Denník N

Ďalší prešľap komisárky Viery Tomanovej alebo aby toho nebolo málo

Zdroj – Denník N/Shooty: Nočná mora
Zdroj – Denník N/Shooty: Nočná mora

Úrad komisárky pre deti zdieľa na sociálnej sieti obsah zo známeho konšpiračného webu.

Ide o dva roky (!) starý článok, ktorý komisárku Vieru Tomanovú natoľko zaujal, že je aktualitou na oficiálnom profile jej úradu. Zrejme nás pani komisárka potrebovala poučiť o tom, čo si o deťoch v skutočnosti myslí – že sú zlé, nevychované a nič si nevážia.

Ako môže takýto človek hájiť záujmy detí a bojovať so systémom pri porušovaní ich práv?

Činnosť Viery Tomanovej dlhodobo vyvoláva pochybnosti o tom, či je úrad ochrancu práv detí v správnych rukách. Pred rokom jej pôsobenie v úrade spochybnil aj Výbor OSN pre práva dieťaťa. Vyjadril znepokojenie z podozrenia, že sú porušované práva detí v detskom domove PETO, ktorý prevádzkuje Tomanovej dcéra na rovnakej adrese, na akej má trvalý pobyt aj Viera Tomanová.

Výbor OSN taktiež vyslovil ľútosť nad tým, že nebola rešpektovaná požiadavka, aby funkciu komisára pre deti obsadila politicky nezávislá osobnosť, a odporučil, aby sa tak pri ďalších voľbách do úradu stalo.

Minulý týždeň prezentovala Viera Tomanová na parlamentnom ľudskoprávnom výbore správu o činnosti jej úradu. Tak ako samotná činnosť komisárky, aj jej správa má mnoho nedostatkov, preto ju výbor odmietol.

Pochybnosti o jej pôsobení vo funkcii sa Viere Tomanovej rozptýliť nedarí. Preberanie obsahu z nedôveryhodných zdrojov ich iba znásobujú.

Teraz najčítanejšie

Zuzana Zimenová

V oblasti vzdelávacej politiky sa pohybujem už niekoľko rokov ako analytička portálu Nové školstvo a autorka viacerých koncepčných návrhov a školských právnych predpisov. Patrím medzi iniciátorov kampane Chceme vedieť viac o budúcnosti vzdelávania na Slovensku. Od novembra 2016 som poslankyňou NR SR. Viac na www.zimenova.sk