Denník N

Ako Igor Matovič môže za to, kde sme sa ocitli. A kto vlastne rozumie Andrejovi Dankovi?

Na snímke zľava podpredseda NR SR Andrej Hrnčiar (Most-Híd), poslanec Igor Matovič (OĽaNO), predseda parlamentu SR Andrej Danko (SNS) a Štefan Zelník (SNS) počas 14. schôdze NR SR 29. marca 2017 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann
Na snímke zľava podpredseda NR SR Andrej Hrnčiar (Most-Híd), poslanec Igor Matovič (OĽaNO), predseda parlamentu SR Andrej Danko (SNS) a Štefan Zelník (SNS) počas 14. schôdze NR SR 29. marca 2017 v Bratislave. FOTO TASR – Martin Baumann

Navyše: v Poľsku prebieha demontáž demokracie a niektorí hovoria, že to je koniec. Iní hovoria, že je to len v duchu poľských tradícií.

  • V súvislostí s udelením amnestií polícia začala vyšetrovať Vladimíra Mečiara.
  • Opäť sa vyjadril aj predseda Matica Slovenskej Marián Tkáč, a síce takto: “Nejaký Mesežnikov. Kto je to? Kedy sa narodil? Kde sa narodil? Je to nejaký demokrat, je to nejaký kresťan, ten Mesežnikov? A bude nám dávať rozumy.”
  • Prezident Andrej Kiska povedal, že minister Kaliňák už mal dávno odstúpiť. Minister Kaliňák začal robiť videá.
Slovenčina vo verzii podľa Slovenskej národnej strany

Andrej Danko v spoločosti Dušana Jarjabka vymenoval do funkcie nového riaditeľa RTVS Jaroslava Rezníka a tým bolo povedané všetko. Vzápätí odvolal svoju hovorkyňu, pretože nehovorila to, čo si myslí.

Problém bol v tom, že nikto nevedel, čo – a či vôbec niečo – si Andrej Danko myslí. A tiež v tom, že Andrejovi Dankovi neškodí to, keď zaňho hovorí hovorkyňa, ale keď sa snaží hovoriť on sám.

Vyšlo tiež najavo, že SNS bude mať svoje vlastné Štátne ceny Jozefa Miloslava Hurbana a Anton Hrnko to okomentoval slovami no tak sa asi v koalícii vyrokovalo niečo a to bol dobrý základ na udeľovanie štátnych cien. No a po slovenskej pôde Andrej Danko oznámil, že zachráni aj slovenskú vodu a to bolo na tento týždeň už viac než dosť.

Alternatívne fakty podľa poľskej štátnej televízie: za protestami sú pedofili a neplatiči alimentov.

V Poľsku pozvoľna prehrávala demokracia, lebo taká bola doba, a Slovensko namiesto toho pohoršila správa o Vietnamcovi žijúcom na Slovensku, ktorý sa chystal zjesť psa. A nebola to pravda.

V Čechách boli zas pred voľbami najväčším problémom ženy kúpajúce sa v burkinách. A keď bola v Prahe na výlete s deťmi učiteľka, ktorá mala na hlave šatku, iná žena ju napadla a nikto jej nepomohol.

No a po slovenskom internete sa tiež šírilo video o slovenských Rómoch, ktoré nebolo o slovenských Rómoch ale pochádzalo z Čile. A ľudia potom kvôli videu z Čile nenávideli slovenských Rómov, lebo presne takto to dávalo zmysel.

A keď ich upozornili, že video nie je zo Slovenska, zrazu sa tí istí diskutéri zmenili na odborníkov na rómsku diaspóru v Čile a hovorili, že video je síce z druhého konca sveta, ale u nás je to presne také isté a tak je to vlastne všetko pravda, aj keď to pravda nie je. No a Plus 7 dní prebralo z kotlebovských stránok falošnú správu o kandidátovi na župana Jánovi Lunterovi.

Demokracia v Poľsku zatiaľ ďalej prehrávala, lebo taká bola doba.

Do hybridnej vojny sa už zapojila aj KĽDR. (Zdroj: kldr.info)

Parlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcií dal už pred časom Igorovi Matovičovi pokutu 12 000 eur za obnovenie živnosti, ten sa odvolal na Ústavný súd, ktorý potvrdil, že platiť má. Na čo Igor Matovič povedal, že platiť nebude. Na čo naňho Národná rada podala exekúciu.

A Igor Matovič povedal, že platiť nebude aj tak, lebo ide o politické rozhodnutie. Že tí, ktorí riadia Ústavný súd, v skutočnosti nesedia na Ústavnom súde, no a keďže nedodržujú pravidlá, nebude ich dodržovať ani on.

Čiže poslanec Igor Matovič, ktorý berie poslanecký plat, hoci do parlamentu nechodí (lebo Andrej Danko je idiot), teraz odmietal zaplatiť pokutu, za ktorú si mohol sám. Argumentoval tým, že keď nedodržujú pravidlá iní, nemusí ani on a ak sa hovorilo, že politik má ísť príkladom, tak on ním naozaj išiel.

Nie je totiž nič lepšie ako politik, ktorý si nerobí svoju prácu a namiesto toho hovorí, že dodržiavať pravidlá nemá zmysel. Nie je nič lepšie ako politik, ktorý si celú agendu postavil na boji za spravodlivosť a teraz hovorí, že tú úplne základnú spravodlivosť jednoducho nerešpektuje, lebo sa tak svojvoľne rozhodol. To všetko v prípade, pri ktorom niet pochybností, že si zaň môže sám.

Niektorí ľudia hovorili, že Matovič, to je Kollár mínus milenky. Že zoznam toho, čo v politike dosiahol, je úplne prázdny – okrem toho, že celú politickú scénu ťahá svojou úrovňou nadol. Igor Matovič, ktorý bojuje proti tomu, kde sa politika ocitla, sám môže za to, kde sa politika ocitla.

Desivejšie ako hovoriť voličom, že dodržiavať zákony nemá zmysel, je totiž už len to, koľkí z tých voličov na tom nevidia nič zlé.

Tu je Andrej Danko na tento týždeň. Radi ma môžete mať tu.

Teraz najčítanejšie