BLOG
Adam Homoľa
Adam Homoľa
1 907

Koaličné divadlo v Bratislave

Andrej Danko požaduje nové nastavenie vzťahov v koalícii v čase keď je nejasné či jeho minister školstva na ministerstve zotrvá do začiatku školského roka.

Na zakrytie veľkého problému pomôže ešte väčší rozruch.

Je to koniec ministra Plavčana? Kam putovali eurofondy určené na dotáciu vedy a výskumu? Kauzou sa zaoberá Národná kriminálna agentúra a prerozdeľovanie dotácií skúma aj Európska komisia, ktorá ak zistí, že pochybenia na rezorte školstva nastali, odmietne Slovenskej republike dotácie preplatiť. Tak čo teda s tým budem robiť? Vypoviem koaličnú zmluvu a snáď sa to všetko zametie pod koberec a možno umlčím aj opozíciu. Ale bol to zo strany Andreja Danka dobrý ťah? V prípade rozpadu koalície by mohol byť práve Andrej Danko označený za vinníka, čo by jemu a celej strane SNS určite na popularite nepridalo.

 

  • Čo požaduje SNS doplniť do koaličnej zmluvy?

Zvýšenie minimálnej mzdy v štátnej správe.
13. a 14. plat bez odvodov.
Slovenské aerolínie .
Aby minister financií neblokoval výstavbu infraštruktúry.
Aby ministri nekomentovali verejne prácu svojich kolegov.
Aby koaličná rada zasadala v pravidelných intervaloch .
Aby sa na rokovanie vlády nedostávali návrhy, ktoré neprerokovala koaličná rada.
Investičné stimuly do kúpeľníctva.

Koaličná kríza pokračuje, premiér má zdravotné problémy.

Koaličná rada, na ktorej malo vládnej kríze odzvoniť, sa konať nebude. Dôvodom je zdravotný stav Roberta Fica, ktorého úrad vlády ospravedlnil z neprítomnosti na koaličnej rade. Úrad vlády bližšie nešpecifikoval o aké zdravotné komplikácie ide.

Béla Bugár ako záchranca koalície?

Dokáže Béla Bugár jeho diplomatickosťou uzmieriť premiéra a predsedu NR SR? Ak to dokáže, vyhne sa tak predčasným parlamentným voľbám a získa tým čas na zvýšenie svojich preferencií, ktoré sa aktuálne pohybujú len tesne nad hranicou zvoliteľnosti.

Text je súčasťou blogov Denníka N, nie je redakčným obsahom.
Administrátorov blogov môžete kontaktovať na adrese blog@dennikn.sk.

Aj priestor pre blogerov Denníka N vznikol vďaka vám. Predplaťte si nás a podporte našu snahu o kvalitnú žurnalistiku.

Sme závislí len od vás! Predplaťte si nás

Dnes na DenníkN.sk

Od roku 2015 som členom mládežnickej politickej organizácie, v ktorej sa aktívne angažujem pri realizácií projektov ako napríklad festival MOVE-postavme Slovensko na nohy ktorý mal veľký úspech , taktiež sa zapájam do dobrovoľníckej činnosti ako napr. zorganizoval som zbierku pre detské zariadenia a pre ľudí v núdzi . Od roku 2017 som členom Európskeho zboru solidarity .

Blogy

|