Denník N

Molise

Vydajte sa s nami na výlet po druhom najmenšom regióne Talianska.

Naše putovanie krásami talianskych regiónov je takmer u konca. Dnes si budeme hovoriť o južnej oblasti zvanej Molise, ktorá nie je veľmi známa a je druhým najmenším regiónom v Taliansku po Valle d’Aosta.

Termín „Molise“ pochádza od prvých vlastníkov pôdy Contado, ktorí mali priezvisko „De Molisio“. História tohto regiónu je veľmi stará, hoci len ako územná jednotka, v skutočnosti bola vytvorená v roku 1221 pod menom Fredericka II. Ak budeme hovoriť o histórii regiónu zistíme, že je to administratívne najmladší región v krajine, ktorá bola stanovená ako subjekt, až v roku 1963 a bol rozdelený od starobylého Abruzzi a Molise. Tým stal dvadsiatym regiónom v Taliansku a to najprv s jediným v provincii Campobasso a od roku 1970 aj s provinciou Isernia. Veľmi malý región s iba dvoma provinciami.

Ďalšie kuriózne fakty tejto malej, ale rovnako fascinujúce oblasti sú najmä v tom, že cez mesto Termoli prechádza poludník časového pásma SEČ, ktorým sa stanovuje časový plán v Taliansku a pre väčšinu Európy, ktoré sa nazýva Termoli-Etna. Dokonca aj ďalší fakt je zaujímavosťou tejto oblasti a je to Bocca di Forli, alebo Passo di Rionero 891 m n.m., ktoré vytvárajú značenie geografickej hranice medzi stredným a južným Talianskom.

Územie, ktoré hraničí s regiónom Abruzzo, je podobnou krajinou apeninského reťazca. Nájdeme tu dobré percento hôr, ktoré predstavuje približne 55% regiónu a vrcholy tu dosahujú výšku až do 1400 metrov nad morom.

Pre zvyšok je to všetko kopcovité územie s veľmi málo rovinami. Mokré na jednej strane od Jadranského mora Pobrežie Molise, nazývané tiež pobrežie delfínov. Je dlhé 35 km a je nízke a piesčité, samozrejme pozdĺž pobrežia sú aj niektoré ploché pásy, široké nie viac ako pár kilometrov. Tvorba pobrežných dún však spôsobila stagnáciu tokov v tomto regióne, čo viedlo k tvorbe močiarov. Bol to problém, ktorý po určitý čas bol vyradený rekultivačnými prácami.

Z historického hľadiska nájdeme v Molise veľa katedrál, kláštorov a bazilík, ktoré nám dávajú predstavu o význame náboženstva pre túto krajinu. Samozrejme, existujú aj ďalšie dôležité historické štruktúry, akými sú rímske akvadukty a dokonca aj nespočetné múzeá reprezentujúce históriu tejto krajiny. V Molise sú náboženské a nenáboženské festivaly rozšírené, rovnako ako festivaly, ktoré každý región pripravuje v lete. Náboženské sú kultivované procesiami. Prirodzene, existuje veľa ľudových festivalov všetkých druhov, ale najmä hudobných, samozrejme.

V Molise je veľmi rozmanitá kuchyňa a môže sa pochváliť až 159 tradičnými poľnohospodársko-potravinárskymi výrobkami. Medzi najvýznamnejšie produkty sú druhy extra panenského olivového oleja s jemnou chuťou a konzumuje sa v surovom stave na šaláty a s krutónmi ako naša stredomorská strava chce. V skutočnosti je tento druh jednoduchého aperitívu používaný vo všetkých talianskych regiónoch so známym názvom „olejovej bruschetty“. Ďalším regiónom regiónu, ale predovšetkým kuchyňou Molise je chlieb, ktorý zachováva svoju starú produkciu a stále sa vyrába v niektorých pekárňach s pekárenskými výrobkami. Jeden typ typickej čerstvej cestoviny sú „cavatelli“, ktoré sú bezvaječné, čo je jedenou z najdôležitejších špecialít regiónu a sú zvyčajne podávané s paradajkami alebo so zeleninou. Okrem vynikajúcej výroby cestovín je mimoriadne dôležitá aj výroba mliečnych výrobkov a syrov. V prvom rade syr „caciocavallo“ až do výroby „mozzarelly di bufala“.

Použitie hľuzoviek (čierne a biele) je čoraz rozšírenejšie v celom regióne, ktoré sa už dlho vykopávajú z pôdy, a to najmä v horskej oblasti pod kopcom „Alto Molise“, a to vďaka mnohým hubárom a ich psom. Stále viac a viac veľtrhov, ktoré majú tému hľuzoviek a ich využitie v niekoľkých kulinárskych špecialitách. Z „Alto Molise“ prichádza 40% produkcie talianskych bielych hľuzoviek, nakoľko tento región začal využívať územie len na tento účel už viac ako 15 rokov. Pracujú v oblasti už vyše  4500 hubárov. Keď hovoríme o produkcii vína v jednom z najmenších talianskych regiónov však zostáva v mierke, ale môžete nájsť skutočné perly DOC vrátane „Tintilia Molise“ červené alebo ružové a biele „Biferno“.

Dúfam, že vďaka môjmu článku o tomto regióne som Vám ho nejakým spôsobom pomohol priblížiť a určite by som Vám odporučil ho navštíviť osobne. Môžem Vám zaručiť, že kultúra, ľudia a história tohto miesta sú zďaleka najväčšou časťou územia a naozaj stojí za to zistiť všetky tajomstvá a magické atmosféry, ktoré nám táto krajina môže dať.

 

Teraz najčítanejšie

Luca Nucciarelli

Moja kariéra kuchára sa začala v talianskom Toskánsku, v mestečku Pitigliano, odkiaľ pochádzam. Prvé skúsenosti som naberal ešte ako študent počas letných prázdnin v reštaurácii mojej tety. Láska k vareniu ma dodnes neopustila, na svojich kuchárskych cestách svetom som v Anglicku stretol svoju lásku, ktorá ma priviedla na Slovensko. Dnes pre Vás varím v Martine a spolupracujem ako šéf ambasador v reštaurácie Orchidea vo Veľká Lomnica.