Denník N

V hlave Roberta Kaliňáka pokoj, v hlave Antona Martvoňa nič

Vladimír Mečiar už zaujíma iba Zem&Vek a Anton Martvoň nikoho, ale aspoň v horúčavách ovlažuje krajinu svojimi myšlienkami. Vstupujeme do druhého leta, v ktorom Robert Kaliňák nemal byť ministrom.

  • Richard Rybníček vyhlásil, že s Toskou ide všetko podľa plánu. Až keď povedal, že ide zbierať podpisy na jej založenie, si väčšina ľudí uvedomila, že ju ešte stále nezaložil.
  • Časopis Zem&Vek oznámil rozhovor s Vladimírom Mečiarom. Ukázalo sa, že jeho čitatelia Mečiara považujú za bojovníka proti systému namiesto toho, aby ho považovali za jeho autora.
  • Do moslimov v Londýne vrazilo auto a mnohí sa tešili, že už sa bijú medzi sebou. Potom vyšlo najavo, že šoférom bol Walesan, a mnohí hovorili, že to je ešte lepšie. Médiá muža z akéhosi dôvodu označovali nie za teroristu, ale za psychicky chorého.

Za šéfa RTVS bol zvolený Jaroslav Rezník. Tí, ktorí volili Most, tvrdili, že to bolo hlasmi fašistov, a tí, ktorí volili fašistov, tvrdili, že to bolo hlasmi Mosta. Oboje bola pravda a Béla Bugár to vysvetlil tak, že z bývalých zlodejov sú najlepší strážcovia objektov, čo zase mnohých priviedlo k názoru, že horšie ako voľba je už len to, ako ju vysvetľujú.

V médiách sa aj naďalej promenádoval bývalý poslanec Anton Martvoň, ktorý sa bývalým poslancom stal po tom, čo nafotil auto iného poslanca a poslal ho médiám. Teraz ostro odsúdil platených diskutérov, ktorých kedysi sám organizoval, aj stranu, ktorej bol členom, až kým ho nevyhodili.

Anton Martvoň sa tiež pamätne zapojil do kampane o ALS. Namiesto toho, aby sa vo videu oblial vodou, vypil vodku, namiesto toho, aby tá voda bola ľadová, si ľad do vodky nasekal valaškou, a na záver nevyliečiteľne chorým ľuďom poprial skoré uzdravenie.

Anton Martvoň okrem toho samého seba označil za Adonisa a chválil sa svojimi víťazstvami v posteli. A keď prepustili paniu, ktorá upozornila na korupciu na jeho škole a musela ísť pracovať do McDonaldu, Anton Martvoň za ňou do toho McDonaldu prišiel. Mohol jej napríklad vyjadriť podporu, ale namiesto toho sa ňou nechal obsluhovať.

Taký človek bol Anton Martvoň, a tak nikoho neprekvapovalo, že jeho ďalšou ambíciou bola kandidatúra na župana.

V hlave Tonyho Martvoňa. Zdroj: Facebook

Začiatkom týždňa krajinou otriasla správa o tom, že polícia prenasledovala auto, strieľala po ňom a spolujazdca zastrelila.

Odborníci hovorili, že strieľať v plnej rýchlosti na dedinskej ceste po unikajúcom aute je mimoriadne nebezpečné, a ľudia nemuseli byť ani odborníci, aby hovorili, že strieľať po unikajúcom aute je hlúpe tak celkovo. Robert Kaliňák povedal, že všetko je v poriadku, a policajný prezident dodal, že akcia sa síce skončila neúspechom, ale zase mnohé iné sa skončili úspechom. Takže tak nejak.

No a aby to polícia zachránila, na škandál so zastreleným mladíkom reagovala zverejnením niekoľkých prípadov korupcie, ktoré vyriešila. Dominovala medzi nimi správa o piatich študentkách, ktoré za skúšku dali úplatok spolu 150 eur. Takže tiež tak nejak.

Aká škola, také úplatky a aká polícia, také vyriešené prípady, hovorilo sa. Tým sa to pokladalo za vyriešené a kauza, ktorá krajinou začiatkom týždňa otriasala, ňou už koncom týždňa neotriasala.

Ľudia si zaslúžia skutočnú pravdu o KĽDR.

V denníku Plus jeden deň vyšiel rozhovor s organizátorom protikorupčných pochodov, ktorý nielen neautorizoval, ale o ňom ani nevedel. Rozhovor ukázal, že nevie nič o kauze Gorila, a prekvapujúco ani na počkanie nedokáže formulovať myšlienky.

Mnohí jeho nedokonalé odpovede považovali za dôkaz toho, že protesty sú organizované niekým, kto ho brífuje, z čoho logicky vyplývalo, že ak by dal dokonalé odpovede, bol by to dôkaz toho, že ich má z vlastnej hlavy a nikto ho nebrífuje.

Iní, naopak, hovorili, že práve to, ako na otázky nedokázal reagovať, je dôkazom toho, že žiaden scenár neexistuje. Že v pozadí protestov je naozaj len skupina študentov, ktorá má všetkého plné zuby. Že netreba vedieť do hĺbky analyzovať kauzu, ktorá sa odohrala, keď mal dotyčný dvanásť rokov. Že stačí hnev.

Plus jeden deň však pre veľký úspech rozhovoru pokračoval a oslovil politológov, čiže Eduard Chmelár mohol povedať, že dotyčný chalan je zodpovedný presne rovnako ako Robert Fico. No a keď sa táto úspešná akcia skončila, ku všetkému sa ešte vyjadril Robert Kaliňák, ktorý nemal čas riešiť zastreleného chlapca, ale mal čas riešiť protestujúceho chlapca.

Bývalý budúci premiér na videu vyzeral unavene a to, že namiesto premierovania reaguje na stredoškoláka, hovorilo za všetko.

Tak skončil Robert Kaliňák a tak sa skončil týždeň, v ktorom bol zvolený presne taký riaditeľ RTVS, aký bol potrebný. Začalo sa druhé leto, počas ktorého už Robert Kaliňák nemal byť ministrom vnútra. V republike vládol pokoj, alebo aspoň Robert Kaliňák si to myslel. Alebo ani nemyslel, len mu to už dávno bolo jedno.

Tu je Andrej Danko, radi ma môžete mať tu.

 

Teraz najčítanejšie