Denník N

Stručne ku dnešnému Mečiarovi

Ukazuje, akou je nepravdou, ak sa označuje za zakladateľa štátu. Zakladateľovi štátu by v jeho činoch rozkazoval vždy len záujem štátu, nie osobný strach.

RTVS podnikla rizkantný podnik : z inštitúcie, čo bývala otrokom Mečiara sa stala jeho verejným žalobcom. Akoby súčasné vedenie cítilo kontinuitu starých ponížení a chcelo sa ich raz a navždy zbaviť. Je to diskutabilný nápad, ale nie nepochopiteľný. Parlament sa z dávnej mory odklial hlasovaním, Ústavný súd výnosom … verejnoprávna televízia dnešným grilovaním svojho niekdajšieho znásilnovača.

Redaktor Dobšinský mal ťažkú úlohu, ale ustál to.

Mečiar trval, pochopiteľne, na sebaobrane v štýle „vy nič neviete“, redaktora urážal a divákov zahlcoval tradičnou slovnou hnačkou. Na svoju obranu nepovedal nič nové. Naznačil ale budúcu stratégiu sebaobrany : mieni sa stať mužom  tzv. alternatívnych politických skupín a ich médií. Vsadia ale všetci tí, čo majú záujem na rozvracaní EÚ a na vytrhnutí SR z nej , práve na Mečiara? Ak by aj, nech je tak.

Nech je teda jasné, čie duchovné dedičstvo pestuje Magát, či Kotleba, alebo iní extrémisti.

Mečiar pôjde v mene osobnej záchrany aj s politikmi, čo sú ohrozením záujmov Slovenskej republiky. Spojí sa aj s čertom diablom, ako to urobil vždy v minulosti.Ukazuje, akou je nepravdou, ak sa označuje za zakladateľa štátu. Zakladateľovi štátu by v jeho činoch rozkazoval vždy len záujem štátu, nie osobný strach.

Teraz najčítanejšie

Ján Budaj

Venujem sa verejným otázkam. Vediem Zmenu zdola, demokratickú úniu, som poslancom NRSR.