivom kapitálu niekam na piesočnaté pláže Bahám, Seychelských ostrovov, či len na skok od Slovenska na Cyprus. Dotknuté osoby sa nám však takpovediac smejú do tváre, vediac, že na nich je zákon prikrátky. Nejde pritom spravidla len o politikov.

Nečudo, že sa zmýšľanie občana, česť výnimkám samozrejme, zvrhne až natoľko, že ak môžu ONI, kde ide o státisíce často až milióny, tak môžem aj ja. Tu niečo, tam niečo aspoň bude na kávu. Často sa v komunikácii ľudí o nej objaví zmienka. Kde všade a koľko treba dať aby si človek vybavil to čo potrebuje, alebo na čo má nárok, lebo si za to platí, alebo len aby si ho ten len lekár viac všímal, či bol pri pôrode jeho manželky. Toto však nie je len o tých “drobných“, ktoré treba dať. Toto je o systéme dlhodobej a hanebnej hniloby princípov fungovania tohto štátu.

Premiér nehovoril v Paríži len tak do vetra. Ide sa tvrdo po nej po tej ohavnej korupcii, ktorá existuje asi len na tých “nižších“ miestach. Netreba šíriť a kaziť prácu vyšetrovateľov, lebo tomu vôbec neprispievate. Tisícky obvinení od rána do večera a to všetko bez dôkazov.

Nechajte teda pánov Kaliňáka a Gašpara nech si robia svoju robotu. Robia si ju dobre a poctivo. Idú po tých správnych rybách, smietka za smietkou a máme výsledky a čím viac ich bude tým lepšie, lebo takto sa chytia aj oni sami. Lebo raz natrafia na poriadne špinavú smietku a tá sa rozhovorí. Rozhovorí až na toľko, že už nebude kam cúvnuť, lebo ich dajú dole skoro ich vlastní a nemusia to byť len smeráci, ale hocikto. Je toho toľko a všade, že už nad tým sami stratia kontrolu – koho môžu a koho nemôžu dať dole. Robte si teda páni svoju prácu, robíte ju dobre. Tých drobných smietok je veľa a tie vám raz budú osudné.

Teraz najčítanejšie