Denník N

Čo ma naučil Facebook…

Thumb Up Sign
Thumb Up Sign

Musím priznať, že ked som založila moju stránku VWALA na Facebooku – preskákala som všeličo…

Ale Facebook ma vlastne veľa naučil…..

Keď som spustila moje prvé videá – nečakala som od toho veľa… Bol to experiment, rovnako ako môj Facebook. Neskôr prišli demolácie a primitívne komenty typu: úžasná p..ka (odcitované, sorry za vulgarizmus), „sprostá“, „vyrovnaj si zuby a potom toč videá“. „potrebuješ určite pretiahnúť!“… atď.. sú to len zlomky z podobných správ…. Zo začiatku som si zvykala len na fakt, že on-line svet je plný primitívnych debilov… No a potom…. Začali prichádzať aj komentáre opačného typu. Stalo sa to vtedy, keď mi tie primitívne prestali vadiť….(-:

Facebook mi umožnil zistiť – ako ľudia myslia… Zo začiatku som ho chcela zo života úplne odstrihnúť. Ale keďže nie som zbabelec, zobrala som to ako výzvu.. Stránku trebalo vždy kontrolovať – či tam niečo nepribudlo. Únava materiálu..

A potom je tu svet lajkov. Nič pre laikov! Nemáš lajky = akoby si prestal v on-line svete existovať. Divné,.. čo? (-:

Facebook je môj mentálny trenažér. Všimam si čo ma vytáča, irituje, .. a čo naopak povznáša. Sú to zakaždým nové lekcie…..

Facebook ma naučil, že ľudia za to ako myslia často nemôžu.. Jeden faktor zohráva výchova, druhý spoločnosť. Nechcite od bitého človeka, aby prejavoval súcit – keď je niekde v hĺbke svojej  duše nahnevaný na celý svet a celú societu. Nechcite od týranej ženy, aby bola chápavá.. Nechcite od človeka, ktorého mentálne dusia rodičia – aby sa usmieval a písal veselé komenty a statusy. Nechcite od týraného dieťaťa, aby prejavovalo, že je „v pohode“… z časti nevedomosť.. z časti nevyzretosť. Vyjadriť nesúhlas sa dá rôzne….. je to na každom z nás….

Samozrejme, veľa sa dá v sebe zmeniť – ak o to človek stojí. Ale ľudia sa často uzatvoria do svojej bubliny a tam si pobývajú dlhý čas… Ich frustrácia sa prejavuje statusmi. Mnohí zjavne projektujú svoje témy na iných… A toto sa deje často….. Preto sa sprostými komentármi už vôbec nezaoberám. Je to vizitka ľudí, čo ich píšu….. A je to vo veľkej miere o nich….

Slovenská špecialita je frfľať.. Na všetko!!! Na celý Vesmír.. najlepšie na Facebooku.. a najlepšie pod profilom, ktorý nikto nevidí.. Ale vyjadriť názor pod svojou reálnou fotkou a skutočným menom? Tu až takí borci nie sme,.. že vážení??? Všetci ste veľkí machri, keď ste v anonymite… Vedeli by ste sa ale reálne postaviť za svoj názor a natočiť o ňom video? Povedať mi ho rovno do očí…? Tak vidíte… tu väčšina majstrov zalezie do brloha…… Ako cez kopirák! (-:

Facebook ma naučil ako sa odstrihnúť od ľudí, ktorí Vám zahlcujú statusmi celý „on-line Vesmír“.

Facebook ma naučil, že frustrácie a komplexy iných zostávajú tam odkiaľ prišli, … u odosielateľa….

Facebook mi dodal väčšiu mentálnu odolnosť. Iste, ľuďom úplne vymyla hlavy televízia a médiá. Veď všetko na obraze musí byť dokonalé,… nie? Dokonalé cecky, bábikovské tváričky a neprirodzené hyper dokonalé účesy… No a čo, že taká nie som…? To dokazuje iba, aký je svet povrchný a ako média vymyli niektorým ľuďom mozog… Ľudia vodia zrazu prirodzeného človeka na videu s nenastajlovaným účesom a sú celý bez seba. Pritom sa nedokážu sami na seba objektícne pozrieť a na sebe pracovať. Čosi v sebe zmeniť, aby nemali v sebe toľko potlačenej agresie a hnevu….

Nemám symetrickú tvár hviezdy,… zato však mám niečo – čo ma posúva vpred…Robím to, čo ma napĺňa.. a mám  odvahu prejaviť kto som…. A s takýmto zámerom vznikajú aj moje videá. Nájdu si svojho diváka. Keď si to pozrie iba pár ľudí a pár z nich to otvorí srdce – bude to úspech! Nemusia mať hypersledovanosť, nájdu si toho-  kto ich bude potrebovať počuť…. O to viac sa poteším, keď niekto napíše, že mu video pomohlo a oslovilo ho to…. Vtedy splnilo účel!

Radšej 1 priateľ skutočný a s otvoreným srdcom ako 70 facebookových, ktorí sú od základu lúzri…

Skúste si dať pred seba mobil, zapnúť video a k veci rozprávať bez pauzy a strihania videa. Viete, že je to aj dobrá terapia? Vyskúšajte si to… hovorte o svojich problémoch a potom si to pustite. Získate na seba iný pohľad! (-:

Facebook ma naučil riskovať. A risk sa mi vyplatil. Vráti sa Vám to – čo pošlete…

Facebook ma naučil, že nie je všetko zlato – čo sa bliští. Mnohí ľudia sú len akýsi paraziti. Oni chcú len získať Vaše on-line priateľstvo pre svoj účel… A takýchto naozaj nepotrebujem. Zato Vás dokážu dostatočne prebrať,  je to lekcia ako vedia ľudia  manipulovať s informáciami,… ako vedia hrať hry.. prezliekať kostýmy… a dokonalo Vás preberú z naivity. Aj ten najväčší nepriateľ Vás dokáže čosi naučiť. Je to výzva! (-:

Facebook mi dal kopu informácií o nových možnostiach… či už sú to webináre, on-line kurzy,.. workshopy.. produkty… videá mojich priateľov a články….. atď…

Facebook mi obohacuje svet v podobe mojich priateľov z iných kútov sveta, kde si trénujem angličtinu a taliančinu…

Facebook ma naučil dôverovať ľuďom….

Facebook ma naučil ako používať komentáre…

Facebook ma naučil, že mlčať je niekedy zlato.. Pretože mlčať – aj to je spôsob ako reagujete. Že nereagujete. Dotyčnému človeku nedáte svoju energiu. Zjavne Vám nestojí za komentár (-: Svoju pozornosť mu  nedáte…..

Facebook ma naučil nemiešať sa ľuďom do života a teda – nezahlcovať sa ich niekedy ťaživou energiou… raďte tam, kde sa Vás pýtajú a tam, kde o tú Vašu radu stoja…. Inak strácate čas a riešite životy iných ľuďí. Zbytočne Vám uteká čas, ktorý môžte stráviť zmysluplnejšie….♤♡♧

Facebook ma naučil – ako si ľudia navzájom kradnú nápady a kopírujú sa. Čo to som sa naučila aj o autorských právach…

Facebook ma naučil prejavovať pozitívne emócie a posielať ľuďom pozitívne komentáre.. Nad lajkami a komentami nerozmýšľam.. pochvalou nešetrím – ak to tak cítim… všetko na vlne unášania sa mojich emócií… Slováci sa moc nezvyknú chváliť. A to je škoda! Každý potrebuje pochvalu. Pre lepšiu motiváciu. Pre úsmev. Pohladenie duše…

Nakoniec…. Facebook mi ukázal tých pravých priateľov…

Tí, ktorí kalkulovali a boli príliš vypočítavý – zmizli z môjho života a aj z on-line Vesmíru. A bolo to v tom čase, keď som si dala zámer, že už nechcem stretávať manipulátorov a kalkulátorov. A ani vyciciavačov…. A v krátkom čase prišli zmeny…..

Tak či tak….

Učíme sa každým dňom…

A často v tých najväčších ranách sa skrýva odpoveď…..

Želám Vám, aby ste nachádzali medzi riadkami to, čo práve potrebujete (-:

Užívajte si on-line Vesmír… ale v takej zdravej miere (-:

Ten skutočný život začína mimo tabletu a mobilu….

Ale nakoniec… ani to nie je záruka…

Čo je vlastne ten „skutočný svet“? Nepredstavujeme si ho iba? Hahaaaaaa…. Možno je to iba sen, ktorý žijeme (-:

Občas divný.. občas krásny (-:

♡♡♡Majte sa……

S láskou…

☆Ufónica Kity☆

 

(Foto k článku:

www.startupers.sk/infografika-top-8-dovodov-preco-pouzivame-facebook/)

Text je súčasťou blogov Denníka N, nie je redakčným obsahom.
Administrátorov blogov môžete kontaktovať na adrese blog@dennikn.sk.

Teraz najčítanejšie

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto – TASR/AP

Katarína Lorenčíková

Majka z Gurunu, večná ufónica... hľadačka pokladov v nevšedných všednostiach... Skladateľka, hudobníčka, textárka, speváčka, cirkušantka života.. Človek... Našu music nájdeš na www.zabie-pierko.mozello.cz O mne? Dočítaš sa viac na mojom webe: www.vwala.sk Život je ako tanec! Namaľuj si svoj obraz života.. namaľuj si sny..... Vesmír nie je až taký krutý, aby všetkým splnil ich priania (-: