Denník N

Lazio

Krajina, kuchyňa a starodávne zvyky. Na Lazio sa nedá zabudnúť.

Náš výlet do talianskeho „dolce vita“ nám dnes prináša poznanie regiónu, ktorý možno na medzinárodnej úrovni nie je veľmi dobre známy ako ostatné regióny typu Toskánsko, Sicília alebo Sardínia, ale napriek všetkému je to druhý najľudnatejší región Talianska po Lombardsku, ale aj čo sa týka rozšírením plochy patrí medzi najväčšie regióny. Tento stredotaliansky región prináša najväčšie mesto, ako aj hlavné mesto Talianska –  Rím. Teraz, poďme sa rozprávať o Laziu.

 

Zem obklopená mnohými inými, hraničí severom s Toskánskom, Umbriou a Marche, na východe s Abruzzo a Molise, juhovýchodne s Kampániou a napokon západná strana susedí s Tyrhénskym morom. Prvým aspektom je, že v tejto oblasti je prítomná malá enkláva Vatikánskeho štátu. Keď hovoríme stručne o historickom formovaní tejto krajiny, musíme povedať, že dejiny Lazia sú hlboko poznačené históriou Ríma, dnešného hlavného mesta Talianska a teda mesta, ktoré vždy zohrávalo kľúčovú úlohu v histórii všetkých čias.

 

Vatikán predstavoval región v jeho tisícročí a historicky určil konsolidáciu časovej sily katolíckej cirkvi, dokonca aj pre toto tisícročné obdobie a pre vysoko symbolický a ideologický význam. Rím zohrával dôležitú úlohu pre Talianske kráľovstvo a fašizmus, ale aj pre modernú Taliansku republiku.

 

Dokonca aj z gastronomického hľadiska si môžeme všimnúť, že kuchyňa Lazia je z veľkej časti reprezentovaná rímskou kuchyňou, v ktorej sú niektoré priľahlé oblasti. Lazio kuchyňa má dôležitú vlastnosť: ľudová ťažba. V Ríme kuchyňa pochádza hlavne z hostincov a väčšinou sú to recepty s chudobným jedlom. Stačí len pomenovať: ravioli „San Pancrazio“, amatérske cestoviny, plnené cannelloni, carbonara a makaróny, šošovica. Medzi hlavnými jedlami je najprv porceta (bravčový bôčik na taliansky spôsob), saláma Coppa (tradičná krkovička z toho regiónu) a trippa (držková). Medzi sladkosti sú najznámejšie zeppoly a tarallo. Recepty zvlášť známe v rímskej kuchyni, sú čerpané z takzvaných „chudobných jedál“. Pokiaľ ide o vína spomenul by som Aleatico di Gradoli, veľmi sladké víno by som povedal  a dezertné vína DOC z Castelli Romani, červené víno Colline Etruschi z Viterbo a mnoho ďalších. Lazio je centrom talianskej kultúry a histórie.

Poznať zvláštnosti a tradície Lazia je takmer povinnosťou pre každého občana krajiny. Je to krajina, ktorá drží večné mesto so všetkými jeho historickými a architektonickými vzácnosťami. Za hranicami Ríma je ale viac a to objavovanie mnohých starovekých dedín, ktoré sa nachádzajú na úpätí kopcov a stredoveké kostoly.

 

Článok, ktorý hovorí o zvláštnostiach a tradíciách v Laziu, je nevyhnutné začať od legendy o Romolo a Remo. Potom konfrontujte legendu o „La Bocca della Verita“ (ústa pravdy), ktorá hovorí, že ruka bude useknutá každému, kto prisahá falošné a drží ju v ústach. Málokto však vie, že sa to v stredoveku stalo skutočne! Kto položil svoju ruku do „La Bocca della Verita“ tomu, kto povedal vážne alebo opakované klamstvo kat schovaný za sochou jedným švihom odsekol ruku sekerou. Ďalšou kuriozitou spojenou s hlavným mestom je magická brána Piazza Vittorio. Je to vila sedemnásteho storočia Massimiliano Palombara markíza z Pietraforte, legenda chce nechať tu tajomstvá kameňa filozofa ako magický kameň, ktorý premieňa kov na zlato. Ale na preskúmanie tradičnejších festivalov zistíme, že v regióne Lazio je svet slávností a tradícií skutočne fascinujúci a zvláštny.

 

V provincii Rím je najpôsobivejšou vecou v Campagnano di Roma, prvý víkend v máji sa koná Baccanale Festival už viac ako päťdesiat rokov má táto akcia za cieľ podporovať územie a všetky jeho produkty a jedným z nich sú artičoky pripravené podľa antického etruského receptu. Počas Baccanale sa mnohí občania zúčastňujú starého Palio delle Contrade a zvyčajne sa skladá z viac ako 600 postáv, oblečených v tradičných šatách, ktoré prechádzajú historickým centrom. Aj v provincii Latina je ďalším mimoriadnym podujatím festival „Festa delle Torce“, dlhý pochod, v ktorom obyvatelia nosia horiace svetlice po okolitých horách až do začiatku ďalšieho dňa. Tento región, rovnako ako všetky ostatné, ktoré sme už v posledných týždňoch preskúmali, má tisícky rokov histórie stále do dnes dokonale zachované a vyvíjané v každom aspekte. V ich pokornom spôsobe varenia, života, dýchania, zachovania tradícii z minulosti plnej histórie, ktorá nám dala veľa a nádej v rovnako prosperujúcu budúcnosť.

 

Teraz najčítanejšie

Luca Nucciarelli

Moja kariéra kuchára sa začala v talianskom Toskánsku, v mestečku Pitigliano, odkiaľ pochádzam. Prvé skúsenosti som naberal ešte ako študent počas letných prázdnin v reštaurácii mojej tety. Láska k vareniu ma dodnes neopustila, na svojich kuchárskych cestách svetom som v Anglicku stretol svoju lásku, ktorá ma priviedla na Slovensko. Dnes pre Vás varím v Martine a spolupracujem ako šéf ambasador v reštaurácie Orchidea vo Veľká Lomnica.