BLOG
Marián Letko
Marián Letko
3 342

Fico sa stratil, Danko olizoval stuhu na hrobe

Poliačik skončil v SaS, Gašpar s Kaliňákom usporiadali tlačovku o Matovičovi. Najdôležitejšie politické udalosti týždňa deň po dni…

Pondelok
Povolebný pondelok sa ešte stále niesol v znamení hodnotenia víkendových volieb. Zaujímavosťou hodnotenia bolo, že z nejakého dôvodu boli skoro všetci spokojní. Kotlebovci boli spokojní, lebo napriek tomu, že vodca svoj post neobhájil a ako poslanci skončili len dvaja, usúdili, že proti takej obrovskej presile to bol nerovný boj a počet dosiahnutých hlasov v skutočnosti znamená, že vyhrali. Most – Híd sa raduje, že sa nám spoločne podarilo poraziť extrémistov a na fejsbúku tvrdia, že „Začíname“, pričom ešte nepochopili, že už vlastne skončili. Danko sa tešil, že dokázal vôbec niekoho postaviť do volieb. Áno, presne ten Danko, ktorý OĽaNO vyčítal, že nemajú žiadne štruktúry, ani ľudí v krajoch a že sú teda neštandardná strana. KDH sa tešilo, že malo po SMERe v zastupiteľstvách najviac poslancov, z toho istého dôvodu jasala aj SMK. Pravica oslavovala, že víťazom volieb bola ona. Všeobecná radosť sa niesla Slovenskom až na…

Až na stranu Sieť, ktorá už fakticky neexistujúca, si posťažovala, že „kroky otcov – zakladateľov strany #Sieť priviedli túto stranu tam, kde je a že vo výsledkoch hodnotených volieb ju nenájdeme ani medzi subjektmi s okrajovým významom.“ 

No a potom ešte zostal SMER. Od rôznych jej členov sme počuli rôzne vyjadrenia volebného fiaska, majiteľ, riaditeľ a predseda strany v jednom sa však zatiaľ na verejnosti neukázal ani sa nevyjadril. Ostávalo len ohlušujúce ticho, ktoré znamenalo asi toľko, že Fico pravdepodobne spokojný nie je, alebo skôr rovno, že je moc, moc, moc nasraný. A to pre nás ostatných znamená, že sa niečo urobilo fakt dobre.

Utorok
V utorok sa nestalo nič zásadné až na to, že Slovensko musí advokátovi Bžánovi vyplatiť 17,6 milióna eur. Je to omnoho lepšie ako tých prvých zmieňovaných 77 miliónov, avšak omnoho horšie ako tá neskôr spomínaná nula. Najhoršie, že to ešte nemusí byť konečná suma. Štát sa totiž rozhodol, že peniaze najskôr vyplatí a potom sa o ne bude súdiť, aby ich dostal späť. Ak si uvedomíme, aké odmeny vypláca právnikom (svojim ľuďom), ktorí bojujú po jeho boku, možno by bolo lepšie Bžánovi tie peniaze nechať, aby sme neprerobili ešte viac.

Andrej Danko olizoval stuhu na venci položenom na hrobe Alexandra Dubčeka, čím sa snažil uctiť si jeho pamiatku. Bolo to minimálne divné, trošku pri tom pripomínal raticovú zver olizujúcu soľ, kvôli prijímaniu minerálnych látok a stopových prvkov, ale tu hovoríme o Dankovi. Po výložkách si našiel teda ďalšiu vec, ktorú vybozkával a možno by bolo dobré už skutočne riešiť jeho psychické zdravie. Nehovoriac o tom fyzickom. Zatiaľ môže byť rád, že ešte nedostal herpes alebo iné infekčné ochorenie.

Róbert Fico sa ešte stále neukázal a ohlušujúce ticho pretrváva i naďalej. To môže naznačovať, že nie je len nasraný, ale že sa o neho pokúša mŕtvica.

Streda
Človek by bol radšej, keby sme žiadnu armádu nemali, už keď ju však máme, mohli by sme sa o ňu postarať. Vojaci nemajú základné vybavenie, ako sú tričká, odevy a topánky, budú mať však transportéry. Minister obrany by ich chcel nakúpiť v utajenom režime, zrejme preto, že ide o miliardu, a teda dobrá šanca zasa si niečo veľké uliať do vreciek. SMER a Most takýto nákup zatiaľ stopli, čo by mohlo byť sčasti spôsobené i fiaskom pri posledných voľbách. Ak však raz k nákupu dôjde, naša armáda síce bude mať transportéry, budú ich obsluhovať vojaci s holými riťami.

Martin Poliačik, zakladateľ SaS, od SaS odchádza. Najskôr sa špekulovalo, že odchádza meditovať do brazílskeho pralesa, neskôr však vyšla informácia, že má namierené do Progresívneho Slovenska. Či by nebol platnejší v tom pralese, ukáže čas.

Tretí deň ohlušujúceho ticha. Fico sa ešte stále neukázal na verejnosti. Zato sa však vyjadril Richter, ktorý povedal, že „môj osobný názor nie je v tejto chvíli podstatný, ja ho vyjadrím na orgáne.“  Na politickom, samozrejme. To len aby neprišlo k nejakému nedorozumeniu.

Štvrtok:
Už se perou. Členovia Smeru sa navzájom obviňujú z volebnej prehry a najviac si to odnáša Maďarič. Preto, lebo povedal pravdu. Pravda sa v Smere nenosí.

Fico sa ešte stále nenašiel. Spomína sa príprava nového filmu s názvom Hľadá sa Róbert. Mal by byť o chobotničke, ktorej v jednu volebnú sobotu usekli niekoľko chápadiel a ona sa hanbí vyliezť spod kameňa medzi svojich.

Matoviča znova vyšetrujú. Pri tej príležitosti Gašpar s Kaliňákom zvolali tlačovku a Gašpar vyhlásil, že toto vyšetrovanie nie je politicky motivované a takisto je vyšetrovaný Kaliňák. Prečo neusporadúva tlačovky s Matovičom a nerozpráva o tom, ako postupuje vyšetrovanie Kaliňáka už neozrejmil.

Piatok:
Našiel sa Fico. A nesklamal. S noblesou sebe vlastnou pourážal opozíciu aj novinárov. A z nejakého nepochopiteľného dôvodu vyjadril spokojnosť s výsledkami víkendových volieb. Vraciame sa teda späť k povolebnému pondelku. Vtedy všetci ostatní vyjadrili s voľbami spokojnosť tiež, čakalo sa len na Fica. A keďže ten sa vyslovil v rovnakom zmysle, vyzerá byť všetko v najlepšom poriadku. Kruh sa uzavrel, paralelné vesmíry, v ktorých si nájde každý to svoje najvýhodnejšie vysvetlenie reality, existujú a Slovensko a svet sú opäť v rovnováhe.

Text je súčasťou blogov Denníka N, nie je redakčným obsahom.
Administrátorov blogov môžete kontaktovať na adrese blog@dennikn.sk.

Aj priestor pre blogerov Denníka N vznikol vďaka vám. Predplaťte si nás a podporte našu snahu o kvalitnú žurnalistiku.

Sme závislí len od vás! Predplaťte si nás

Dnes na DenníkN.sk

Zväčša neškodný...http://ya-basta.webnode.sk/

Blogy

|