BLOG
Janka Schweighoferová
Janka Schweighoferová
27 385

Návod ako získať až 50% zľavu na akékoľvek ubytovanie na Booking.com

Podarilo sa mi zistiť, ako sa dá ušetriť pri každom ubytovania cez Booking.com viac ako 20€. Využiť to môže každý a aj viackrát, preto píšem tento blog. 

Booking.com asi poznáte, je to je to stránka s najväčšou ponukou hotelov na celom svete. Prišla som na to úplne náhodne, po tom ako som roky bookovala ubytovanie za plné ceny. Jediné, čo treba spraviť, aby ste zľavu získali, je dostať sa na web bookingu cez pozývací odkaz, ktorý vám dá zľavu: bit.do/zlava25dolarov.

Ako zľava na Bookingu funguje?

Treba booknuť ubytovanie za viac ako 50 dolárov (cca 42€) a dané ubytovanie aj absolvovať. Behom 5-15 dní po absolvovaní ubytovania vám príde na účet naspäť 25 dolárov (cca 21€).

Toto opatrenie je tam kvôli ľuďom, ktorí by ubytovanie nakoniec neabsolvovali. Dáva to zmysel. Preto najprv zaplatíte plnú sumu a potom vám prídu peniaze naspäť.

Na jedno konto môžete využiť kupón len raz

Znovu..Dáva to logiku. Kupón má povzbudiť v bookovaní ubytovania cez Booking, nie dať doživotnú až 50% zľavu na akékoľvek ubytovanie na svete. Na druhú stranu si môžete založiť na vaše meno toľko kônt koľko len chcete.

Ukážme si to na konkrétnom príklade

Budem hľadať ubytovanie na Zanzibare. Využijem kupón na 25$. Kliknem na pozývací odkaz a zobrazí sa mi zľava:

Následne si vyhľadám ubytovanie, aké chcem. V mojom prípade chatka na pláži na Zanzibare, no mohla by to kľudne byť izba v Singapure, Paríži, na Ibize, či na Islande. Hľadám ubytovanie nad 50$, aby sa kupón dal uplatniť. Nájdem takéto pekné ubytko na pláži za 51$:

Dole v tom zelenom pásiku Ti booking.com stále ukazuje, že máš 25$ kupón

Následne už stačí len vypísať detaily a spraviť booking. Zaplatíš plnú sumu ubytovania a následne vám po absolvovaní ubytovania (t.j. keď tam reálne prespíte), príde 25$ na platobnú kartu naspäť. Ukazuje sa to aj v ľavej lište:

A to je celé.

Aj ja na kupónoch zarobím

Píšem to narovinu, aby nezvnikali šumy. Vždy, keď niekto zľavu získa, dostanem odmenu aj ja. Je to win-win, získať len tak 25$ na každom ubytovaní, to je poriadna úspora.

Pozor na trvanie akcie

Jediný limit je trvanie akcie – nikto nevie, kedy skončí a kupóny už proste nebudú dostupné. Kým teda platia, využite ich. Môžete si napríklad teraz so zľavou zabookovať také ubytovanie, ktoré sa dá neskôr zadarmo zrušiť.

Je to tak jednoduché, že až neverím, že som kedysi bookovala ubytovanie za celú sumu. Využili to už tisícky ľudí, pretože som to ako tip dala už aj na môj osobný blog. Peniaze reálne chodia, ľudia vrátane mňa šetria a môžu cestovať viac za menej. Skúste to a dajte o tom vedieť aj kamošom, cestovať lacnejšie chce asi každý, tak budú vďační.

Text je súčasťou blogov Denníka N, nie je redakčným obsahom.
Administrátorov blogov môžete kontaktovať na adrese blog@dennikn.sk.

Aj priestor pre blogerov Denníka N vznikol vďaka vám. Predplaťte si nás a podporte našu snahu o kvalitnú žurnalistiku.

Pridajte sa k predplatiteľom

Dnes na DenníkN.sk

Cestovateľka a zakladateľka webu travelhack.me. Pomáham ľuďom cestovať po svete šikovne a lacno vďaka praktickým tipom a vychytávkam, ktoré šetria čas, nervy a peniaze. Verím, že precestovať svet môže každý a netreba k tomu milióny na účte. O tom ako na to píšem blogy, knihy a robím workshopy.

Blogy

|