Denník N

Zápisník č.2

Kto používa vlastnú hlavu, prežije.
Kto iného naučí používať hlavu, pomôže prežiť mnohým.
Téma: kretén na blogu

Dobre že som si to nenechal len pre seba. Na predchádzajúci zápisník mi do diskusie pridal príspevok Eiffel.
V prvom rade mu musím poďakovať za konštruktívnu kritiku, upozornil ma na nesprávny tvar slova. Použil som slovo sebevražda, správne je to samovražda. Opravil som si to v celom článku. V ďalšej časti ma prehlásil za kreténa. Urážku bez uvedenia akýchkoľvek argumentov vnímam ako pochvalu za dobre odvedenú prácu. To je zmyslom zápisníka – rozbiť psychický tlak na nevinných ľudí, pravdou zrušiť pokrivené informačné pole. Kým sa masa tvári, že čierne je biele (lebo to predsa tak má byť, veď naša spoločnosť „je taká“!), veľa ľudí sa nechá zastrašiť. Dlhodobou propagandou si našinec nechá vymyť hlavu, máme to v povahe. Očividne našu povahu niekto dlho a podrobne študoval. Pozná nás lepšie ako my poznáme sami seba. Jednotlivci sa pod tlakom skupiny prispôsobia, aby neboli odmietnutí. Odmietnutie bolí. Aby sa zaradili, opakujú ponúknutú rétoriku, ktorú im sugestívne podsúva skupina sebavedomých. V spoločnosti stačí 10% agresívnych jedincov aby ovládli celý národ. Pasujú sa do úlohy hovorcov davu, stále len niekoho zastupujú, určujú pravidlá hry a spokojne z toho ťažia. Po vyťažení ľudského potenciálu sa presunú inam. Ostane po nich len púšť.

Tak nečakajme na inštrukcie. Keď každý z nás posunie pravdu len jednému ďalšiemu človeku, bude omnoho ťažšie pre sebavedomých majstrov lži ovládať nás. Postupne sa budú musieť presunúť inde, ďaleko od nás. Nech si tam zastupujú sami seba. A my im potom môžeme na oplátku venovať rady ako si majú spravovať svoje vlastné veci.

Teraz najčítanejšie

Rudolf Drábek

Naši predkovia si nezaslúžia, aby sme na nich zabudli. Slovania, Nemci, Maďari, Židia a aj iní vytvorili našu kultúru. Prečo by sme sa mali niekomu ospravedlňovať alebo kajať za to, že existujeme? Chráňme si život, vieru, vzdelanie. Bráňme spravodlivosť a poriadok. Nech tu po nás ostane niečo dobré, aby naše deti mohli byť na nás hrdé. Národ potrebuje každého, jeho prácu, jeho angažovanosť. Nečakajte na inštrukcie.