Denník N

Ako cestovať Áviou po Južnej Amerike

Už máme na Slovensku a v Čechách dobrodruhov cestujúcich na trabantoch, pionieroch, lade, škodovkami, ale najväčšie teleso so kolesami, ktoré sme našli, je cestujúca Ávia po Južnej Amerike. A jej zážitky si budete môcť vypočuť aj v Bratislave!

Napadlo by vás cestovať Áviou a spoznávať tak svet? Čo na to treba? Ako sa dostať k Ávií a ako taký život na cestách „vo veľkom môže fungovať? To všetko sa dozvieš na prezentácií Vojtěcha Werticha s názvom „Áviou Amerikou“ už v sobotu 11.11. v Bratislave na cestovateľskom festivale Cestou necestou (viac na webefb).

Zatiaľ prezradíme iba pár Vojtěchových slov a pár fotiek. Bude to dobrodružstvo.

„Další a po všech stránkách nejnáročnější expedice Avie Amálky – letos v zimě jsme se spolu s dalšími devíti „magory“ dobrovolně zavřeli do jednoho auta z roku 1974 a 4 měsíce brázdili Jižní Ameriku.

Těžko nacpat 4 měsíce do hodinové přednášky, ale i tak se můžete těšit na dávku přístavní byrokracie, oleje, šmíru, naftové vůně, patagonské Carretery Austral nebo spálenin z vyprahlé Atacamy. Především se ale mrkneme na bolívijské výškové rekordy a nemoce nás i auta, jízdu po zaplaveném salaru či výstup na šestitisícový vulkán. A jak vyjde čas, protáhneme se dál skrze El Niñem postižené, zaplavené Peru, stále zelený Ekvádor nebo třeba překvapující Kolumbii.“

Útulný interiér

 

Parinacota, Bolívia

 

Hranica Bolívie a Čile

Kompletný program festivalu v 9 mestách nájdete na webe cestounecestou.sk

Text: Michal Knitl

Fotografia: Vojtěch Wertich

Teraz najčítanejšie

Cestou Necestou

Inšpirujeme ľudí cestovať na všetky svetové strany a spoznávať nepoznané. Organizujeme viac ako 50 cestovateľských podujatí vo viac ako 15 mestách Slovenska. Prostredníctvom Expedičného fondu podporujeme cestovateľské expedície. Chceš sa inšpirovať, prezentovať alebo plánuješ dobrodružnú expedíciu? Viac na: www.cestounecestou.sk