Denník N

Trentino

Hory a údolia, typické jedlá a vína tohto neobyčajného talianskeho regiónu.

 

Trentino Alto Adige je najsevernejší región Talianska s hornatou oblasťou. Zvyčajne sa delí na dve oblasti Trentina, južnú časť provincie Trento a časť južného Tirolska v provincii Bolzano. Preto je to najsevernejší taliansky región a je považovaný za takmer úplne horský, s výnimkou miest v údolí Adige pod 600 metrov nad morom.

 

Dalo by sa povedať, že v tomto regióne naozaj nájdeme celú škálu metrických nadmorských výšok, kde sa horské pásy zdvíhajú až do výšky viac ako 3900 metrov, zatiaľ čo v južnej časti regiónu pri jazere „Lago di Garda“ kde nadmorská výška klesá na 65 metrov nad morom. Čo sa týka pozície dnes budeme hovoriť o regióne na hranici Talianska, rovnako ako minulý týždeň. Trentino-Alto Adige hraničí juhovýchodne s Venetom, západne s Lombardiou, severovýchodne s rakúskym Tyrolskom a dokonca aj severozápadne so švajčiarskou časťou Grisons. Región, hoci úplne taliansky, prináša s ním dotyk všetkých ostatných susedných krajín.

 

V severnej časti regiónu na rakúskej hranici pozdĺž priamky tiahnucej sa „Alpi Retiche“, dosahujúcej maximálnu výšku v horách „Palla Bianca“ 3738 m nm až do začiatku údolia „Valle Aurina“ so západným vrchom „La Testa Gemella“ s 2837 m nm, ktorá je od roku 1997 uznávaná ako najsevernejší bod talianskeho polostrova.

 

Táto nádherná krajina je tvorená nielen mnohými horskými pásmami medzi najznámejšími v Taliansku, ako sú Dolomity, ale nesie aj rekord ako región s nespočetnými údoliami. Hlavným údolím je údolie „Adige“, ktoré sa rozvíja od Merana po Rovereto prechádzajúce cez Bolzano a Trento. Ale sú tu aj iné, ktoré si zaslúžia byť pomenované, pretože sú skutočne nádherné či v zime alebo v lete sú: údolie Val di Fassa, La Valsugana a Val di Sole. Jeho hranice sú preto diktované z týchto obrovských horských pohorí, ktoré prichádzajú so susednými krajinami. „Passo del Brennero“ (Brennerský priesmyk) je hlavným priechodom medzi Talianskom a Rakúskom. Nielen v severnom oblúku tohto regiónu zisťujeme, že táto krajina je ohraničená horským reťazcom, ale aj na južnej strane. Prechod „Passo dello Stelvio“ medzi Trentino a Lombardia je najvyššou diaľnicou v Taliansku.

 

Pretože je to horská oblasť, nesmieme zanedbať, že táto oblasť je naozaj bohatá na rieky čistých vôd tečúcich z prameňov veľkých nadmorských výšok až po rozvetvenie čo najväčšieho počtu malých kapilár, ktoré sa dostanú do našich domov s vysoko kvalitnými vodami. Pomáhajú poľnohospodárstvu v mnohých regiónoch. Ako zaujímavosť v Trentine nájdeme rieku „La Dravá“, ktorá sa rodí v južnom Tirolsku, kde tečie niekoľko kilometrov, potom na rakúske územie až do konca ako prítok Dunaja. Trentino-Alto Adige má tiež ďalšie veľké uznanie na prírodnej úrovni, a to jazero „Lago di Garda“, ktoré je najväčším jazerom v regióne a v Taliansku.

 

Ako sme už uviedli, ako hraničný región, vo všetkých ohľadoch zvyklosti a zvyky, ale aj v kulinárskej oblasti, veľa pokrmov z trentínskej kuchyne, ako sú canederli a strudel, označuje blízkosť miestnej rakúskej kuchyni. Typický poľnohospodársky produkt Trentino-Alto Adige je speck.

Srdce Trentino kuchyne sa nachádza v niektorých receptoch, ktoré uprednostňujú úzky vzťah s prírodou a jej produktmi. Medzi najtypickejšie jedlá patria jedlá s trstinovým syrom, veľké knedle chleba, mlieko, vajcia, múka, saláma, masť, petržlen, ktoré si môžete vychutnať vo vývare alebo na sucho a majú neuveriteľnú dobrotu. Nevyhnutná je spálená polenta a jej možnosť ju jesť toľkými spôsobmi, ďalej mäso a divina, zatiaľ čo zo sladkého si pamätáme zèlten, sladký dezert typický pre vianočné obdobie a samozrejme strudel.

Pokiaľ ide o výrobu vína v oblasti, Trentino Alto Adige je región so silným historickým povolaním na výrobu červených vín, ale je známy hlavne svojimi vynikajúcimi bielymi vínami, ktoré tiež profitujú z čerstvého podnebia, a ktoré dokáže priniesť takú živú kyslastú chuť.

Južné Tirolsko je tiež známe svojimi vzácnymi a ocenenými vínami DOC v Taliansku a vo zvyšku sveta, najmä biele ako Pinot Bianco, Pinot Grigio alebo Alto Adige Venosta Aromatic Traminer. V tejto oblasti nájdeme aj červené farby, ako napríklad slávny Teroldego Rotaliano a biele ako Trentino Muller-Thurgau. Ďalší nádherný výlet do talianskych regiónov medzi najodľahlejšími pohoriami na severe Talianska, cez nádherné rieky až po ich stoly, aby ste lepšie pochopili a spoznali spôsoby a zvyky chladného podnebia, ale teplú a pohostinnú kultúru.

 

Teraz najčítanejšie

Luca Nucciarelli

Moja kariéra kuchára sa začala v talianskom Toskánsku, v mestečku Pitigliano, odkiaľ pochádzam. Prvé skúsenosti som naberal ešte ako študent počas letných prázdnin v reštaurácii mojej tety. Láska k vareniu ma dodnes neopustila, na svojich kuchárskych cestách svetom som v Anglicku stretol svoju lásku, ktorá ma priviedla na Slovensko. Dnes pre Vás varím v Martine a spolupracujem ako šéf ambasador v reštaurácie Orchidea vo Veľká Lomnica.