Denník N

Pozrite si video ako pomáhať a chrániť, ale nezabiť

Motto: Život na tomto svete nie je nebezpečný kvôli ľuďom, ktorí sú zlí, ale kvôli ľuďom, ktorí s tým nič nerobia. A. Einstein

Len nedávno sme boli šokovaní, keď sme sa dozvedeli, že počas policajnej naháňačky bol zabitý nevinný 17-ročný mladík a tak zbytočne vyhasol mladý život.

Existuje video, ako sa to má robiť, aby sa mohlo predísť takýmto zbytočným tragédiám. Preto zmyslom tejto mojej občianskej aktivity je poradiť nášmu policajnému vedeniu, že sa to dá aj inak. Možno keby naša polícia mala už vtedy  to, čo ukazuje video tak všetko mohlo byť inak a k tragédii by nedošlo.

Všetko to funguje na princípe, že na prenasledované auto sa vystrelí vysokolepiaca hmota s aktívnym GPS mikročípom. Po zasiahnutí unikajúceho auta sa naháňačka za autom môže skončiť. Policajti tak môžu sledovať pohyb unikajúceho auta cez GPS a to nielen  priamo v aute, ale aj na policajnej centrále, ktorá do zásahu proti unikajúcemu autu môže povolať najbližšie hliadky. Pohyb prenasledovaných osôb je známy, a tak je ľahko ich vypátrať a zaistiť, a to aj nenápadne neuniformovanými policajtmi lebo páchatelia ani nebudú vedieť, že ich pohyb je stále monitorovaný. Naopak páchatelia si môžu myslieť, že unikli policajnej hliadke, ktorá ich už neprenasleduje. Po výstrele policajtov na prenasledované auto už stačí len sledovať, či unikajúce auto bolo zasiahnuté, čo sa preverí tým, že GPS začne hlásiť polohu prenasledovaného auta.

Pán policajný prezident, toto riešenie ma napadlo pri sledovaní správ z tejto tragédie, a chcel som si to riešenie dať patentovať, ale potom som sa dozvedel, že som vymyslel už vymyslené, čo dokazujú aj tieto videá:

Tu sú linky na video:

http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-3551539/GPS-bullets-spell-end-high-speed-car-chases-Police-begin-trialling-trackers-fired-getaway-vehicles.html

http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-3593193/The-GPS-bullets-catch-getaway-cars-Police-expand-trials-stick-trackers-officers-fire-suspect-vehicles-high-speed-chases.html

Keby sa to začalo využívať aj u nás, tak by to pôsobilo aj preventívne, lebo páchatelia by už vedeli, že nemajú šancu uniknúť a tak by ich v budúcnosti aj menej pred políciou unikalo.

P.S. Nechajme sa tak priatelia prekvapiť, ako s týmto námetom naloží naša polícia.

Teraz najčítanejšie

Bindas Tibor

SaS 109 Bindas. Slovensku na www.BINDAS.eu ponúkam viac ako Pellegrini, Fico, Danko a Kotleba dokopy. "3M" Moc Morálnym Múdrym a Slovensko bude silné a spravodlivé pre všetkých. Moje blogy sú moje podozrenia, hodnotové súdy, fikcie na veci verejne. Sú písané vo verejnom záujme. Milujem Slovensko. Slovensko má na viac.