BLOG
Pavol Frešo
Pavol Frešo
13 700

Slovenský unikát – Family park v Petržalke

Rodičia, poznáte to určite z vlastnej skúsenosti. Neraz premýšľate, ako strávite voľné dni s vašimi deťmi. Na výber máte zabíjanie času v nákupnom centre, návštevu akvaparku, prípadne kino alebo výlet do iného regiónu. Ako otec troch detí presne viem, akú dilemu často riešite. Pretože každá takáto aktivita je zároveň aj záťažou pre váš rodinný rozpočet.

Nebolo by lepšie pre každého jedného z nás, keby sme mohli stráviť čas so svojimi deťmi, nepotrebovali by sme na to niekoľko hodín príprav, logistického plánovania a zároveň by sme sa nemuseli pozerať na to, koľko nás to bude stáť?

Presne tieto otázky sme si kládli s kolegami či poslancami, rovnako rodičmi a starými rodičmi malých či dospievajúcich detí, keď sme pred vyše rokom opäť uvažovali o využití našich župných pozemkov, ktoré má kraj na konci Petržalky. Presne o tých pozemkoch, na ktorých mala vyrásť megalomanská hokejová aréna, či ktoré niektorí navrhovali predať súkromnému developerovi, aby na nich postavil ďalšie paneláky. Uvažovali sme o využití presne tých pozemkov, o ktoré župa takmer prišla, keďže predchádzajúce vedenie na ne podpísalo 10-miliónové zmenky.

Dnes môžem zodpovedne povedať, že pozemky sme zachránili a nič nám nestojí v ceste, aby mohli začať slúžiť ľuďom. Dokonca máme výnimočnú príležitosť, aby na týchto 9 hektárov lukratívnych parciel vznikol projekt, ktorý nemá na Slovensku obdobu!

Ešte v zime poslanci schválili náš zámer, aby v našom areáli vyrástol park rodinného typu. Chceme, aby na konci Petržalky vznikol park, v ktorom dokážu rodičia so svojimi deťmi stráviť celý deň, aby boli pre ich ratolesti pripravené rôzne atrakcie, ktoré podporia ich pohybové či motorické zručnosti, aby si rodiny mohli v areáli posedieť pri grile, spoznávať rastliny a zvieratá , ktoré rastú a žijú v našom regióne. Chceme, aby vznikol priestor, v ktorom dokážu byť rodiny celý deň spolu, využiť voľný čas a neraz dobehnúť to, čo v dnešnej uponáhľanej dobe neraz zanedbávame.

Vieme, akým spôsobom by sa mal tento pozemok využiť. Preto sme vyhlásili súťaž na koncesionára. Bude na uchádzačoch, aby predstavili projekt, z ktorého pôjdeme všetci do kolien. Projekt, ktorý bude výnimočný nielen v Petržalke, nielen v Bratislave, nielen v Bratislavskej župe, ale aby predstavili projekt parku, ktorý bude unikátny na Slovensku, či dokonca aj za hranicami.

To znamená, že župa svoj pozemok za žiadnu cenu nepredá, ale nájde investora, ktorý park naprojektuje, zaplatí a bude ho aj prevádzkovať. Minimálne 30 rokov! Aby deti, ktoré sa budú v tomto parku hrať, do neho raz mohli zobrať svoje deti.

Držte nám palce!

Pavol Frešo je kandidátom na post bratislavského župana.

Text je súčasťou blogov Denníka N, nie je redakčným obsahom.
Administrátorov blogov môžete kontaktovať na adrese blog@dennikn.sk.

Aj priestor pre blogerov Denníka N vznikol vďaka vám. Predplaťte si nás a podporte našu snahu o kvalitnú žurnalistiku.

Sme závislí len od vás! Predplaťte si nás

Dnes na DenníkN.sk

Aktuálne pôsobím vo funkcii predsedu Bratislavského samosprávneho kraja, bratislavského župana. Vyštudoval som Fakultu elektrotechniky a informatiky na STÚ a Fakultu podnikového manažmentu na EÚ. Pracoval som ako programátor, neskôr som v tomto odvetví aj podnikal. Pôsobil som v SDKÚ-DS ako poslanec a predseda. Mám tri deti, venujem sa fotografovaniu, knihám a rekreačne cyklistike.

Blogy

|