Denník N

Slnečná Sicília

Dialekt, umenie a samozrejme dobré jedlo. Vitajte na Sicílii.

Slnečná Sicília

Dnes hovoríme o ďalšej veľmi dôležitej časti v Taliansku, o Sicílii, najväčšom ostrove v Stredozemnom mori na povrchu a obyvateľstve ovplyvnenom toľkými etnickými skupinami, ktoré prešli na svoje územie v histórii. Vzhľadom na svoju geografickú polohu zohrávala Sicília významnú úlohu v histórii protagonistov národov Stredomoria. Kombinácia viacerých civilizácií obohatila Sicíliu o mestské sídla, pamiatky a pozostatky, ktoré robia ostrov jedným z najpríťažlivejších miest. Tu sa môže história znovu zachytiť prostredníctvom obrázkov znamení, že čas nenarušil tento kraj ani do dnešného dňa. História sa prenáša aj na menšie sicílske ostrovy a to najmä Aeolian, Egadi, Pelagie, Pantelleria a Ustica.


Sicília je oblasť sopiek.
 Najväčšia je Etna 3370m nad morom blízko Catania. Sicília má aj iné sopky na niektorých menších ostrovoch a sú to Stromboli a Volcano, ktoré sú pokojné a v dnešných dňoch.
Etna je považovaná za jednu z najaktívnejších sopiek v Európe. Intenzívny je kontrast medzi čiernou drážkou zóny vyvrcholenia a svahmi, kde sú intenzívne pestované vinohrady, mandle a pistácie.

Slávne sicílske teplo sa prejavuje v najrozmanitejších formách: od dialektu až po tradičné kostýmy, od dreveného umenia až po populárne divadlo. Hovoríme o dialekte a to nielen v dedinách vnútrozemia, ako je to všeobecne v iných prípadoch, ale viac či menej najmä medzi členmi rodiny. Je to reálny jazyk, ktorý sa výrazne odlišuje od jazyka talianskeho, a dôvodom tohto rozdielu je množstvo a následné nadvlády, ktoré v regióne zasiahli a to vplyv latinčiny, gréckeho, arabského a katalánskeho jazyka. Je to farebný jazyk s mnohými aspektmi, ktoré sa menia v okruhu niekoľkých kilometrov. Pokiaľ ide o tradíciu a folklór, jedná sa o jednu z najtypickejších sicílskych predstavení: bábkové divadlo. Existuje len trochu diskusie o dátume narodenia tejto tradície, ale predpokladá sa, že vzniklo medzi ôsmym a osemnástym storočím. Bolo to pre ľudí jeden z mála momentov na útek k zábave, ktoré si mohli vychutnať. Táto tradícia spája skúsenosti spevákov so vzácnou remeselníckou tvorbou s vytvorením nádherných bojovníkov so svietiacimi mečmi. Bábky sú manévrované „bábkami“ a pripomínajú príbeh starých rytierskych básní. Hoci sú inšpirované epickými príbehmi, zámerom je predstaviť každodenné anekdoty alebo fakty, ktoré pripomínajú sicílsky spôsob života a myslenia. Práve z tohto dôvodu bábkové divadlo prežilo mnoho rokov, aj keď dnes mnoho umelcov zatvorilo divadlá a predali bábky, takže je ťažké zúčastniť sa na týchto predstaveniach. Avšak zostávajú aktívne a veľmi početné slávnostné, starodávne, pohanské alebo náboženské oslavy.

Nehovorím len o tradičných festivaloch po celom ostrove ako sú veľkonočné sviatky, ale mám na mysli iné oslavy len na určitých miestach, ako sú napríklad dedinské slávnosti alebo oslavy patrónov a vďakyvzdania.
Napríklad mesto Palermo slávi s úctou Santa Rosalia, ktorá ju oslobodila pred morom.
 Catania organizuje každoročný festival pre Sant’Agata, ktorý ju zachránil pred erupciou Etny. Siracusaricorda Santa Lucia, ktorá tu bola umučená.

Prechod na gastronomickú tradíciu regiónu je založený na kultúrach, ktoré sa čas od času odlišujú. Tu nájdeme jedlá vrátane „cuscusu“ alebo dokonca ryža sa používa na prípravu vyprážaných a smažených mäsových guličiek nazývaných „Arancini“, ktoré sú veľmi známe jedlá, ale pôvod majú z arabských krajín.

Medzi najdôležitejšie plodiny v regióne patrí tvrdá pšenica, ktorá v jedenástom storočí uprednostňovala výrobu cestovín, ale v neposlednom rade aj prítomnosť mnohých vín s pozoruhodnou produkciou. Tieto významné a slávne vína s vysokou gradáciou do likéru. Sicília je v skutočnosti domovom vína „Marsala“, ale nie menej dôležité sú „Malvasia“ a „Moscato di Pantelleria“.

Sicília je veľmi dôležitá v porovnaní s inými regiónmi Talianska a to pri rybolove tuniakov a mečúňov. Ryby, ktoré sú väčšinou spracované ako konzervované a z ktorých sa vyrábajú vynikajúce „Bottarga“ a iné charakteristické produkty z tuniaka. Je samozrejme nekonečné množstvo morských produktov, ktoré sú konzumované aj čerstvými paradajkami v mnohých receptoch, napríklad „Pachino“, olivy, „Pantelleria“ kapary, citrónové alebo citrusové odrody. Skôr nepriateľská krajina pre chov dobytka viedla k väčšiemu rozvoju chovu oviec s produkciou syrov, medzi ktoré patrí aj „Pecorino Siciliano DOP“ alebo farebný syr „Piacintinu“ so šafránovým a tvarohovým syrom „Ricotta“.

Najlepšia ricotta v kombinácii s mandľami, pistáciovými orieškami, ovocím a medom sa často používa do pečiva. Škoricové výplne a Cassata sú najcennejšími zástupcami.

Známe a neodolateľné sú sorbety a zmrzliny, ktoré sa tradične vyrábali zo snehu z Etny a citrusovou šťavou.

Stačí navštíviť túto krajinu, aby ste pochopili, že tak ako je starodávny celý svet tak aj Sicília so sebou prináša svoje starodávne tradície strážené rešpektom a múdrosťou od hrdých ľudí na vlastnenie bohatej krajiny plnej histórie.

Teraz najčítanejšie

Luca Nucciarelli

Moja kariéra kuchára sa začala v talianskom Toskánsku, v mestečku Pitigliano, odkiaľ pochádzam. Prvé skúsenosti som naberal ešte ako študent počas letných prázdnin v reštaurácii mojej tety. Láska k vareniu ma dodnes neopustila, na svojich kuchárskych cestách svetom som v Anglicku stretol svoju lásku, ktorá ma priviedla na Slovensko. Dnes pre Vás varím v Martine a spolupracujem ako šéf ambasador v reštaurácie Orchidea vo Veľká Lomnica.