Denník N

Lombardia

Zvyky, jedlo a víno tohto zaujímavého talianskeho regiónu.

Dnes budeme rozprávať o severnom Taliansku a o regióne s najväčším počtom obcí v celej krajine. Je tam 12 provincií rozdelených po celej rozsiahlej oblasti, v ktorej je hlavné mesto Miláno a teda hovoríme o Lombardii.
Lombardia hraničí na severe so Švajčiarskom na strane „Canton Ticinoe Canton Grisons“, na západe s Piedmont, na východe s Veneto a Trentino-Alto Adige a na juhu s Emilia-Romagna. Je to región, ktorý sa nachádza v srdci severného Talianska a zahŕňa aj časť Álp. Zvlášť zaujímavá je táto oblasť hlavne kvôli hovorenému jazyku taliančiny. V Lombardii sa hovorí ako o západnom Lombarde, ktorý zahŕňa všetky najsevernejšie provincie. A južný Lombard s najjužnejšou provinciou má dialekt, ktorý už začína byť zmesou s dialektom používaným s regiónom Emilia Romagna.

Lombardia patrí do lingvistickej skupiny Gallo-Italic a hovorí sa vo veľkej časti regiónu, ako aj vo Švajčiarsku a Piemonte. Z historického hľadiska je veľmi dôležitá aj vďaka umeleckým svedectvám z mezolitu. Hovoríme o tom, že „ciclo camuno“ je považovaný za jeden z najdôležitejších svedectiev svetovej prehistórie a preto je zahrnutý do zoznamu svetového dedičstva ľudstva. Hovoríme o skalných rezbách „Val Camonica“ nachádzajúcich sa v provincii Brescia a tvoria jeden z najväčších zbierok prehistorických petroglyfov vo svete. Boli prvou svetovou kultúrnou pamiatkou UNESCO v Taliansku (r. 1979). UNESCO uznalo viac ako 140 000 pamiatok, ktorých počet sa postupne zvyšuje na viac ako dvesto tisíc. Rockové umenie vo Val Camonica je hlásené na zhruba 2000 horninách na viac ako 180 miestach v 24 obciach.

Ďalšie zistenia prítomnosti pravoslávnych obyvateľov sa nachádzajú v Lombardii, ktoré boli nedávno zaradené do zoznamu svetového dedičstva ľudstva so sériovou stránkou „Antichi settori“ v Alpách, z ktorých niekoľko osád je v Lombardii. Tieto údaje nám umožňujú pochopiť význam, ktorý táto krajina zohrávala od praveku. V tejto dobe jedlo a vinárske produkty v regióne Lombardia sa pohybujú od najklasickejších a najznámejších po celom svete, ako je bresaola della Valtellina, saláma Milano, syr Grana Padano, Gorgonzola a Crescenza je fantastický čerstvý a smotanový syr vyrobený v tejto oblasti, až po dobre známe vína vrátane Franciacorta a červených Valtellina, prechádza cez desiatky neznámych produktov mimo hraníc regiónu, ale oblasti alebo obce výroby.

 

Kuchyňa stále odráža jeho vidiecky pôvod, keď bola Lombardia stále veľmi blízko poľnohospodárstvu. Plochým symbolom Lombardie v jeho nespočetných klesaniach je risotto, známe a oceňované po celom svete a je počítané medzi symboly talianskej kuchyne. Nesmieme zabudnúť na klasický „milánske kotletky“, rôzne verzie „polenty“, divinu, salámy, vývary a polievky sú súčasťou lombardskej kuchyne z hľadiska klimatických podmienok s pomerne chladnými zimami. Najznámejšími špecialitami mesta sú šafranová ryža, často slúži ako sprievod po milánsky, odkiaľ aj pochádza meno milánske rizoto „risotto alla milanese“ a kotletky po milánsky „cotoletta alla milanese“. Menej známa, ale určite spojená s tradíciou starých roľníkov, je „Cassoeula“ –  vynikajúci bravčový vývar, kapusta, držky a bábovka panettone s nugátom ako typická sladkosť regiónu Milána.

 

Vína zohrávajú dôležitú úlohu pri produkcii tohto regiónu. Kultivácia viniča v oblasti Lombardie sa vráti do neolitu, ale v histórii sa stáva veľkým skokom a zistíme, že v 3. storočí došlo k veľkému nárastu vinohradov. V oblasti Milána bolo možnosť vidieť veľké rozšírenie vinohradov a účasť na voľbách Milána do hlavného mesta Rímskej ríše. Odvtedy sa svedectvá o produkcii vína od Lombardov stali čoraz častejšie, až do dnešných dní. Medzi najznámejšie červené vína regiónu patrí „Franciacorta“, „Pinot Nero“, „Valtellina superiore“ a „Moscato Scanzo“. Takisto šumivé vína, ako je „Garda“ alebo „Pinot Bianco“, „Pinot Grigio“ a mnoho ďalších typov, z ktorých všetky majú typický zemepisný názov a názov kontrolovaného pôvodu ako vysoko kvalitné značky.

 

História, kuchyňa a skvelé vína, všetky aspekty, ktoré túto krajinu od praveku vytvárajú dôležitú oblasť stretnutia mnohých kultúr v srdci severného Talianska a ktorá dodnes chráni prírodné a kulinárske krásy.

Teraz najčítanejšie

Luca Nucciarelli

Moja kariéra kuchára sa začala v talianskom Toskánsku, v mestečku Pitigliano, odkiaľ pochádzam. Prvé skúsenosti som naberal ešte ako študent počas letných prázdnin v reštaurácii mojej tety. Láska k vareniu ma dodnes neopustila, na svojich kuchárskych cestách svetom som v Anglicku stretol svoju lásku, ktorá ma priviedla na Slovensko. Dnes pre Vás varím v Martine a spolupracujem ako šéf ambasador v reštaurácie Orchidea vo Veľká Lomnica.