Denník N

Región Puglia

Zaujímavé putovanie naprieč históriou talianskeho regiónu.

Po mojej malej ceste cez tradície a zvyky na talianskych tanieroch som si uvedomil, že by bolo nemožné ich opísať v jednom článku, a preto spolu s Vami by som sa chcel bližšie pozrieť na rôzne fantastické tradície. Prepojiť regióny Talianska. Dnes by som rád začal s jedným z regiónov, ktorý je veľmi úprimný kvôli svojim starým tradíciám, ktoré sú dnes vo všetkých aspektoch posvätne rešpektované. Puglia.

Región sa nachádza na podpätku našej veľkej topánky a kúpe sa od Jadranského mora na východ a sever a od Iónskeho mora na juh. K dnešnému dňu sa považuje za najvzdialenejší región Talianska. V histórii zohral tento región veľmi dôležitú úlohu vďaka svojej strategickej pozícii. Tento región bol vždy krajinou pristátia, výmeny a komunikácie rôznych národov, pobreží a vnútrozemských zvykov. Umelecké vkusy sa zachovali a rozdávali v priebehu času, zakaždým pohlcujúc nové aspekty, ktoré sa neustále menili kultúrou. Prenikli cez územia: Gréci a Rimania, Byzantines a Benátčania, Španieli a Francúzi, dokonca aj Saracény a Turci, z ktorých každý opustil určitú vlastnosť svojej kultúry a zvykov, ktorá bola často absorbovaná a stala sa súčasťou miestneho kultúrneho dedičstva.
Puglia má svoje folklórne dedičstvo, ktoré je zvlášť zaujímavé  piesňami, legendami, románmi, a práve kríž pre svätú zem, ktorý bol vždy s mnohými náboženskými tradíciami. Najimpresívnejšie sú sviatky  „Parádny kôň“ v Brindisi: koná sa pri príležitosti San Teodoro patróna mesta a trvá štyri dni. Približne podrobnejšie musíme vysvetliť obrad sviatku, že biskup na koni, po ktorom nasleduje pochod rytierov, prichádza na breh mora, požehnáva ho a potom sa vracia do centra mesta, kde sa slávnostné rituály konajú so svietidlami a ohňostrojmi.

Vždy je náboženské pozadie „kajúcny sprievod“ vo štvrtok v Noicattaro (Bari): skupina modlitebných kajúcnikov, pokrytá tunikami a čiapkami s korunou tŕní na hlave a bosých nohách, prechádza po uliciach mesta, prináša rameno kríža s hmotnosťou približne 60 kg. Kríž môže byť podopretý kajúcnikom iba pol hodiny každé štyri hodiny. Sankcie sa udeľujú tým, že sa udierate na hrudi s rukou, ako chodí sprievod. Veľa kajúcnikov nevykonáva len údery na hrudi, ale dokonca si nosia prstové rukavice, aby si poškriabali kožu a aby krvácali  ako pravý symbol pokánia smerom k Pánu Ježišu. Ďalšie aspekty tradície v Puglii sa nachádzajú v kuchyni, v karnevale, v posvätných sprievodoch a v hudbe, napríklad štipľavosť a tanec tarantúl potápajúcich ich korene v starovekých pohanských zvykoch, ktoré sú nezmenené a zachované v pôvodnej podobe v súčasnosti.

Z turistického hľadiska je to región plný fantastických atrakcií pre tých, ktorí chcú stráviť peknú dovolenku. Séria vysnívaných vrchov, ktoré sa tiahnu viac ako 700 kilometrov, od Gargano Promontory smerom na juh k Santa Maria di Leuca a potom späť smerom k Taranto. A práve vďaka nárastu cestovného ruchu v posledných rokoch prinášajú miestne ľudové udalosti novú energiu na vlne úspechu trhu cestovného ruchu, ktorý sa stáva čoraz komplexnejším fenoménom a ktorý už nechce len byť živený slnkom a morom, ale že je tiež ochotný mať návrhy na voľný čas, ktoré sú čo najbližšie k miestnym tradíciám. Ako si každý predstaví Puglia a predovšetkým ryby a čerstvé ryby, mnohé z nich sú aspekty, ktoré tvoria tento úžasný región a každodenný život obyvateľov Apúlie a nie sú len rybné hospodárstvo: Puglia je tiež región so silnou koncentráciou roľníkov a tak sa paralelne s náboženským folklórom postupne rozvíjal počas storočí aj s rytmami a udalosťami života na poliach počas sezón a udalosťami ako je výsev, zber. Dnes musí byť Puglia jedným z najkomplexnejších regiónov na medzinárodnej úrovni a dokonca aj jedným z najzaujímavejších regiónov Talianska na návštevu.

Teraz najčítanejšie

Luca Nucciarelli

Moja kariéra kuchára sa začala v talianskom Toskánsku, v mestečku Pitigliano, odkiaľ pochádzam. Prvé skúsenosti som naberal ešte ako študent počas letných prázdnin v reštaurácii mojej tety. Láska k vareniu ma dodnes neopustila, na svojich kuchárskych cestách svetom som v Anglicku stretol svoju lásku, ktorá ma priviedla na Slovensko. Dnes pre Vás varím v Martine a spolupracujem ako šéf ambasador v reštaurácie Orchidea vo Veľká Lomnica.