Denník N

Ako Kotlebovci v alternatívnom vesmíre vyhrali voľby

Výsledky volieb už pár dní poznáme všetci. A hoci čísla nepustia, názory na kto vlastne vyhral sa môžu rôzniť. Dá sa hovoriť o úspechu alebo neúspechu tej či onej strany, či nezávislých kandidátov. Ale to, ako interpretujú výsledky volieb členovia a voliči Kotlebovej strany, je možné naozaj iba v paralelnom vesmíre.

Ale príliš sa im nečudujme. Veď ak Kotlebovci svoje mimoriadne dôverčivé a nekritické stádočko dlhodobo kŕmia takýmito výsledkami „prieskumov“ volebných preferencií, zákonite musia po voľbách nájsť nejaké vysvetlenie.

A tak okrem tradičných nárekov, ako im neborákom všetci krivdia a ubližujú, lebo len oni sú skutočnou opozíciou a jedinou nádejou úbohého Slovenska do budúcnosti, či obľúbenými ľudovými povesťami o Sorosovi a miliardách, ktoré investoval do ich porážky, musia prísť aj s niečim iným A aj prišli.

Pohrali sa s číselkami a vyšlo im, že víťazom je vlastne Kotleba a jeho strana. Ako napísala Evka Hrabovská: „Skutočným víťazom volieb v BBSK je Marian Kotleba“ a riešením do budúcnosti podľa Evky je spojiť sa a „podporiť dobro v zelenom tričku!

Pán poslanec Bc. Stanislav Drobný to vysvetlil, ako sa povie, po lopate. Odkázal nám, že sme „odborníci“ a „politickí diletanti.“ Namiesto šiestich strán podporujúcich kandidatúru Jána Luntera, ktoré narátali iní, ich narátal deväť. A výhra tak bola ešte impozantnejšia.

Peter Socha, v parlamentných voľbách v roku 2016 č. 78 na kandidátke Kollárovho spolku Sme rodina, tiež vie kto je víťazom volieb, aj koľko ho to stálo. Púhych 18 miliárd $. A má aj jasnú víziu do budúcnosti.

A všetkých prekonal Lukáš Bezák. Pred jeho železnou logikou naozaj niet úniku: „a to ako nikomu nie je podozrive, ze Lunter mal 48 precent, hlavne ze ucast bola len 40 percent…„.

Svoj talent na čísla názorne demonštrovala aj Zlatica Majerová.

A polievočku si prihrial asi aj nejeden troll.

Na svoje si prišla aj stránka Prečo ľuďom hrabe, ktorá sa vtipne pohrala s teóriami voličov Kotlebovej strany.

Nezaváhali ani ďalší.

Ako predpovedal jeden z adminov Prečo ľuďom hrabe, členovia a fanúšikovia ĽSNS neverili výsledkom volieb.

Zdeno Paluška z Piešťan v tom čuchal Sorosa a piatu kolónu.

Ale pani Frederika Kotlebová ich upokojila, hoci výhrady k výsledku volieb neskrývala. Podľa nej Luntera „Marian riadne zotrel“ a jeho výhru prisúdila nenávisti voličov iných strán k ĽSNS. Podľa nej teraz banskobystrický kraj čakajú zlé časy „Kraj teraz pojde dolu vodou kedze si hlupaci zvolili cloveka co je otvorene za moslimov imigrantov a vsetko zle pre nas.“ A škodoradostne dodala „Nech si to volici toho chuja vychutnaju.

Marian Kotleba bol na verejnosti miernejší a svojho rivala nenazval tak expresívne ako jeho pani maželka. Pomenoval ho „cícer.“ Ale ako sa zdá, aj tak ho ten cícer poriadne omínal.

Že tentoraz nevyhralo vrece zemiakov, trápilo mnohých. Ale Anna Hrabošová to otočila. Podľa nej nie Kotleba stratil Bystricu, ale Bystrica stratila Kotlebu.

Ďalší a ďalšie dávali na frak tomu kto Kotlebu porazil. Zažiarila najmä pani Slavka, mamka pôvabnej Michaely, pracovníčky úradu BBSK, ktorá sa preslávila statusom na Facebooku a pravidelne kandiduje za ĽSNS. Ale zahanbiť sa nedali ani Marta, Zuzana, Klaudia, KamilVladimír.

Voliči a špeciálne Slováci dostali svoje. Maťo s pozoruhodným príveskom, ani Milan si veru servítky pred ústa nekládli.

Niektorí hádzali flintu do žita a chystali sa odsťahovať do Ruska, iní burcovali do boja. Aj keď Vlado zmienkou o SNP svojho „voccu“ asi nepotešil.

Kotlebov Janko zavelil: „Slovač do ulíc a vyhádzať to z okien!!! Na stráž!!!“ No zdá sa, že sa nikto nepridal, a tak náš „Posol slobody,“ známy hrdina Janík, odtiahol naspäť k priateľke do neďalekého zahraničia.

Franto to dal u Uhríka na pána a Laca slečna Michaela zrejme dobre neodhadla a ťažkala si na skorumpované hlasovanie.

A hoci šéf českých extrémistov Vandas to vidí do budúcnosti nádejne.

A Kotlebovci sa nevzdávajú.

Aktuálnym sa v Banskej Bystrici opäť stáva heslo povstaleckého veliteľa, generála Jána Goliana z 29. augusta 1944: „Začnite s vysťahovaním!“

A aby to bolo čím skôr, obetaví Bystričania sú k tomu Kotlebovcom ochotní prispieť nielen radou, ale ako vidieť, aj činom.

 

Teraz najčítanejšie

Ján Benčík

Nakoľko mi nie sú ľahostajné pomery na Slovensku, píšem na webe Denníka N blogy o tom, čo považujem za nebezpečné. Píšem o konšpirátoroch, kremeľských trolloch, pravicových aj ľavicových antiliberálnych extrémistoch. Niektorí ľudia ma za to majú úprimne radi, iní ma rovnako úprimne nenávidia. A niektorí sa mi dokonca vyhrážajú. Beriem to ako niečo, čo súvisí s tým, čo robím.