Denník N

Návod ako získať až 50% zľavu na akékoľvek ubytovanie na Booking.com

Podarilo sa mi zistiť, ako sa dá ušetriť pri každom ubytovania cez Booking.com viac ako 20€. Využiť to môže každý a aj viackrát, preto píšem tento blog. 

Článok nie je aktuálny – zľavy sa momentálne nedajú uplatniť! (január 2020) 

Booking.com asi poznáš, je to je to stránka s najväčšou ponukou hotelov na celom svete. Prišla som na to úplne náhodne, po tom ako som roky bookovala ubytovanie za plné ceny. Jediné, čo treba spraviť, aby si zľavu získal, je dostať sa na web bookingu cez pozývací odkaz, ktorý ti dá zľavu: bit.do/zlava25dolarov.

Ako zľava na Bookingu funguje?

Treba booknuť ubytovanie za viac ako 50 dolárov (cca 42€) a dané ubytovanie aj absolvovať. Behom 5-15 dní po absolvovaní ubytovania ti príde na účet naspäť 25 dolárov (cca 21€).

Toto opatrenie je tam kvôli ľuďom, ktorí by ubytovanie nakoniec neabsolvovali. Dáva to zmysel. Preto najprv zaplatíš plnú sumu a potom ti prídu peniaze naspäť.

Na jedno konto môžeš využiť kupón len raz

Znovu… Dáva to logiku. Kupón má povzbudiť v bookovaní ubytovania cez Booking, nie dať doživotnú až 50% zľavu na akékoľvek ubytovanie na svete. Na druhú stranu si môžeš založiť na svoje meno toľko kônt, koľko len chceš.

Ukážme si to na konkrétnom príklade

Budem hľadať ubytovanie na Zanzibare. Využijem kupón na 25$. Kliknem na pozývací odkaz a zobrazí sa mi zľava:

Následne si vyhľadám ubytovanie, aké chcem. V mojom prípade chatka na pláži na Zanzibare, no mohla by to kľudne byť izba v Singapure, Paríži, na Ibize, či na Islande. Hľadám ubytovanie nad 50$, aby sa kupón dal uplatniť. Nájdem takéto pekné ubytko na pláži za 51$:

Dole v tom zelenom pásiku Ti booking.com stále ukazuje, že máš 25$ kupón.

Následne už stačí len vypísať detaily a spraviť booking. Zaplatíš plnú sumu ubytovania a následne vám po absolvovaní ubytovania (t.j. keď tam reálne prespíte), príde 25$ na platobnú kartu naspäť. Ukazuje sa to aj v ľavej lište:

A to je celé.

Aj ja na kupónoch zarobím

Píšem to narovinu, aby nevznikali šumy. Vždy, keď niekto zľavu získa, dostanem odmenu aj ja. Je to win-win, získať len tak 25$ na každom ubytovaní, to je poriadna úspora.

Pozor na trvanie akcie

Jediný limit je trvanie akcie – nikto nevie, kedy skončí a kupóny už proste nebudú dostupné. Kým teda platia, využi ich. Môžeš si napríklad teraz so zľavou zabookovať také ubytovanie, ktoré sa dá neskôr zadarmo zrušiť.

Ak chceš o cestovaní získať viac tipov, celé know-how nájdeš na mojom Travelhacker blogu. Ak chceš cestovať, no nevieš, ako a kde začať, odporúčam ti moju knihu Cestuj bez miliónov, ktorú pravidelne aktualizujem o nové tipy a triky, ktoré získavam počas ciest.

Janka Travelhacker

Teraz najčítanejšie

Janka Schweighoferová

Cestovateľka a zakladateľka webu travelhacker.blog. Pomáham ľuďom cestovať po svete šikovne a lacno vďaka praktickým tipom a vychytávkam, ktoré šetria čas, nervy a peniaze. Verím, že precestovať svet môže každý a netreba k tomu milióny na účte. O tom, ako na to, píšem blogy, knihy a robím workshopy.