BLOG
Ján Benčík
Ján Benčík
14 610

Kotlebov bývalý vojak

Vladimír Kotora je bývalý vojak, ktorý v armáde dieru do sveta neurobil. Neviem či bol naozaj boxer, ale viem, že je plný hnevu, neovláda slovenský pravopis, zdieľa nacistické symboly a sporo odeté krásky, nenávidí muslimov, Židov, Afričanov a Rómov, fandí Kotlebovi a hrá to na drsňáka.

Na Facebooku má niekoľko profilov. Zo štyroch, ktoré som našiel, má toho najviac zaujímavého na týchto dvoch. Vladimír Kotora (kotrcka)Vladimír Kotora. Na ďalšom profile ide skôr o defilé krások z časopisov pre pánov.

O svojom pôsobení v armáde sa veľmi nezmieňuje. Iba raz si v súvislosti s prapodivným udelením kapitánskej hodnosti predsedovi SNS a Národnej rady SR, Andrejovi Dankovi, takto povzdychol: „Preco mna nepovisili ?co si kazdy zasluzi.

A pridal komentár, ktorý už na prvý pohľad vyzerá ako fabulácia. Vraj dosiahol hodnosť čatár a degradovali ho „zato ze som nezradil kamaratov.

Kotora, ktorý fandí  Kotlebovej ĽSNS, zdieľa text z jej dielne, v ktorom je reč o údajnom nepravdivom nálepkovaní kotlebovcov ako fašistov.

Tak sa teda pozrime či sú tieto výhrady oprávnené. Čierne slnko – Schwarze Sonne je okultný symbol používaný v Hitlerovom národnosocialistickom mysticizme. V spojení s ním nehýba ani šifra 14/88.Veľmi známych je 14 slov amerického neonacistu Davida Lanea: „We must secure the existence of our people and a future for White children – My musíme zabezpečiť existenciu našich ľudí a budúcnosť bielych detí.“ Rovnako je na tom neonacistická šifra 88. H je ôsme písmeno v abecede a dve osmičky znamenajú HH, čo je skratka pozdravu „Heil Hitler!14/88 sa očividne teší Kotorovej priazni. Len na okraj, suma 1488 € je známa zo šekovdotácií, ktoré Kotleba rozdáva „slušným bielym rodinám“ a tým, ktorí si to podľa neho zaslúžia.

Kotora nezabudol ani na druhý slogan Davida Lanea: „Because the beauty of the White Aryan woman must not perish from the Earth – Pretože krása bielych árijských žien nesmie zmiznúť z tohto sveta.


Nechýba ani keltský kríž, kolovrat, White Power, White Pride či Thorovo kladivo.

Nájdeme tu Blood and Honour aj hákový kríž

Ale aj podobné dielka domácej proveniencie.

Niekedy aj s pravým „áryjskím pravopysom.“

Keď nie je hrubica v obrázku, sú dve aspoň v komentári.

Ale Vladimír Kotora má aj onakvejšie obrázky.

A keď už sme v období vojnovej Slovenskej republiky, bez jej prezidenta to jednoducho nejde.

Vladimír s kamarátmi si aj trochu zahajloval, aj keď iba virtuálne. A snažili sa aj o nemčinu, no nevydalo.

A keď už Vladimír Kotora pozdieľal Schwarze sonne, Blood & Honour, 14/88 aj hakenkrajce, logicky muselo dôjsť aj na socializmus, Rusko, všeslovanskú družbu a Putina. Podľa našich národných socialistov je to kompatibilné. To iba my ostatní neveriacky prevraciame oči k nebu.

V súvislosti s adoráciou socializmu, spomenul Vladimír Kotora aj svoju najväčšiu obsesiu – moslimov, ktorým venoval nejednu hlbkomyseľmú úvahu.

Okrem Ladislava Lescinského, čosi k téme napísal aj Alexander Olajoš.

Nevadia mu však iba moslimovia, spadené má aj na Židov. A na nimi údajne riadené médiá.

Aj na politikov, ktorí sú podľa neho za problémy spojené s utečencami zodpovední. To, že u nás o utečencoch prakticky niet ani chýru, ani slychu, mu očividne nebráni v tom, aby pre politikov, poslancov a „vlastizradcov“ nechystal šibenicu s hákom, „kravatu,“ gilotínu, či „mašle.“

O ktorých poslancov ide, rád naznačí poslanec ĽSNS, Milan Mazurek s kamarátom Stanislavom Susom.

Okrem poslancov mu leží v žalúdku aj prezident Andrej Kiska, ktorému vulgárne nadáva a vyhráža sa slučkou na prvom strome či lampe.

V kontexte Kotorových vyhrážok je zaujímavý aj komentár jedného z jeho Facebookových priateľov. Vít Kroupa, ktorý ako píše sa radí s kamarátmi náckami, svoju úvahu o „študentoch sociálnych vied, dredároch a slniečkároch,“ končí takto: „Ale až náš čas přijde pojedou všechny kafilerky na plný výkon a tak dlouho dokud bude potřeba !!!“ A pripája fotografiu vstupnej brány do Auschwitzu. Zaujímavé, nie?


Po moslimoch a Židoch sú na rade Afričania a Afroameričania. A tak sa ušlo výherkyni súťaže Miss Helsinki aj bývalému americkému prezidentovi Barackovi Obamovi. A ako pomoc sa hodil aj poslanec ĽSNS, Milan Mazurek.

Trápia ho však aj Rómovia, a tak zdieľa recept neoľudáka Steigaufa, ktorý za podobné statusy nie tak dávno dostal podmienečný trest.

Rozčertil sa aj na Milana Lasicu a jeho manželku, hoci v jeho transkripcii by ju podľa mena ťažko niekto spoznal.

Spávať mu nedajú ani chemtraills.

Zdá sa, že v jeho živote plnom hnevu je jediným oporným bodom strana Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko a gýče z produkcie jej dvorných majstrov.

Alebo hudba neonacistických kapiel.

A na úplný záver už iba „Na stráž!“ a „guten nacht.“ Nuž, aká slovenčina, taká nemčina. Čo viac dodať, ak Vladimír Kotora takto reaguje na dobrú radu?

Text je súčasťou blogov Denníka N, nie je redakčným obsahom.
Administrátorov blogov môžete kontaktovať na adrese blog@dennikn.sk.

Aj priestor pre blogerov Denníka N vznikol vďaka vám. Predplaťte si nás a podporte našu snahu o kvalitnú žurnalistiku.

Sme závislí len od vás! Predplaťte si nás

Dnes na DenníkN.sk

Nakoľko mi nie sú ľahostajné pomery na Slovensku, píšem na webe Denníka N blogy o tom, čo považujem za nebezpečné. Píšem o konšpirátoroch, kremeľských trolloch, pravicových aj ľavicových antiliberálnych extrémistoch. Niektorí ľudia ma za to majú úprimne radi, iní ma rovnako úprimne nenávidia. A niektorí sa mi dokonca vyhrážajú. Beriem to ako niečo, čo súvisí s tým, čo robím .

Blogy

|